TJ Spartak Vlasim
13
Lis

Regionální přebor školních družstev

Rovná stovka šachistů ze základních a středních škol regionu Benešov a Kutná Hora se sjela do Městského divadla Na Poště Benešov, aby zde poměřili síly ve čtyřčlenných družstvech. Hrálo se ve třech kategoriích I. 1.- 5. třída ZŠ, II. 6.- 9. třída ZŠ, prima – kvarta osmiletých gymnázií a III. 1.- 4. ročník SŠ. Velice pěkně se o nás starala hlavní pořadatelka Iva Růžičková z DDM Benešov, bezchybně losoval pan Jiří Kotzot, funkci hlavního rozhodčího plnil Oldřich Sládek a pomáhali mu rozhodčí z některých škol. Hrálo se podle Pravidel šachu FIDE a Obecných propozic přeboru škol SŠS. Středoškoláci hráli 2x každý s každým a ostatní družstva hrála švýcarem na 2x 15 minut a na 7 kol.

     V kategorii středoškoláků hrála pouze 3 družstva, také nejdříve dohráli, všichni postupují do Krajského přeboru do Neratovic a na pomyslné cílové pásce se srovnali takto: 1. Gymnázium Benešov 15,5 bodu, 2. VOŠ a SZeŠ Benešov 4,5 bodu a 3. místo obsadila SPŠ Vlašim se 4 body.

      Následně dohráli mladší žáci, kde soutěžilo 7 družstev (z Vlašimi a blízkého okolí družstvo žádné). Přesvědčivé vítězství zaznamenala po zásluze ZŠ a MŠ Sázava A, jejích hráči uhráli 23,5 bodu, za nimi na 2. místě s velkou ztrátou se umístila ZŠ Stříbrná Skalice se 16 body a na 3. místě pak ZŠ Týnec nad Sázavou se 14,5 body. Na Krajský přebor postupuje Sázava a Týnec n.S. (Stříbrná Skalice nemá nárok na postup z našeho regionu).

     Nejdéle hráli šachisté v kategorii starších žáků, neboť soutěžilo 12 družstev a partie na předních šachovnicích se většinou hráli do posledních vteřin. Nejlépe se dařilo dětem ze ZŠ a MŠ Načeradec, které uhrály výborných 24 bodů. Družstvo tvořili: Petra Píšová, Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra. K naší lítosti, je to naposledy, kdy toto družstvo soutěží v této kategorii a v tomto složení, neboť tři už jsou deváťáci. Družstvo doprovázel Lukáš Filip. Z výsledku máme radost a děkujeme dětem za vzornou reprezentaci školy. Druhou příčku obsadili šachisté ze ZŠ Týnec nad Sázavou (17 bodů) a 3. místo děti ze ZŠ a MŠ Chocerady, které uhrály 16 bodů. Stejný bodový zisk zaznamenalo družstvo Gymnázia Vlašim, ovšem mělo horší pomocné hodnocení. Toto družstvo hrálo ve složení: Filip Vopálka, Barbora Slavíková, Vojtěch Vopálka, Adam Slavík a Matěj Fiala. O půl bodu uhrálo družstvo ZŠ Vorlina Vlašim, které vedl Jakub Vojta a dále hráli Lukáš Smetana, Zdeněk Šťastný a Natálie Štanderová. Děti doprovázel pan učitel Ivo Hradecký. Na krajský přebor postupuje tedy Načeradec, Týnec a Chocerady.

       Za své výkony v každé kategorii obdrželi první tři družstva poháry, diplomy a medaile, které dotovalo Město Benešov.

       Všem postupujícím přeji na krajském přeboru hodně úspěchů.

Výsledky

Fotky

(Zaznamenala: Marie Filipová)

5 reakcí na “Regionální přebor školních družstev”

 1. 1
  Lukáš píše:

  Dnes 17.12. se hraje v Neratovicích KP školních týmů. Odkaz na turnaj zde: http://chess-results.com/tnr499486.aspx?lan=5 . Vlašim reprezentují děti ze ZŠ a MŠ Načeradec. Tým tvoří Petra, Štěpán, Fanda a Filip.

  První kolo jsme vyhráli 3,5 : 0,5 se Sedlčany ZŠ Propojení. O půlku byl připraven Kůra.

 2. 2
  Maťa píše:

  Dík za info, držím palce.

 3. 3
  Robin píše:

  Koukam, ze to dopadlo vyborne. Gratuluju! :-)

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Přidávám se ke gratulaci.

 5. 5
  Maťa píše:

  Také gratuluji, bude to v červnu pěkná rozlučka se ZŠ (pro všechny kromě Štěpána, ten je teprve v osmičce).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist