TJ Spartak Vlasim
12
Lis

RŽL v Jílovém

Šachisté ze Zvole pořádali v Jílovém u Prahy v místní sokolovně 3. turnaj ze seriálu 9 turnajů Regionální žákovské ligy 2019-2020. Do soutěže se zapojilo celkem 96 šachistů. Šestnáct jich hrálo v turnaji A a po 40 hráčích v turnaji B a C. Od nás se tentokrát zapojili jen 4 šachisté, neboť 2 děti hrály šachový turnaj O krále a královnu Symfonie Poděbrady (výsledky) a další šachisté se věnovali jiným volnočasovým aktivitám. Hrálo se v prostorném sále, občerstvení bylo zajištěno v přilehlé restauraci. Příjemné prostředí připravila paní Jana Straková ze Zvole se svými kolegy. Pro děti byl zajištěn i pěkný cenový fond, losoval tradičně a bezchybně Petr Havelka.

      V turnaji A od nás hráli Štěpán Filip (3. nasazený) a Jan Veselý (11. nasazený). Do prvního kola pro nás nastalo nemilé překvapení, neboť los svedl naše hráče proti sobě. V tomto derby byl úspěšnější Honza, Štěpán špatně hospodařil s časem a „spadl“. Honza ve 2. kole prohrál s Le Anh Dungem ze Stříbrné Skalice, ale v následujícím kole překvapivě porazil Jana Svobodu z Brodců a ve 4. kole i Davida Hampla z Říčan. Vynikající 3 body, po přepočtu bodů 11! Výkon 1776! Pro Honzu to byl historicky nejlepší výsledek v jeho šachové kariéře. Štěpán po první prohře už nedal svým soupeřům šanci a vyhrál všechny tři partie. Ve 2. kole porazil Milana Peštu ze Sázavy, ve 3. kole domácího Jiřího Rybáčka ze Zvole a v posledním kole porazil Michaela Steina ze Stamatu. Na své konto si připsal také výborných 11 bodů! Výkon 1591! Chlapci na prvních čtyřech místech končili se stejným počtem bodů a na 2. a 3. místě rozhodovalo až třetí pomocné hodnocení, tak byl turnaj na předních místech vyrovnaný!

     Podstatně slabší výkony nás čekaly v turnaji B, kde z 5. příčky startoval Filip Kůra, pro kterého to byl v letošní sezóně první start a ne a ne se „chytit“! Nakonec 4, resp. 6 bodů a 18. místo. Další startující v tomto turnaji byla Natálka Štanderová, která si sice o 4 příčky, oproti nasazení, polepšila, ale až poslední tři kola skórovala a uhrála celkem 3, resp. 5 bodů.

    Pro pořádek – další startující za TJ Spartak Vlašim:

TURNAJ A:

7. místo Ondřej Hrabě 2, resp. 9 bodů

TURNAJ B:

8. místo Lukáš Machyán 5, resp. 7 bodů

39. místo Eliška Helebrandová 1,5 – resp. 3,5 bodu

TURNAJ C:

VÍTĚZOVÉ:

Turnaj A:

Dívky: 1. místo a i absolutní vítězka: Monika Strnadová z Říčan 4, resp. 13 bodů

Hoši: 1. místo Tomáš Bláha z Brodců 3, resp. 11 bodů

2. místo Jan Veselý z MěDDM Vlašim 3, resp. 11 bodů

3. místo Le Anh Dung ze Stříbrné Skalice 3, resp. 11 bodů

a „bramborová“ pro Štěpána Filipa z MěDDM Vlašim 3, resp. 11 bodů.

       Děti do Jílového doprovázel Lukáš Filip a Jana Veselá, kterým děkuji i za bezpečnou dopravu dětí.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 3 odehraných turnajích: celkové, kategorie  

(Zaznamenala: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist