TJ Spartak Vlasim
26
Lis

Nečmárejte do rozpisu

Zatímco mnoho lidí 17. listopadu vyrazilo do Prahy, aby si na Národní připomněli 30. výročí sametové revoluce, šachisté vlašimského béčka odjeli do české metropole dobývat sportovní halu na Pankráci. Ze svého prvního venkovního zápasu však #lukyteam odešel s nepořízenou. Rezerva Pankráce s námi moc starostí neměla. Nasadila proti nám silné protivníky a sestřelila nás, aniž bychom dosáhli vstupní brány.

Polovina družstva – já, Robin, Kryštof a Standa – se sešla v Benešově a pro cestu do hlavního města zvolila vlak. To se hodilo především Robinovi, který se ještě potřeboval připravit na svého soupeře. Do Prahy jsme se dostali s velkým předstihem. Na hlavním nádraží Robin vyhlásil rozchod a každý se odebral do nějakého obchodu. Pak už následoval přesun na Pankrác, kde jsme se shledali s druhou částí týmu – Martinem, Kubou, Tomášem a Vojtou.

Krátce před desátou hodinou jsem si uvědomil, že by bylo potřeba vyplnit do zápisu o utkání naši sestavu, avšak paní rozhodčí si důležitý dokument bedlivě chránila. Když jsem se začal sápat po rozpisu soutěže, abych na naší soupisce vyznačil, kdo hraje, rozhodně mě zarazila: „No přece mi nebudete čmárat do rozpisu!“ Došlo mi, že tady se dodržují pravidla, a tudíž jsem pokorně vytrhl papír ze svého zápisníku, napsal na něj naši sestavu, a odevzdal ho paní rozhodčí. Když začala usazovat hráče k šachovnicím, ozvalo se z jejích úst: „Kdo tak hezky píše? A pak že dneska už nikdo psát neumí! Příště to napíšete všechno!“ Utkání odstartovalo.


Robinův vzdor (FOTO: já)

Ačkoli první sklonění krále přišlo až po dlouhé době, na špatný výsledek bylo zaděláno velmi brzy. Soupeři zkrátka hráli lépe. Zvítězil jen Martin, jehož pozice se dlouho zdála být beznadějná, než mu ji soupeř ledabylou hrou pomohl úplně otočit.

Sokolov A. – Horák M. bílý na tahu:

V tuto chvíli by na Martina nikdo nevsadil ani zlámanou grešli, přesto černý během pár tahů vyhrál. :-)

Kromě triumfu na první desce už jsme vydřeli jen tři remízy. Vojta si došel pro půl bodu v koncovce, Tomáš byl po dlouhém balancování na hranici propasti za smír rád a Standa svému soupeři v prohrané pěšcové koncovce utrhl ruku.

Vávra S. – Rondoš J. konečná pozice:

Standa si musel jít pročistit uši, když v této pozici zaslechl nabídku remízy. :-)  

Ostatní kapitulovali. Ničivá exploze na třetí šachovnici ohrožovala borce na obou stranách stolu, ale fatálně tlaková vlna třískla o stěnu Kubou. Kryštof dobyl v zahájení výhodu, pak však přehlédl nenápadné vidle dámou a ztratil klíčového pěšce. Soupeřovy pokusy o aktivní hru jsem dlouho odrážel já, ale nakonec má obrana povolila. Nejdéle vzdoroval Robin. V zahájení se pustil do útoku na krále, ovšem protivník se ubránil a udolal našeho hráče v koncovce. Prohráli jsme 2,5:5,5.

Přestože pro nás zápas skončil jednoznačnou prohrou, panovala při něm dobrá atmosféra. Do hrací místnosti nám přišla fandit Blanka a Kuba neustále vymýšlel legrační básničky a povídal něco o vysokém cholesterolu a depresích. Po skončení utkání navíc většina týmu zašla na společný oběd. Nedošlo jen na Robinovo Meduzárium.

Tažení 2. ligou bude pokračovat 1. prosince, kdy se pokusí klubovnu ve Sporthotelu dobýt nájezdníci z Příbrami. Držte palce, ať se vlašimského béčku znovu podaří najet na vítěznou vlnu!

Stránky 2. ligy

(autor: Patrik Pýcha, komentář k diagramům Tomáš Vojta)

12 reakcí na “Nečmárejte do rozpisu”

 1. 1
  Blanka píše:

  Dnes hraje béčko s SK Baník Příbram
  Hrdina- Bodicky
  Vojta Kuba – Stluka
  Voříšek- Trmal
  Vojta Tomáš- Stluka František
  Pýcha- Hlaváček
  Vlkova- Kandrik
  Matějovský- Mareš
  Vávra- Petras

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Doufám, že se dnes dočkáme výhry.

 3. 3
  Blanka píše:

  Kuba Vojta prohrál. 0-1.

 4. 4
  Blanka píše:

  Anežka prohrála 0-2.

 5. 5
  Blanka píše:

  Robin remizoval. 0.5-2.5

 6. 6
  Blanka píše:

  Tomáš vyhrál 1.5-2.5

 7. 7
  Blanka píše:

  Standa prohrál. 1.5-3.5

 8. 8
  Blanka píše:

  Kuba Voříšek vyhrál a Maťa taky :-). 3.5-3.5

 9. 9
  Blanka píše:

  Patrik bohužel prohrál. 3.5-4.5

 10. 11
  Tom píše:

  Dnešní zápas se nám moc nepovedl, 4 prohrané partie je prostě moc. Příště nás čeká další záchranářský duel (těžko můžeme myslet na něco jiného) v Domažlicích, tak snad se podaří prolomit sérii proher.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist