TJ Spartak Vlasim
28
Pro

Bořík 2019

O adventní neděli si již tradičně dali dostaveníčko šachisté benešovského regionu v Týnci nad Sázavou, aby poměřili svoje síly v zápasech na dvakrát dvacet minut.  Na startovní listině se pak kromě známých tváří regionu, domácích hráčů a známých harcovníků z pražských oddílů objevilo několik talentů z říčanského oddílu. Říčanská omladina zajisté přijela s cílem zatopit favoritům turnaje, mezi které kromě vlašimského Tomáše Vojty patří již bez pochyb i jeho syn Jakub. Celkově se turnaje zúčastnilo 30 hráčů.

K prvnímu překvapení došlo již v druhém kole, když druhý nasazený Jakub Vojta nestačil na domácího Davida Zvolenského. David bohužel na slibný úvod turnaje nenavázal a ve zbývajících kolech se již jen propadal do hlubin průběžného pořadí. Další jiskry létaly v pátém kole, ve kterém rozjetý Jáchym Šmolík zařízl Tomáše Vojtu. Jáchym ale v průběhu turnaje utrpěl několik remíz, a tak byli závodníci v cílové rovince ještě vyrovnáni vedle sebe.

Janáček J. – Vojta T. pozice po 32. tahu černého:

 

Bílý stojí na výhru (33.Vf1 +-), ale stačila chvilka nepozornosti a vše bude jinak. 33.Vag1? Ač je to k nevíře, tento nabízející se tah prohrává. 33…De3!! Hrozí Vxh3, Vf2 i Dxd3. Bílému teď nic nevychází. 34.Vxg7+,Kh8 35.Dg2 Na 35.f6 a Vh7 mat nemá bílý čas, protože by po 35…Vxh3 dostal mat sám. 35…Vf2 -+  Černý získal dámu za věž a rychle partii vyhrál. 0-1

V posledním kole si na první desce Jakub Vojta poradil se svým tátou. Na druhé pak udělal strategickou chybu Jáchym Šmolík, když na skoro domácího Jana Vávru vyrukoval s kulaťákem.  Ve finále ale rozhodovala taktika a tu měl tentokrát přesnější říčanský hráč. Na stupních vítězů tak stanuli Jáchym Šmolík, Jakub Vojta a Tomáš Vojta.


Dan Houdek zakončil turnaj 3 výhrami (začal ale 4 nulami :-) )


Kdyby měl Maťa na sobě vlašimské tričko, určitě by z toho bylo mnohem lepší umístění než 14. místo. ;-)

Výsledky na chess-results

(Autor článku: Karel Jukl, komentář k diagramu a k fotkám: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist