TJ Spartak Vlasim
07
Čvn

Střípky z archivu – staré rozhovory

Život a s ním i šachové turnaje a soutěže se pomalu vrací k normálu a je tedy na čase ukončit sérii článků nazvanou „Střípky z archivu“. Ve 24 dílech jste si mohli přečíst o zhruba padesátce akcí, které jsme podnikli v letech 1992 až 2007. Ten poslední, dvacátý pátý, bude takový pro pobavení. V časopise Gambit jsem našel rozhovory s Ondrou Matějovským (z dubna 1998) a se mnou (z června 1999), a tak můžete zjistit třeba to, zdali Maťa splnil své cíle, které si jako mladý trenér dal. :-) Trochu symbolické je i číslo posledního vzpomínání, já jsem letos „oslavil“ 25 let jako kapitán „A“ týmů a Maťu čtvrt století v čele našeho oddílu čeká za rok.

Rozhovory s námi dělala paní Renata Frídová, která byla duší benešovské odnože časopisu Gambit, který vycházel v letech 1997 až 2002. Za svou tehdejší práci by zasloužila velké poděkování, bohužel ale už mnoho let není mezi námi. Poděkovat bych chtěl i Tomáši Gergelitsovi, který jí v počátcích s vydáváním pomáhal a časopisy mi zapůjčil. V archivu jsem našel fotku (srpen 1999) ze setkání přispěvatelů Gambitu.


Vlevo Oldřich Sládek, Tomáš Vojta, Renata Frídová vpravo: Ondra Matějovský


Při začátku koronavirové krize jsem přemýšlel, jak využít čas, kdy člověk méně chodí do práce a nejezdí po turnajích. Uvažoval jsem, že bych se naučil nějaké nové šachové zahájení, ale pak jsem se rozhodl pro sérii těchto článků (ve svém věku už mám na vzpomínání nárok a nové tahy v zahájení bych si beztak stejně nepamatoval).  Byla s tím ohromná spousta práce, ale jsem rád, že jsem se do toho pustil. Snad to mladším ročníkům připomnělo, že i my jsme kdysi bývali mladí. :-)  Nějaké náměty na další články ještě mám (třeba o tom v rozhovoru zmíněném fiktivním programu nebo o vlašimském sportovním víceboji), ale ty si nechám na druhou vlnu koronaviru. :-)

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Střípky z archivu – staré rozhovory”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Hezké :-)
  zvláště závěr

 2. 2
  HonzaS. píše:

  Ahoj Tome,
  moc pekne sachove retro, pocet jsem si! Prosimte jak jsi v minulem clanku zminoval ze sezona 1999/2000 byla katastrofalni, nemas k tomu nejaky tabulky sestavy? Vubec si to nepamatuju, asi je pamet milosrdna.

 3. 3
  Tom píše:

  Mám, pošlu ti to zítra do mailu. Jsem rád, že na sezonu 1999/2000 už v mých článcích nedošlo. :-) Jestli ale ještě někdy se „Střípky z archivu“ budu pokračovat (což bych rád, minimálně staré výsledky soutěží družstev bych chtěl do elektronické podoby hodit), tak bude samozřejmě první na řadě.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist