TJ Spartak Vlasim
17
Dub

Je tu čas velikonočních turnajů

Během čtvrtka začnou hned dva vícedenní turnaje, na kterých se představí celkem čtyři hráči Vlašimi. Kuba Vojta a sourozenci Zemanovi vyráží na TŠN do Frýdku-Místku a Kryštof Křížek se představí v Plané nad Lužnicí. Níže najdete podrobnější informace k těmto akcím.

V dalekém Frýdku-Místku bude zahájen jubilejní 40. ročník Turnaje šachových nadějí, jehož součástí jsou turnaje v kategoriích do 9, 12, 15 let, a otevřený Fide Open. A aby toho nebylo málo, o víkendu se zde odehraje i závěrečné trojkolo Extraligy. Ve Frýdku tedy bude k vidění nejen špičkový mládežnický šach, ale potkáte tu i spoustu velmistrů světové třídy! Barvy Vlašimi budou na tomto krásném festivalu, kterého se v minulosti zúčastnili takoví hráči jako Radjabov, Movsesian, Navara či Azarov, hájit Tomáš a Dan Zemanovi a Kuba Vojta.

Zemanovi budou hrát kategorii do 9 let, Jakub si zahraje Fide Open. Kuba mohl hrát turnaj do 15 let, ale byl by zde nasazen jako jednička, a tak jsme dali přednost silnějšímu openu. Zde je praktikován zrychlený systém nasazování (vysvětlení viz níže), a tak Kubu hned v prvním kole uvidíme na předních deskách (pravděpodobně někde na 2. či 3.).

Celkem je přihlášeno 238 hráčů z 10 zemí. Samozřejmostí jsou online přenosy z předních šachovnic. Začíná se již ve čtvrtek ráno (v 9,15h.) a vítěze budeme znát na velikonoční pondělí. Veškeré informace o turnaji získáte z propozic, jejichž část je níže okopírována. Držte Tomášovi, Danovi a Kubovi palce, ať se jim na této akci, která patří k největším a nejreprezentativnějším pro šachovou mládež v Evropě, daří.

Startovní listiny všech turnajů

Webové stránky pořadatelů

O poznání menší tradici a méně účastníků (ale rozhodně se nejedná o malou akci, přihlášeno je přes 100 hráčů) má turnaj O pohár Mistra Jana v Plané u Tábora. V hotelu Lužnice se budou hrát hned 4 turnaje podle výkonnosti.  Náš oddíl bude reprezentovat Kryštof Křížek, který je přihlášen do turnaje“B“ určeného pro hráče s elem 1600-1900. V anketě si můžete tipnout, kolik bodů udělá nebo zdali pochopí, že ve svém mládí by měl hrát silnější turnaj“A“. ;-)   Fandit budeme i dalším členům výpravy, kterou v Plané povede Petr Havelka (Míšovi Steinovi, Jáchymu Slánskému, Daliboru Křivánkovi a Romanu Šimákovi). Je škoda, že zahrát si vážné partie nevyužilo více dětí z našeho oddílu. Je to kousek, akce není nijak drahá ani časově náročná. Jen hraním rapidů se děti nezlepší. Začíná se ve čtvrtek v 17h. a sedmikolový turnaj skončí v neděli odpoledne. Více informací níže v okopírovaných propozicích.

Startovní listiny

Webové stránky pořadatelů

 (autor článku: Tomáš Vojta)

17 reakcí na “Je tu čas velikonočních turnajů”

 1. 1
  Maťa píše:

  Kryštof se dnes pro nemoc odhlásil, takže anketa v tuto chvíli ztrácí smysl. Zahlasoval jsem, že by měl hrát silnější turnaj, a ještě jsem ho v tomto duchu chtěl odpoledne kontaktovat. Tak příště :-) . V článku jsem i přes absenci členů našeho oddílu Planou nechal, přece jen Stamat má k Vlašimi dost blízko :-) . Budu držet palce na jih Čech i na pomezí Moravy a Slezska!

 2. 2
  Tom píše:

  Skoro to vypadá, že Kryštof neustál tlak fanoušků (viz hlasování v anketě) a místo toho, aby se přehodil do turnaje“A“, tak se raději hodil marod. ;-)

  Anketu jsem dal jinou, Kuba snad marodit nebude. :-)

 3. 4
  Blanka píše:

  Kuba Vojta v ctvrtem kole opet na onlinech
  http://online.chessfm.cz/TSN19/Pobeskydi/index.htm

  Od 16h hraje Tomáš na onlinech extraligu. S IM Cervenym. Hraje i Jirka Rydl za Unichess, proti GM Krejci.
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-extraliga-2018-2019/9/3/6
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-extraliga-2018-2019/9/2/5

 4. 5
  Maťa píše:

  Kuba vyhrál – hezký závěr partie :-) .

 5. 6
  Maťa píše:

  A dnes dopoledne zvítězil Kuba opět: http://online.chessfm.cz/TSN19/Pobeskydi/index.htm. Zatím hraje na turnaji velmi dobře.

 6. 7
  Maťa píše:

  V extralize včera Tomáš prohrál a Jiří remizoval. Od 14 hodin probíhá další kolo a v akci jsou tentokrát všichni tři naši hráči: Tomáš a Nela za Moravskou Slavii Brno a Jirka za Unichess. Online přenos: https://www.chess.cz/extraliga/on-line-prenos/.

 7. 8
  Ríša píše:

  Kuba i po extralize pokračuje v krasojízdě. Dneska odpoledně smetl Ríšu Stalmacha. Gratuluju! :-)

 8. 9
  Maťa píše:

  Jo, duben zatím patří Kubovi – jen vydržet! :-) V extralize si dnes Tomáš spravil chuť výhrou nad IM Langnerem, Nela remizovala s WIM Miturovou a Jirka nestačil na IM Krause. Poslední kolo proběhne zítra.

 9. 10
  Maťa píše:

  Kuba je teď na onlinech v souboji s IM Petránem: http://online.chessfm.cz/TSN19/Pobeskydi/index.htm. S ním jsem si jednou zahrál v Tatrách a bylo to velmi nepříjemné – hraje strašně rychle a člověk je pořád na tahu…

  V extralize Nela odpočívá, Tomáš i Jirka ale hrají (od 10 hodin): https://www.chess.cz/extraliga/on-line-prenos/. Tomáš má hodně silného soupeře, velmistra Rausise (elo 2653), Jirka hraje s velmistrem Neumanem (2397). Držím palce.

 10. 11
  Blanka píše:

  Kuba hraje poslední partii na turnaji. Držím palce ať na závěr vyhraje.
  http://online.chessfm.cz/TSN19/Pobeskydi/index.htm

 11. 12
  Maťa píše:

  A myslím, že Kuba stojí velmi dobře, držím palce.

 12. 13
  Ríša píše:

  Kuba soupeři vysvětlil, proč nezahajovat tahem 1.a3. :-) Nakonec je z toho skvělý výsledek s výkonem přes 2200, gratuluju!

 13. 14
  Maťa píše:

  Také gratuluju! Bude z toho super umístění, finanční cena a s tím 2200 to od 1. 5. nejspíš nezůstane jen u perfa :-) .

 14. 15
  Kuba píše:

  Už jsem na cestě do Prahy. Vyhrál jsem 2500 Kč. Jsem hodně spokojený. Ano v Dubnu se mi opravdu dařilo .

 15. 16
  Tom píše:

  Ahoj z Leo expresu na trase Ostrava-Praha. :-) Pobyt ve Frýdku-Místku byl velmi příjemný a i s dobrými výsledky (jak u Kuby, tak i u výpravy Říčan, které jsme byli součástí :-) ). Pár řádek o turnaji v průběhu dalších dnů napíšů.

 16. 17
  Kuba píše:

  Tak nakonec napíšu článek já. Ať tuto krásnou týdenní dovolenou zažijete i vy! ;-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist