TJ Spartak Vlasim
19
Zář

Derniéra v Morendě

Následujících pár řádek nebude mít s vlašimským šachem nic společného, tak kdo nechce, ať dál nečte. Napíšu si je ale kvůli sobě, abych nezapomněl na svoje pravděpodobně (člověk by nikdy neměl říkat nikdy :-) ) poslední vystoupení v červeném dresu Moravské Slavie Brno.

O víkendu jsem si zahostoval v béčku Morendy na Mistrovství České republiky 4členných družstev v bleskovkách a v rapidu. Hrálo se v hezkém prostředí hotelu Panorama na okraji Teplic. V sobotu byl v plánu blicák na 15 kol tempem 3+2 a v neděli rapid na netradičních 8 kol tempem 15+5. Moravská Slavia postavila velmi silný A tým a v sestavě GM Štoček (2569), IM Kočiščák (2499), GM Polák (2527), Vymazal (2347) přesvědčivě obhájila loňské tituly. 

 

Já jsem si v béčku zahrál společně s novými mladými posilami Morendy Matyášem Zemanem a Ondrou Švandou a zkušenými Petrem Skácelíkem a Michalem Vávrou.  A v silném turnaji jsme si nevedli vůbec špatně, v blicáku jsme uzavírali první desítku a v rapidu jsme skončili dokonce pátí.  Dařilo se i mně (ikdyž fanoušek Vláďa nebyl s mými výsledky proti titulovaným hráčům příliš spokojen :-) ), 7,5 ze 13 v blicce (perfo 2328) a 5 ze 7 v rapidu (perfo 2421) je, myslím, solidní příspěvek družstvu. Takto se mi třeba povedlo porazit svého spolubydlícího z pokoje: :-)  

Vojta T. (2371) – Kočiščák J. (2515) – pozice po 32. tahu černého (blic 3+2):  

33.Sa5! Vynucuje rozhodující oslabení diagonály h1-a8.  33…b6 34.Se1 S tahem Dd5 není potřeba chvátat, černý mu stejně nemá jak zabránit. 34…f5 35.Dd5 1-0

Pro pobavení ještě jeden diagram z blicky. :-)  

Novotný M. (2244) – Vojta T. (2371) – pozice po 18. tahu černého:

Bílý přichází o dámu, navíc má chaoticky rozházené figurky (+ jsem měl výrazně lepší čas), skoro jsem čekal, že se Michal vzdá. Ovšem stačily 2 mdlé tahy, bílý rozjel volné pěšce a nakonec si z nich postavil 3 dámy. Tu hrůzu si můžete přehrát na onlinech (12 kolo). :-)  

Jsou to velmi náročné turnaje, kde se člověk utká se spoustou silných hráčů. Zároveň ale velmi pěkné a zajímavé, měli bychom se příští rok hecnout a postavit tým Vlašimi.  Na nějaké doprovodné aktivity není příliš času, ale i tak jsme stihli v sobotu večer zajít do wellness a v neděli brzy ráno vyběhnout s Michalem na nedalekou zříceninu hradu Doubravka (s krásnými výhledy na Teplice a Krušné hory).

V extralize jsem Moravské Slavii Brno příliš nepomohl (celkově 4 ze 12), v šesti turnajích 4členných družstev (v Pardubicích a Teplicích) to už bylo lepší. Za příjemné víkendy a možnost zahrát si proti silným soupeřům děkuji Michalu Vávrovi a Petru Piskovi. Byly to hezké 2 roky, držím palce Morendě do další sezony!

Výsledky MČR družstev v bleskovce

Výsledky MČR družstev v rapidu

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

9 komentářů na “Derniéra v Morendě”

 1. 1
  Blanka píše:

  Partie v bleskovce s Majklem je opravdu zábavná :-).

 2. 2
  Tom píše:

  Mně zas tak zábavná nepřišla, zejména když jsme prohráli 1,5:2,5. :-)

 3. 3
  Vlada píše:

  Jsem nezpochybnoval perfo, ale výsledky proti hráčům s titulem :-D

 4. 4
  Maťa píše:

  Však přesne to Tomáš píše, Vláďo :).

 5. 5
  Tom píše:

  Pro zajímavost sestavy Extraligy:
  https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2019/09/Extr1920_0.pdf

  Morenda na 1. šachovnici s Gelfandem a na 16. s Nelou. :-) Jirka je na 6. desce Unichessu.

 6. 6
  Maťa píše:

  Uvidíme, kolikrát si letos Nela za Moravskou Slavii zahraje (vloni i předloni hrála dvakrát), ale i kdyby to nebylo ani jednou, tak už být na soupisce s někdejším druhým hráčem světa je úspěch :-) .

 7. 7
  Vlada píše:

  Ad 4) Mato, koukám na blicak a tam Tom hrál proti hráčům s titulem 7x a uhrál 1,5 bodů. Dle me nic moc :-)

 8. 8
  Tom píše:

  Celkově i s rapidem to bylo 2,5 z 10 (na druhou stranu proti „normálním smrtelníkům“ 10 z 10. :-) ), uznávám, je to nic moc. Když se ale dívám, s jak skvělými hráči to bylo, tak si myslím, že kdybych s nimi hrál znovu, tak to o moc lepší nebude. :-)

 9. 9
  Vlada píše:

  Tome, na druhou stranu tech 10 z 10ti proti „obyč smrtelníkům“ je famózní výsledek :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist