TJ Spartak Vlasim
01
Pro

Čtvrté kolo Regionální soutěže

Dnes pokračovala čtvrtým kolem nejnižší soutěž dospělých.  A obě vlašimská družstva si vedla na výbornou. Céčko si na domácích stolech po boji poradilo se Stříbrnou Skalicí“B“ 3,5:1,5. Klíčová byla výhra Míši Steina, který v souboji generací otočil prohranou partii s Petrem Štecherem. Pravonín pak neměl potíže se slabší Sázavou“B“ a po výhře 4:1 drží první místo průběžné tabulky. 

Fotky ze zápasu Pravonína

Stránka s výsledky RS

10 reakcí na “Čtvrté kolo Regionální soutěže”

 1. 1
  Maťa píše:

  Céčko dneska vyhrálo trošku se štěstím, kromě Tomášem zmíněného obratu v Míšově partii měl i Vojta Vopálka o dva pěšce míň… Dlouho se mi nelíbila ani pozice pana Innemanna, hlavně jeho střelec ;-) – ale tam jsem věřil, že nakonec kvality našeho hráče rozhodnou. Na druhou stranu bych řekl, že pěknou partii sehrála Kamča – získala pěšce, odmítla remízu a dlouho bojovala o výhru … Bolek nakonec uplatnil zkušenosti a udržel věžovou koncovku, to ale vůbec nevadí. Jinak samozřejmě gratuluju céčku i Pravonínu.

 2. 2
  Anonym píše:

  Paradoxně střelec, který stál mimo hru, rozhodl koncovku. Ty si nepostřehl Maťo, že to bylo spočítáno mistrovsky… :-D

 3. 3
  Bolek píše:

  Musím Kamilu pochválit za její věžovou koncovku, sehrála ji moc dobře, jednu chvíli jsem jí nabídnul pěšce, a zkušeně ho nevzala, protože tah králem učinila poměrně brzy, nemohla stihnout propočítat, jak by to na šachovnici dopadlo, kdyby si ho vzala, dobrali se pěšci, postavila si dámu a já také se šachem.Jinak jestli se nepletu, tak to byla má první remíza ve věžové koncovce ve vážných partiích.

 4. 4
  Maťa píše:

  Od 9 hodin probíhá 5. kolo RS družstev. Naše céčko vyrazilo do Říčan v obvyklém venkovním modelu sestavy (Pazdič + 4 děti), konkrétně: Pazdera, F. Vopálka, Stein, Steinová, Hrabě. Počítám, že věkový rozdíl v sestavách bude obrovský, za domácí tým „I“ totiž zatím pokaždé nastoupili pánové Turek (86 let) a Křížek (87 let) – a pan Křížek má zatím 4/4!

  Pravonín se dnes projel ještě víc, hraje totiž v Pečkách proti tamnímu béčku. Mimochodem, vzdálenost 75 km v nejnižší soutěži mi přijde už docela dost, to za mého mládí se jezdilo nejdál do Neveklova (30 km). Do Peček jsem teda taky jel, ale to bylo o dvě soutěže výš za Zdislavice – a moc dobré vzpomínky na ten den nemám, klidně mohu někdy povyprávět ;-) . Ze sestavy Pravonína znám jen 20 % jmen – vím, že jede Míra Lalouček :-) .

  Držím palce do Říčan i do Peček!

 5. 5
  Jirka. V. píše:

  Vlašim 3-2 Říčany.

 6. 6
  Maťa píše:

  Díky za info, kdo bodoval?

 7. 7
  Anonym píše:

  Filip, Míša, Kamča za 1.

 8. 8
  Maťa píše:

  Tak super, gratulace všem vítězům!

 9. 9
  Lukáš píše:

  V Pečkách jsme vyhráli 3,5-1,5 série trvá dále.
  1. šachovnice – Vlasák – Lalouček 1:0
  2. šachovnice – Michálek – Filip L. 1/2
  3. šachovnice – Dobiáš – Zeman 0:1
  4. šachovnice – Jandešková – Filip Š. 0:1
  5. šachovnice – Veselý 1

  Soupeři nastoupili pouze ve čtyřech, ale potrápili nás. První bod přidal s přehledem Štěpán. V divokém boji nakonec zvítězil Lukáš. Pan Lalouček dneska neměl den a nechal svojí dámu napospas. Já si za stavu 3:1, když jsem přehlédnul zisk kvality dal taktickou remízku. :)

 10. 10
  Maťa píše:

  Výborně, gratuluju i Pravonínu.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist