TJ Spartak Vlasim
08
Bře

Pro mládež je tu vrchol sezony!

Přes síto kvalifikací se na Mistrovství České republiky mládeže probojovalo pouze 24 nejlepších hráčů v každé kategorii. Nás může těšit, že mezi nimi jsou Kryštof Křížek (H16), Kuba Voříšek (H16), Vojta Dudek (H14) a Kuba Vojta (H14). Kamila Steinová si pak zahraje dívčí turnaj do 16 (u dívek se kvalifikace nehrají). Připraven je online přenos z více jak 100 šachovnic!

Boje v Koutech nad Desnou vypuknou v sobotu ve 14 hodin a potrvají celý týden. Tempo je ligové: 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30s. od prvního tahu. V sázce jsou nejen tituly nejlepších hráčů České republiky, ale i postupy na Mistrovství světa a Evropy.

Zastoupení budeme mít i v doprovodných openech, kde se v áčku se představí Anežka Vlková a Patrik Pýcha. Zde je tempo 90 minut na 40 tahů s přídavkem 30s. od prvního tahu.

Do dějiště mistrovství vyráží výprava vedená Ondrou Matějovským již dnes odpoledne autobusem a vlakem. Držet palce budeme nejen zmiňovaným hráčům našeho oddílu, ale i Josefíně Dudkové a Míšovi Steinovi, kteří budou součástí výpravy. Loni jsme se do Vlašimi vraceli díky Kubům se dvěma medailemi, věřme, že ani letos neodjedeme z Jeseníků s prázdnou.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovod připravili pořadatelé bohatý šachový i nešachový program. Simultánky s mezinárodními mistry a dalšími osobnostmi šachu, tématické přednášky, bleskový turnaj, výlet do Ruční papírny Velké Losiny, exkurzi do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně a další zajímavé akce. Účastníci též mohou využít okolních sjezdovek a vleků k lyžování.

Držte dětem palce, ať si užijí turnaj a týden v krásné přírodě Jeseníků! Foto z loňského výletu k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně:

 

Startovní listiny

Webové stránky pořadatelů

Naše účast na MČR v minulých letech: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009

 (autor článku: Tomáš Vojta)

101 reakcí na “Pro mládež je tu vrchol sezony!”

1 2 3 4
 1. 91
  Tom píše:

  V H16 Kryštof 10. a Kuba Voříšek až 15. U Kryštofa určitě pěkné umístění, samozřejmě ale škoda toho závěru, po 5. kolech to vypadalo na výrazně lepší umístění (bohužel jsou před ním opravdu tři hráči ročník 2004, tedy postup na MČR 2020 vybojován nemá).
  http://chess-results.com/tnr417723.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES

 2. 92
  Tom píše:

  V H14 Kuba 7. a Vojta Dudek 12. v D16 Kamča 14. Úplně veselý pohled na výsledky není, ale nedá se nic dělat, není vždycky posvícení.

  Šťastnou cestu domů a brzy na viděnou v Kolíně. :-)

 3. 93
  Maťa píše:

  V Kolíně budeme v 19.01. Nezvedl jsi telefon, tak to píšu ve stylu Kuby a pana Innemanna sem :-).

 4. 94
  Tom píše:

  OK, budu tam. :-)

 5. 95
  Patrik P. píše:

  Před pár minutami jsem dorazil domů, díky všem za odvoz z Kolína!

  Na internet jsem nahrál zbylé fotky z Koutů: https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_mladeze_2019

  Máme za sebou další hezký týden, přestože šachově se tentokrát tolik nedařilo. Pro mě osobně byly jedenácté Kouty asi zatím nejnáročnější, dělat přípravy a zároveň hrát je docela fuška. Akci jsem si ale každopádně opět moc užil, za což patří všem poděkování. Dnes mě dost naštval úprk z vyhlášení, který mi, upřímně, naprosto zkazil závěrečné okamžiky mistrovství. Jinak u mě převládají pozitivní pocity.

 6. 96
  Patrik P. píše:

  Článek o uplynulém týdnu se očekává ode mě, ale zda ho napíšu, ještě uvidím…

 7. 97
  Tom píše:

  Očekává a věřím, že ho napíšeš. Jak si to psal loni: Napsat a poté si přečíst oněch pár vět koneckonců znamená prožít příjemný týden v Jeseníkách znovu, nezapomenout na něj a nepoplést si ho s ostatními.

  V nejhorším mohu souhrn výsledků sesmolit sám (aby se na tyhle Kouty nezapomnělo úplně), ale to samozřejmě nebude ono.

 8. 98
  Patrik P. píše:

  Předpokládám, že článek o Koutech se mi podaří napsat do čtvrtečního večera.

 9. 99
  Maťa píše:

  Zatím si můžeme přečíst článek od Radka Zádrapy: http://www.sachy-vsetin.cz/748-rodicem-a-trenerem.html.

 10. 100
  Patrik P. píše:

  Článek o Koutech je naštěstí hotový a čeká na odpal.

 11. 101
  Maťa píše:

  Že je konec knihy, ví se, moje ruce radují se.

1 2 3 4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist