TJ Spartak Vlasim
21
Bře

Kouty nad Desnou aneb vrchol sezony

Minulý týden se konalo MČR do 10, 12, 14, 16 let (dívky zvlášť a kluci zvlášť) v Koutech nad Desnou. Vlašimská výprava se oproti minulým letům vydala do Jeseníků v malém počtu (já, Kryštof, Martin, Patrik a Maťa + Pepi Dudková z Brodců). Já a Kryštof jsme hráli nejstarší kategorii, a to H16. Patrik a Martin si zahráli doprovodný Fide Open, Pepi hrála D12 a Maťa nehrál nic. Do Koutů jsme se vydali vlakem jako každý rok už v pátek večer. Jeli jsme přes Kolín, kam nás dovezla mamka Pepi (Danka). Z Kolína už nám jel vlak do Zábřehu, kde jsme přestoupili a dojeli až do Koutů. Dorazili jsme na místo činu asi kolem deváté hodiny večer.

Ačkoliv se turnaj nedohrál kvůli omezením vlády (koronavirus), byly výsledky vyhlášeny po 7. kole. Někomu to vyhovovalo více, někomu zas méně, ale nedalo se s tím nic dělat, rozhodnutí vlády se musí respektovat (svaz by při porušení dostal pokutu 3 miliony).

Já: Turnaj se mi povedl, měl jsem cíl být první, ale nakonec samozřejmě i s druhým místem musím být spokojen. :-) Chtěl jsem bílými vyhrávat a černými remizovat (bílými: 3,5/4, černými: 2/3), takže to skoro vyšlo. :-) V turnaji jsem ani jednou neprohrál a jsem tedy výsledkově i herně hodně spokojen.

Kryštof: Kryštof skončil na 21. místě. Naše kategorie do 16 let je silná, tedy to není nic hrozného, řekl bych, že je to průměrný výsledek.

 

Martin: Remizoval hned v prvním kole, ale po dobu dalších 6 kol potvrdil roli favorita a doprovodný turnaj vyhrál o půl bodu před Olgou Sikorovou. Martin si tak domů odvezl 5000 Kč. Níže si můžete přehrát partii, kde Martin naprosto deklasovat soupeře, který si na něj dovolil zahrát frajerské 1.a4.  Souboj s velmistryní Sikorovou si pak můžete přehrát na webu Českého Brodu (komentovaná partie).

Patrik: Patrikovi vyšel začátek turnaje, uhrál totiž 3/3. Pak ale bohužel 3x prohrál, sedmé kolo (poslední) vyhrál, a to ve švýcaru rozhoduje. Patrik skončil na 8. místě, a tak dostal knížku (Magické pozice), kterou mi následně prodal. :-)  

Pepi: Pepi skončila na slibném 5. místě. Škoda nějakých promarněných šancí, ale vůbec nic se neděje. Dávám tomu 1 až 2 roky a holky ve své kategorii bude drtit o sto šest. :-)  

Během týdne jsme šli na bowling, nejvíce hodil Patrik, myslím 145. Chodilo se na procházky (já jsem ale většinou šel na fotbal :-) ), jako např. na přečerpávací vodní elektrárnu, k vodopádům nebo do Losin k zámku (to se jelo vlakem).

Byl to hezký týden, který jsme si pěkně užili. Svědčí o tom i fotky:Výsledky

Stránky MČR mládeže

Závěrečná zpráva pořadatelů

Fotky: pořadatelů, P. Pýchy (použity v článku)

(autor: Jakub Vojta)

10 reakcí na “Kouty nad Desnou aneb vrchol sezony”

 1. 1
  Jáchym Šmolík píše:

  Hezký článek Kubo :-D ,škoda koronaviru… :_(

 2. 2
  Blanka píše:

  Kubo, pěkně napsané a moc hezké fotky od Patrika :-). Ještě jednou velká gratulace všem. Zvládli jste to skvěle.

 3. 3
  Kuba V. píše:

  Hezky napsaný článek, Kubo. Jsem rád, že jste zachovali tradici výletu na horní přečerpávací stanici :-) . Gratulace všem.

 4. 4
  Tom píše:

  Koukám, že Vojtovi Dudkovi stačí (skoro) nehrát a probojuje se na MČR: :-)
  https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2021/01/Postupy_na_MCR_mladeze.xlsx

  Druhá věc je, zdali se Vojta vůbec bude chtít zúčastnit a třetí, zda vůbec nějaké Kouty budou …

 5. 5
  Tom píše:

  Propozice březnového (6.-13.3.) MČR mládeže v Koutech:
  https://www.chess.cz/byly-zverejneny-propozice-mcr-mladeze-2021/

  Vzhledem k situaci mi přijde zbytečné propozice zveřejňovat a úsměvné je chtít přihlášky do 6.2. Vždyť je přeci úplně jasné, že tak velká akce nebude v březnu povolena.

 6. 6
  Maťa píše:

  6. března, to už je v podstatě za měsíc, tam podle mě není ani procento nadějí. Vydání propozic může být matoucí, třeba včera mi psal Ríša kolem vlašimské účasti a s akcí počítal. Domníval se, že byla vyjednána nějaká výjimka, když teď svaz vydal propozice.

 7. 7
  Tom píše:

  MČR mládeže „překvapivě“ přesunuto na konec června:
  https://www.chess.cz/mcr-mladeze-je-odlozeno-na-cerven/

  Doufejme, že začátkem prázdnin už situace umožní MČR uspořádat. I když mi tedy teď připadá pravděpodobnější, že nám naše vláda spíše zakáže hrát i online, abychom náhodou nechytli nějakého toho vira, než že by něco do té doby vyřešila.

 8. 8
  Maťa píše:

  Nebylo by špatné jet v létě z Koutů rovnou do Vsetína :-) . Jinak naživo jde teď hrát spoustu turnajů v Itálii. Třeba tento víkend si zahrají v Benátkách říčanští Jáchym Němec, Standa Stárek a Tomáš Már (+ Vojta Rut z Prahy): http://vesus.org/festivals/1deg-mestre-hotel-sheraton-festival-weekend/. Napadlo mě, že jsme vlastně s Tomášem Vojtou taky turnaj v Benátkách hráli, tuším, že v roce 1993 :-) .

 9. 9
  Tom píše:

  Jo, hráli, jen tam bylo trochu méně vody. :-) Třeba se k tomuto turnaji dopracuji v nějakém Střípku z archivu.

  Jinak co se týče těch turnajů v Itálii, tak ty jsou sice pěkné, ale v dnešní době pro nás dost těžko realizovatelné (jak organizačně tak i finančně). Zejména když nám naše neschopná a prolhaná vláda zakazuje od pondělí už i chodit do lesa.

 10. 10
  Tom píše:

  Výborná zpráva, MČR mládeže a juniorů se v Koutech (21.-29.6.) uskuteční v plném rozsahu:
  https://www.chess.cz/aktualni-informace-k-mcr-mladeze-juniorek-a-junioru/

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist