TJ Spartak Vlasim
08
Úno

Pěkný úspěch pravonínské šachové školy

Vítězem 16. ročníku šachového turnaje Lukavecká věž se stal Štěpán Filip  Již v 8. kole bylo jasné, že se stane nejlepším šachistou sobotního turnaje. Opravdu se mu dařilo a hrál pěkné šachy. Uhrál 7/9! Na druhém místě skončil domácí Karel Staněk se 6 body a 6 bodů uhrál i náš Lukáš Zeman, který bral 3. místo a rovněž 6 bodů zaznamenal Lukáš Filip – trenér dětí z Pravonína, potažmo dětí z kroužků Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi

         Je nutné poznamenat, že účastníci byli v Lukavci rozděleni do dvou turnajů. Hlavní, kde hráli dospělí šachisté, a zdatnější dětští šachisté z Pravonína. Druhý turnaj si zahrály děti do 15 let z kroužků jak z Lukavce, tak i z Pravonína, kteří hrají šachy kratší dobu. Turnaj starších hrálo 15 šachistů a dětí pak bylo 11. Z našich kroužků hrálo ve starších 6 našich dětí a jejich trenér. Dětský turnaj jsme obeslali 4 dětmi.

         Nyní k umístění našich účastníků z hlavního turnaje. Sedmé místo a 5 bodů pro Petru Píšovou, 9. místo a 4,5 bodu pro Jana Veselého, dále 10. příčka pro Františka Jelínka, který uhrál 4 body, a o půl bodíku méně, tedy 3,5, si odvezl Filip Kůra, končící na 12. příčce.

        V dětské kategorii jsme slavili ještě větší úspěch! První čtyři místa obsadily děti z našich šachových kroužků. Vítězem se stal Michal Kubec, který uhrál 7,5 bodu, druhé místo patří Danielu Zemanovi, rovněž se 7,5 body a jen díky jeden a půl bodíku pomocného hodnocení obsadil až! druhou příčku. Třetí místo se 7 body obsadil Tomáš Zeman a 4. příčku Kateřina Mrázková, rovněž se 7 body a i ona jen o 1,5 bodu horším pomocným hodnocením končila na této pozici. Ostatní místa patřila dětem z šachových kroužků ZŠ Lukavec. Při této příležitosti musím konstatovat, že jejich trenéři od minulého roku udělali veliký kus práce. Jednak hrálo dětí hodně a mají ve svém kolektivu i dva malé talentované šachisty, o kterých ještě uslyšíme a v příštím roce s nimi budou mít naše děti hodně práce!

       Děkujeme pořadatelům za uspořádání velice pěkné akce. Příjemné, rodinné a přátelské prostředí,  vřelé přijetí jsou důvody, proč se do Lukavce tak rádi vracíme každou první sobotu v únoru. Hrálo se ve sportovním areálu fotbalistů z Lukavce. Sál bohatě vyhovoval a prostor pro doprovody byl ideální.

        Všichni účastníci turnaje obdrželi za své výkony pěkné ceny, vítězové opravdu hodnotné a v průběhu nechybělo tradiční grilované kuřátko od pana Mišoně (vynikající!!!), nechyběla ani upečená buchta a něco sladkého pro děti. V průběhu turnaje byl k dispozici bufet s širokým sortimentem nápojů a zboží. Nic, opravdu nic, nám nechybělo.

         Velice nás těší úspěchy a odvedené výkony našich dětí. Mohli jsme si potvrdit, že naše práce a snažení přináší úspěchy, které všechny trenéry jistě těší. Dalším důvodem je, že při takovémto turnaji je čas i na utužení „party“ a navazování dalších přátelství s dětmi z jiné školy.

        Děkuji trenéru Lukáši Filipovi, že děti doprovodil a také si turnaj zahrál, děkuji rodičům, kteří své ratolesti na turnaj doprovodili a dětem, těm děkuji nejvíce za krásné výkony a hezké zážitky s nimi.

Fotky

(Zaznamenala: Marie Filipová)

1 reakce na “Pěkný úspěch pravonínské šachové školy”

  1. 1
    Tom píše:

    Musí to být hezká akce, opékaná kuřátka vypadají dobře. :-) Gratulace Štěpánovi, že skončil před bráchou. Na druhou stranu „pěkný úspěch pravonínské šachové školy“ bych to asi nenazýval, vždyť v turnaji (kromě Pravonínských) hrává jen několik místních rekreačních nadšenců.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist