TJ Spartak Vlasim
27
Zář

Velká vlašimská výprava vyráží na Open Tatry

Tříhvězdičkový hotel Sorea Titris v Tatranské Lomnici bude od soboty 28. 9. dějištěm již 65. ročníku turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v pátek vydáme společně s Danem Houdkem, Tomášem Haškem, Kubou Vojtou a Kubou Voříškem (a fanoušky :-) ).

Hraje se klasicky švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na 40 tahů + 15 minut do konce partie s bonifikací 30 sekund za každý provedený tah. Tempo je lehce netradiční a to samé platí o losování (v úvodních čtyřech kolech se používá zrychlený systém) – viz vysvětlení níže.

V minulých letech bylo prvních 15 šachovnic přenášeno online na internet, předpokládám, že podobné to bude i letos. Většina kol začíná až v 18 hodin, čímž se vychází vstříc turistům, aby se daly během dne stihnout i náročné túry v okolní nádherné přírodě.

V předběžné startovní listině figuruje zatím 175 jmen, z nichž se 25 může pyšnit mezinárodním titulem. Najdeme zde hráče nejen ze Slovenska a České republiky, ale i z dalších 11 zemí. K největším favoritům patří mezinárodní mistr Biolek a dvojnásobný vítěz turnaje Kanaďan Krnan. Já jsem nasazen jako 3., Kubové 20. a 23., Dan 109. a Tomáš 111.

Kompletní startovní listina

Veškeré informace k turnaji naleznete na stránkách Slovanu Bratislava.

Naši účast na Openu Tatry v minulých letech si můžete připomenout z celé řádky článků publikovaných na našem webu. Tady je pro zajímavost třeba moc pěkná reportáž Blanky z předloňska 1.díl, 2.díl nebo moje už trochu historická z roku 2010 (na tu upozorňuji rád, protože je v ní asi nejhezčí kombinace, jaká se mi kdy podařila :-) )- 1.díl, 2.díl.

(autor článku: Tomáš Vojta)

31 komentářů na “Velká vlašimská výprava vyráží na Open Tatry”

1 2
  1. 1
    Tom píše:

    Partii jsme si s Kubou dnes rozebrali, koncovka je remis (ale pozor dávat musel). Vyhrát jsem měl už dříve. :-) Cenná výhra Tomáše Haška se samozřejmě objeví i v článku o Tatrách – 1. díl (z pera Blanky) bude brzy zveřejněn.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist