TJ Spartak Vlasim
21
Říj

RŽL za přítomnosti dvou „dvoutisícovek“

Překrásné počasí přilákalo do Pravonína 19. 10. 2019 na 2. kolo Regionální žákovské ligy 86 šachistů. Velice jsme si považovali přihlášek Rudy Juna z Chotěboře (2209) a Jakuba Vojty z Vlašimi (2086). Všem bylo jasné, že v áčku půjde o kvalitní partie. Snažili se i ostatní, i když ani jeden z favoritů nedal ostatním spoluhráčům šanci ani na půlčičku! V této skupině hráli z našich hráčů Štěpán Filip, Honza Veselý a Vojta Vopálka, a tak trochu Filip Vopálka, který k nám chodí do kroužku, ale je pro tuto sezónu „Brodečák“.  V Pravoníně se Kubovi většinou daří a bylo tomu i tentokrát a obsadil 1. místo, za ním se stejným počtem bodů se umístil Rudolf Jun a i náš Štěpán Filip (prohrál s Kubou) obhájil startovní pozici a obsadil třetí místo. Bramborová pro Filipa Vopálku, který prohrál právě se Štěpánem. Ostatní naši šachisté skončili na 14., resp. 16 místě.

V „béčku“ jsme měli prvního nasazeného Adama Slavíka, moc se mu nedařilo, končil na místě 14. se 4 body. Tuto skupinu vyhrál Jiří Rybáček ze Zvole, 2. místo obsadil Ondřej Hrabě z Vlašimi (oba 6 bodů) a 3. místo obsadil Elias Dudarec ze Sokola Vyšehrad. Ovšem v dívkách jsme brali medaili. První z dívek se umístila s 5 body (celkově 6.) Alice Zelenková z Říčan, druhé místo náleželo naší Barboře Slavíkové za 4 body (celkově 16. místo) a 3. Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice. Z našich šachistů hrál tuto skupinu ještě Daniel Zeman – 18. místo a 3,5 bodu, Michal Škaryd – 25. místo a 3 body a stejný bodový zisk zaznamenala i Terezka Slavíková celkově na 29. místě. V tomto turnaji celkem hrálo 36 šachistů.

V „céčku“ zvítězila Veronika Žoudlíková ze Sázavy se 6 body a dala na frak klukům, kteří se umístili až za ní. Z chlapců 1. místo Filip Valenta ze Sedlčan 5,5 bodu, 2. Filip Žvejkal z Říčan 5 bodů a stejně bodů měl i 3. Matěj Prix. Dívky: 2. místo Karolína Skolková 5 bodů (celkově 8.) ze Stříbrné Skalice, 3. místo naše Eliška Škarydová se 4 body (celkově) 13. místo. V tomto turnaji hrál Tomáš Zeman a uhrál pěkné 4 body a skončil na 16. místě, o jedno místo před prvním nasazeným Zdeňkem Šťastným, který uhrál jen 3,5 bodu. Turnaj jsme obeslali i našimi začátečníky, kteří shodně uhráli po 3 bodech a moc se snažili. Terezka Žížalová skončila na 21. místě, Jakub Čáp na 24. místě a Nela Hejná na 25. místě. Turnaj hrálo celkově 34 šachistů.

Dále už jen v kostce. Cenový fond díky sponzorům a Městskému domu dětí a mládeže ve Vlašimi velice pěkný. Vítězové si odváželi pěkné poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Příjemné prostředí Spolkového domu v Pravoníně jen podtrhlo kvalitu šachového turnaje. Přítomnost paní starostky Jany Lapáčkové na zahájení turnaje mu zase vtiskla patřičnou vážnost a děvčata v kiosku připravila pro děti i jejich doprovody opravdu bohatý sortiment, který přispěl ke spokojenosti všech. Bezchybné losování Petra Havelky a výkon ostatních rozhodčích bez chybičky, tak nějak to v Pravoníně probíhalo.

Velice děkuji všem, kdož čímkoliv přispěli k uspořádání tradičního šachového turnaje (trenéři a starší děti – příprava sálů před turnajem, sehraný tým v kiosku a stejný tým, který zajišťoval úklid všech prostor).

Příští RŽL se koná 9.11.2019 v Jílovém u Prahy – propozice.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 2 odehraných turnajích: celkové, kategorie  

(Zaznamenala: Marie Filipová)

1 reakce na “RŽL za přítomnosti dvou „dvoutisícovek“”

  1. 1
    Patrik P. píše:

    Dnes proběhlo v Jílovém u Prahy 3. kolo RŽL. V áčku se tentokrát prosadil Honza Veselý, který celkově skončil třetí a mezi chlapci získal stříbro. http://chess-results.com/tnr486260.aspx?lan=5&art=1&rd=4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist