TJ Spartak Vlasim
10
Úno

RŽL ve Stříbrné Skalici

Ani mrazivé ráno neodradilo naše šachisty od cesty do Stříbrné Skalice, kde místní šachový oddíl v čele s Bolkem Studzinským pořádal už 6. kolo Regionální žákovské ligy 2019-2020. Účast od nás tentokrát poněkud slabší, jen 5 šachistů, nemoci, začínající prázdniny, účast na jiném šachovém turnaji a jiné volnočasové aktivity našich šachistů zapříčinily, že dětí hrálo tak málo. Podobné problémy měly asi i ostatní šachové oddíly, neboť v Sokolovně ve Stříbrné Skalici zasedlo za šachovnice 50 šachistů a 16 v „áčku“ hrálo v místní knihovně.

My jsme měli v turnaj A Jana Veselého, kterému se dnes moc nedařilo, a ač 5. nasazený, musel se tentokrát spokojit se 16. místem a 5 body. Honzík má odehrána všechna kola, tak toto mu bude anulováno a příště to bude určitě lepší! V turnaji B hájil naše barvy Adam Slavík. Jeho startovní pozice byla na pátém místě, končil na 8. příčce se 6 body z 9 možných. Výkon odpovídal Adamovým současným možnostem. Ovšem v C skupině, poprvé na turnaji, Vojtěch Břeský uhrál 5 bodů ze 7 možných a z chlapců bral „bramborovou“ medaili, za svůj výkon zaslouží pochvalu. Kromě hry musel zvládnout spoustu úkonů, které s prvním turnajem souvisí (jak vyčíst zasedací pořádek, hlídat nemožné tahy, sáhnuto – táhnuto, nemít ostych na to upozornit, zavolat si rozhodčího….). Vše zvládl na výbornou. V této skupině dále startovala děvčata, která se postarala o medaile! Obě uhrála po 4,5 bodu ze 7 možných. První místo si uhrála Lenka Šťastná, celkově 6. místo, a Terezka Slavíková obsadila místo druhé, horší jen o půl bodu pomocného hodnocení. Po celou dobu turnaje obě hrála na předních deskách, Lenka dvě kola dokonce na desce první.

Výsledky všech kategorií:

TURNAJ „A“:

Dívky:

1.místo Monika Strnadová, Říčany, 12 bodů
2. místo Lucie Glasbergerová, Říčany, 11 bodů – celkově 5. místo
3. místo Laura Sehnoutková, Říčany, 9 bodů – celkově 9. místo

Chlapci:

1.místo Le Anh Dung, Stříbrná Skalice, 12 bodů – celkově 2. místo
2. místo David Hampl, Říčany, 12 bodů – celkově 3. místo
3. místo Kryštof Mandát, Říčany, 11 bodů – celkově 4. místo

TURNAJ „B“:

Chlapci

1.místo Jakub Mlýnek, Brodce, 8 bodů
2. místo Matyáš Jouja, Zvole, 7,5 bodu
3. místo Matěj Procházka, Říčany 7 bodů

Dívky:

1.místo Natálie Skolková, Stříbrná Skalice 6 bodů – celkově 7.
2. místo Veronika Žoudlíková, Sázava 6 bodů – celkově 9.
3. místo Jolana Štědrová, Sázava 5,5 bodu – celkově 12.

TURNAJ „C“:

Chlapci

1.místo Filip Valenta, Sedlčany 6 bodů
2. místo František Kváča, Sedlčany 5,5 bodu
3. místo Ondřej Ottomanský, Stříbrná Skalice 5,5 bodu

Dívky

1.místo Lenka Šťastná MěDDM Vlašim, 4,5 bodu
2. místo Tereza Slavíková MěDDM Vlašim, 4,5 bodu
3. místo Lucie Hubková, Světice 3 body

Po celou dobu turnaje udržoval Bolek teplo v originálních kamnech, kiosek tentokrát provozoval Robin Hrdina se svojí sestřenicí, který nabízel běžný sortiment zboží. Za své výkony soutěžící obdrželi ve všech kategorií poháry a diplomy a každý si odvezl nějakou cenu.

Děkujeme pořadatelům za uspořádání šachového turnaje a já dále děkuji doprovodům a řidičům za dopravu dětí a dětem děkuji za šachové výkony a především děkuji děvčatům za medailová umístění.

Výsledky

Fotky

Průběžné pořadí RŽL po 6 turnajích: celkové, kategorie

(Zaznamenala: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist