TJ Spartak Vlasim
10
Dub

Sedlčanský rapid – 29. ročník

A už je to zase tady. Čekám, kdy už to skončí a „ono“ stále nic. Totiž v sobotu 6. dubna se opět sjeli do Sedlčan šachu chtiví jedinci, aby poměřili své síly v 29. ročníku tradičního turnaje v rapid šachu. Jediný zádrhel turnaje přišel ještě před zahájením. Vlakový spoj od Prahy měl na trati z Olbramovic výluku a náhradní autobus se trochu opozdil. Ale i tak jsme začali téměř přesně dle propozic.

Do turnaje se prezentovalo 68 hráčů, většina z nich se k nám pravidelně vrací a to určitě přispívá ke klidné přátelské atmosféře turnaje. Nasazená jednotka, Tomáš Vojta, proplul celým turnajem na vítězné vlně a s náskokem si připsal již desátý triumf v sedlčanském turnaji. Letos měl štěstí (podle jeho slov) pouze v partii se Štefanem Koperem.

Vojta T. – Doležel R. pozice po 17. tahu černého:

18.fxe5!,Jxe5 Materiál ztrácí i dobrání dámou 18…Dxe5 19.Sd4,Dg5 20.e5,Jxe5 21.Je4 +-  19.Vxf6+!!,Kxf6  Ještě horší je 19…Sxf6 20.Dxh7+,Sg7 21.Vf1+ a černý dostane mat. 20.Vf1+,Ke7 21.Dxh7,Vg8 22.Sg5+ Bílý získává zpět nejen obětovanou kvalitu, ale i spoustu dalšího materiálu. Černý se vzdal. 1-0

O další místa na stupních vítězů vedli hráči až do posledního kola tuhý boj. Nakonec se radovalo dravé mládí – na druhém místě skončil Jakub Vojta a třetí byl Jáchym Němec (šestý a druhý nejmladší hráč turnaje!). Tito dva samozřejmě obsadili první dvě místa v kategorii mládeže (2005 a mladší). Nejlepší ženou se po výborném výkonu stala Monika Závůrková (6. místo), kategorii seniorů ovládl Zdeněk Růžička (14. místo).

Domácím hráčům se letos dařilo o něco méně než v minulém roce. Loni stříbrný Radek Doležel letos obsadil 13. místo. K zajímavostem turnaje patří obrovský věkový rozdíl mezi nejstarším (Milan Bartoň) a nejmladším (Matěj Pejša) účastníkem turnaje – je to téměř 80 let!

Tak a máme to zase za sebou. :-) Na sále po hráčích tentokrát nezbylo vůbec nic (ani nepořádek! ) a tak je kulturní dům připraven poskytnout šachistům své prostory za rok zase. Za letošní azyl je třeba jen pěkně poděkovat!

Výsledky na chess-results

Přehled účastí hráčů ve všech ročnících

Obrázky od Pavla Sadila

(autor článku: Petr Havelka)

4 reakcí na “Sedlčanský rapid – 29. ročník”

 1. 1
  Petr H. píše:

  V článku se nechá najít jakási historická paralela. Kdo na to přijde jako první, vyhrává pivo (limonádu pro ročník 2002 a mladší) :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Napadá mě, že jsem jako kluk skončil druhý v roce 1992 a teď byl druhý Kuba (pravda o 3 roky mladší, takže moc nepředpokládám, že by tahle jakási paralela byla správná :-) ).

  Jinak ta statistika účasti je pěkná. Maťa 20 účast, já 24, to je hrozný, jak jsme starý. :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Možná myslí Petr podobnost s ročníkem 2016, díky které se letos nemusel párat s úvodem a víceméně použil jen klávesy CRTL+C a CTRL+V :-) . Cituji ze 3 roky starého článku, porovnat můžete sami: „A už je to zase tady. Čekám, kdy už to skončí a „ono“ stále nic. Totiž v sobotu 9. dubna se opět sjeli do Sedlčan šachu chtiví jedinci, aby poměřili své síly v 27. ročníku tradičního turnaje v rapid šachu. Jediný zádrhel turnaje přišel ještě před zahájením. Vlakový spoj od Prahy buď nabral zpoždění nebo se trochu pozměnil jízdní řád. No a to či ono způsobilo, že jsme konečně po mnoha letech nezačali včas.“ Celý článek: http://www.sachyvlasim.cz/?p=34272.

 4. 4
  Petr H. píše:

  Vyhrává Maťa ! Navíc mají oba články totožný i poslední odstavec.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist