TJ Spartak Vlasim
07
Čvn

Nebezpečné triko

Po GM Navarovi, GM Movsesianovi a GM Rodshteinovi jsem na simultánku do Rádia Svobodná Evropa pozvala indického velmistra Pentalu Harikrishnu. Jak jsem se během vzájemné korespondence dozvěděla, tak Pentala je příjmení a křestní jméno je Hari. Hari je na první pohled velmi sympatický člověk. Působí skromně s takovým indickým vnitřním klidem, který znám od učitelů jógy. :-)  

Hariho nám na simultánku doporučil David Navara. Byli se tu oba podívat v březnu během turnaje v hotelu Don Giovanni. David Hariho varoval, aby si dal pozor při vstupu dovnitř oválného stolu, kdy si on před lety poranil koleno. Další úskalí prý je nebezpečná hráčka Anežka Vlková, která Davida tehdy jako jediná porazila. Hari se hned ptal, jestli bude Anežka opět hrát. Nehrála.

Harimu jsem jako upomínku na turnaj v RFE dala naše firemní triko. Pak mi ale došlo, že ne ve všech zemích je RFE vítané, a tak jsem mu rychle řekla pár destinací, kde by ho raději neměl nosit. Třeba v Ázerbájdžánu, kde byla šachová olympiáda v roce 2016 a kde mělo RFE pobočku do roku 2014. V prosinci 2014 ji policie obsadila a zavřela.

Za šachovnice 4. června usedlo 18 hráčů, z toho několik dětí. Kolegů nakonec přišlo méně než bylo přihlášeno, takže si mohli zahrát i Tomáš Vojta, Robin Hrdina, Petr Havelka a Jarda Voříšek. Z řad zaměstnanců byly zastoupeny tyto země: Rusko, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Srbsko, Arménie a USA.

Hrací tempo bylo stejné jako v předešlých letech, a to 60 minut pro hráče, i GM Hari měl černé figury. Ze začátku to vypadalo, že Hari bude mít stejné problémy s časem jako loni GM Rodshtein, ale v druhé půlce naštěstí zrychlil.

Konečný výsledek byl 16,5:1,5 pro Hariho. Remizoval Jarda Voříšek a vyhrál Kuba Vojta.

Hari se po simultánce ptal dětí, jaké mají elo. Daly mu všechny pěkně zabrat. :-)    

Bonboniéru za nejlepší dětskou partii dostal Kuba Vojta. Rozbalil ji na oslavu své vítězné partie a snědla se na místě. :-)  


„Well played“, tak ocenil Hari výkon Kuby. :-)

Byla to opět moc hezká akce. Děkuju Tomášovi a Petrovi za pomoc při organizaci a Milanovi za hezké fotky. Na závěr doufám, že triko RFE nebude časem nebezpečné nosit i v naší zemi.

Krásné fotky od  p. Němce

Článek Kamči Steinové na stránkách Stamatu

(Autorka článku: Blanka Voříšková)

9 reakcí na “Nebezpečné triko”

 1. 1
  Tom píše:

  Tričko nedostal jen Hari, ale i všechny děti, které se simultánky zúčastnily. A nijak se ho naštěstí nosit nebojí – Kamču jsem v něm viděl ve čtvrtek v Benešově a Kuba ho měl na sobě už ve středu ve škole. :-)

  Myslím, že za všechny můžu poděkovat Blance za krásnou akci. Zahrát si s hráčem širší světové špičky se nepoštěstí každý den. :-)

 2. 2
  Kuba Vojta píše:

  Bonboniéru jsem nedostal já. Ale Já a Jáchym. Tak jsme si ji rozdělili na místě. ;-)

 3. 3
  Tom píše:

  Do článku jsem doplnil ještě partii Jardy. I remízka je pěkný výsledek. :-)

 4. 4
  Vlada píše:

  Hezká akce a ještě hezčí Kubíková partie. Kubo gratuluji :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Taky někdy nosím tričko RFE :-) . Děkuji Blance, že si díky ní naše naděje rok co rok můžou zahrát proti tak silným soupeřům.

 6. 6
  Tom píše:

  Dnes od 16h. čeká Kubu opravdový šachový svátek. V Obecním domě v Praze se v simultánce utká se světovou trojkou (live rating 2812) Ding Lirenem. Držte mu palce.

  Podrobnější info na webu Pražské šachové společnosti:
  http://praguechess.cz/poradane-akce-detail.php?id_akce=85&akce_menu=program&znak=0&langue=cs

 7. 7
  Jarda P. píše:

  To si ho Kuba vypinká ;-) .

 8. 8
  Maťa píše:

  Možné to je, i nový Šachový občasník Kubovi docela věří (článek „Vojta to nezvojtil“) :-) : http://praguechess.cz/download/sachovy_tydenik/SO2019-04.pdf.

 9. 9
  Tom píše:

  Nevypinkal. :-) Ding vyhrál všechny partie. Musím tedy ale říct, že to třeba oproti simultánkám v RFE měl o dost jednoduší. Hrálo se bez hodin, měl všude bílé a proti sobě pouze 12 hráčů (z toho 7 amatérů, takže hrál v podstatě jen proti 5 soupeřům). To David Navara hrál proti 24 dětem a měl to výrazně těžší.

  Kuba sehrál bojovnou sicilku a myslím, že si odpoledne užil. V průběhu týdne hodím partii na web (plus nějakou tu fotku).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist