TJ Spartak Vlasim
21
Pro

David a Ríša si přiletěli pro zlato

David Navara přiletěl včera ve 21h. z Jeruzaléma a skončil první mezi muži, Ríša Mládek dokonce v 1h. v noci z Londýna a byl nejlepší mezi dorostenci. Zdá se, že se na Mistrovství České republiky v bleskovce vyplatí létat. Příští rok zkusíme přiletět klubovou helikoptérou z Vlašimi. :-)

Dá se říct, že kdo něco u nás v šachách znamená, byl dnes na Vyšehradě. Nechyběly u toho ani kamery České televize (před chvíli jste mohli vidět záběry z MČR v hlavní zpravodajské relaci na ČT1). V 15kolovém švýcaru hraného tempem 3+2 kralovali naší nejsilnější hráči. 14 bodů uhrál David Navara, o bod méně Viktor Láznička. Se značným odstupem pak souboj o bronzovou příčku vyhrál IM Tomáš Kraus.

Ríša potvrdil, že je výborný blicař a ziskem 10 bodů obsadil konečnou 21 příčku. Mně se nepovedl závěr (1 ze 4) a bylo z toho bídné 53. místo (furt je to ale o jednu příčku lepší než loni :-) ).  Stejně jako já (9 bodů) uhrál i Kuba, což mu stačilo na 73. místo. Druhý Kuba (Voříšek) měl o půl bodu méně a skončil 90. O další půl bod méně pak měli Vojta Dudek a Kryštof Křížek (110 a 119 příčka). Všechna tato umístěni jsou v silné konkurenci dobrá.

V turnaji žen vyhrála ziskem 11 bodů Karolina Olšarová.  Nedařilo se Anežce Vlkové, která skončila až 30 (ze 47 účastnic).

Bylo fajn si zahrát turnaj společně s nejlepšími hráči České republiky. A je dobře, že jsme byli přitom.

Výsledky

Odkaz na online přenos (možnost stažení partií)

(autor článku: Tomáš Vojta, fotky: Blanka Voříšková)

50 reakcí na “David a Ríša si přiletěli pro zlato”

1 2
 1. 31
  Robin píše:

  Na http://www.sachyceskybrod.cz je moznost se zucastnit i tipovacky a vyhrat…

 2. 32
  Maťa píše:

  Má sázkařská reputace mě zavazuje, abych se zúčastnil, tak to asi vyplním :-) . Ale protože toto není fotbal (kde se mi v poslední době dařilo), tak za hlavní favoritku považuji Blanku Voříškovou, která má v tipovacích soutěžích na výsledky šachových partií v Jánkách obdivuhodnou bilanci…

 3. 33
  Blanka píše:

  Maťo, nepleteš si to s počtem uhodnutých remiz na vánoční blicce v Chotysanech? Z Janek mám myslím jen jeden hrneček z nejlepší tipovacky. Loni jsem se netrefila ani jednou :-).

 4. 34
  Maťa píše:

  Tak to si asi fakt pletu, myslel jsem, že jsi byla (mnohem) úspěšnější :-) . Jednu trofej z tipovačky si z Jánek odvezlo hodně lidí, mimo jiné i já – tenkrát to byly lázeňské oplatky. Možná tím sázkařským fantomem byla Anežka Vlková, teď nevím :-) .

 5. 35
  Tom píše:

  Tady jsou výsledky MČR v online blickách:
  https://www.chess.com/tournament/live/mr-v-online-bleskovm-achu-1199746?&players=1&fbclid=IwAR3aq2M_T9W-sbtolPm2zsXeuLs7FtsKGZdb8LapGtncssXHhyOLKpitSNc

  Oficiální budou prý až potom, kdy se prověří, jestli někdo nešvindloval (to mi přijde úsměvné, jako kdyby se dalo zjistit, když si sem tam někdo pomůže s motorem). Ríšu vidím na 25. místě, ostatní jsem líný hledat. :-)

 6. 36
  Tom píše:

  Komentář 31: Docela bych si tipnul, ale vzhledem k nejasnosti toho, co bych vyhrál (očekával bych minimálně pozvánku na Brod aan Zee 2021 :-) ), se na to asi vyprdnu. :-)

 7. 37
  visvi píše:

  Ceny budou symbolické, nic jiného asi moc čekat nejde. Nicméně zkusím zajistit i jednu nadmíru exkluzivní, to bude ale jen takový pokus až v průběhu turnaje. Pokud by ale vyšel, tak to bude stát za to.

 8. 38
  Tom píše:

  Tak jsem si tipnul. :-) Jen v té kopii do emailu nejsou vyznačeny odpovědi(vím, že jsem si je měl poznamenat, ale vzhledem k tomu, že určitě budou všechny správně, tak mi to přišlo zbytečné :-) :-) ).

 9. 39
  visvi píše:

  Pošlu ti je na mail. Ten potvrzovací mail zřejmě funguje správně jen na google mailech.

 10. 40
  Blanka píše:

  Pokud by měli pořadatelé zájem, tak mohu vítězi tipovací soutěže upéct mrkvový dort, co peču na turnaje v RFE. K vidění na fotce třeba zde:
  http://www.sachyvlasim.cz/?p=36853

 11. 41
  Robin píše:

  V kuloarech se suska, ze vitezi prijde osobne domu zahrat Risa na trubku. ;-)

 12. 42
  visvi píše:

  Ceny jsme uveřejnili (i když ne všechny).

  Ještě ad 36: Nedostalo se na dost hráčů, které bych měl v turnaji rád, museli jsme to nějak poskládat. Tak třeba za rok, ale musíš si udržet výkonnost ;-)

 13. 43
  Robin píše:

  Pokud by chtel mit nekdo dnesni sledovani okorenene o komentar (nevim jak moc k partii), tak zapas raswi – herozero8 pojede zde: https://www.twitch.tv/raswi/ Zapasem bude provazet Kilian Slovak.

 14. 44
  Tom píše:

  Tady jsou ještě oficiální výsledky MČR v online blickách:
  https://www.chess.cz/mcr-v-online-bleskovem-sachu-oficialni-vysledky/

 15. 45
  Robin píše:

  Dneska se pokračuje dalším kolem. Kdo chce tedy vidět kvalitní šach, doporučuji derby Hrdina – Rýdl. ;-) Jinak Kilián by měl opět streamovat…..

 16. 46
  Tom píše:

  Docela zajímavé informace k letošnímu MČR v onlinech blickách (17.4.):
  http://www.nss.cz/tak-trochu-smutny-pohled-na-mcr-v-on-line-bleskovem-sachu

  Nemám rád rýpavé články p. Koutného, ale za přečtení to stojí. Přijde mi neskutečné (a ostuda Šachového svazu), že organizaci (a všechen zisk) nechávají někomu takovému jako je Vojta Plát.

 17. 47
  Maťa píše:

  Ríša Mládek obsadil na MČR v online šachu vynikající 6. místo a zároveň byl nejlepším juniorem! Jestli se dobře koukám, tak mu to kromě dobrého pocitu vyneslo i finanční cenu ve výši 4 tisíc Kč :-) . Celkově vyhrál David Navara před Petrem Michalíkem a Jakubem Půlpánem.

 18. 48
  Tom píše:

  Pěkný, zkusím Ríšu požádat, zdali by o turnaji třeba něco nenapsal.
  Výsledky jsou tady:
  http://chess-results.com/tnr557356.aspx?lan=5&art=1

 19. 49
  Maťa píše:

  Z hráčů našeho oddílu jde ve výsledcích najít ještě 169. Kryštofa Křížka, 286. Kamču Steinovou a 308. Míšu Steina. Všichni si polepšili oproti nasazení i uhráli vyšší perfo, než mají elo. Kryštof se navíc blýskl ziskem cenných skalpů, když porazil dva mezinárodní mistry – Langnera a Sodomu.

 20. 50
  Tom píše:

  Koukám, že letos Ríša na MČR v bleskovce bohužel úplně vyhořel:
  http://chess-results.com/tnr584933.aspx?lan=5&art=1&rd=15&turdet=YES

  Naopak solidně zahrál Kryštof a Vojta.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist