TJ Spartak Vlasim
18
Úno

O pohár města Světlá nad Sázavou

Tentokrát, bohužel, bez medaile! Malá skupinka dětí z šachových kroužků MěDDM Vlašim se 15. 2. 2020 vypravila po třech letech na šachový turnaj pořádaný ve Světlé nad Sázavou. V poslední době se termín konání překrýval s naší RŽL, ale letos to vyšlo! Turnaj odehrál Štěpán Filip, František Jelínek, Jan Veselý a Vojtěch Břeský. Z našeho regionu se zúčastnila ještě Josefína Dudková z Brodců.

         Přátelské přijetí ředitelem turnaje Ing. Zdeňkem Fialou a hlavní rozhodčí Simonou Suchomelovou není nic neobvyklého. Ve Světlé se vždy cítíme velice příjemně. Hrálo se v prostorném sále Společenského domu, doprovodům byla k dispozici celá městská kavárna, přístupná přímo z hracího sálu a zde mohli zájemci i poobědvat. Jídelníček nabízel dvě jídla. Po celý den byl k dispozici i běžný sortiment nápojů. Neomezené připojení k internetu, takže bylo možné sledovat on-line přenos z 24 šachovnic, které byli bezdrátové a na turnaji proběhlo jejich testování externí firmou.

          Velice kvalitní cenový fond (veliké dřevěné figury, spousta odborné literatury, poháry, šachové soupravy, plakety, přívěsky, hrnečky a další)  byl zase velkým tahákem pro všechny děti a vítěz bral ještě putovní pohár. Hrálo se švýcarem na 8 kol, tempem 2 x 15 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah. Děti byly rozděleny do dvou kategorií: starší  a mladší žáci. Vyhodnocováno pak bylo i podle kategorií HD 16, HD 14, HD 12, HD 10 a HD 8, a to za první tři místa. Vítězové ze všech kategorií obdrželi pohár, diplomy a věcnou cenu.

         Vítězem a majitelem putovního poháru se stal se 7 body David Kučera z Gambitu Jihlava, druhé místo obsadila, rovněž se 7 body Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře a třetí příčku Tomáš Vokoun z Náměšti n. Oslavou se 6,5 bodem. Nejlepší z mladších žáků byli 1. Jan Bara z Prahy, 2. místo Martin Policar z Pelhřímova, oba uhráli 7 bodů a 3. místo se 6 body obsadil domácí Daniel Srba.

         Naši šachisté si nevedli špatně, ale přece jen mé očekávání bylo poněkud větší. Štěpán Filip v kategorii H 16 uhrál 6 bodů z 8 možných, a to stačilo jen na 4. příčku v kategorii (celkově ve starších žácích byl 7. Fanda Jelínek v téže kategorii uhrál 5 bodů, obsadil 25. místo, v kategorii H 16 pak to byla 9. příčka. V kategorii H 14 soutěžil Jan Veselý, který uhrál 5,5 bodu, tj. 13. místo a v kategorii H 14 pak 5. místo. Zkušenosti sbíral náš nováček, který absolvoval svůj druhý turnaj a první mimo region Votěch Břeský. Byl hodnocen v kategorii H 12, uhrál 3 body, celkově byl na 62. místě a v kategorii H 12 se umístil na 18. příčce. Pro pořádek ještě informace o Pepi Dudkové, které se turnaj vydařil, celkově skončila na 14. místě, ale v kategorii D 12 s 5,5 bodem byla „zlatá“!

         Celkově soutěžilo ve starších žácích 83 šachistů a mladších hrálo 41 dětí. Mile jsem byla překvapená, jak obratně Simona Suchomelová zvládala losování. Je potěšující, že tak vynikající šachistka má i toto nadání. Závěrem velice děkuji pořadatelům za hezký šachový turnaj, rodičům děkuji za bezpečnou dopravu a dětem děkuji za vzornou reprezentaci šachu.

          Závěrem ještě připojuji odkazy na naše působení ve Světlé nad Sázavou. Nezbývá nic jiného, než konstatovat, že nám ty děti nějak rychle rostou! 

2013 , 2014 , 2015 , 2016 , 2017

         Zavzpomínat mohou nejen rodiče, trenéři, ale i děti.

Výsledky turnaje: starší , mladší

Fotky

(Zaznamenala: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist