TJ Spartak Vlasim
06
Úno

Kdysi poslední, dnes první

Předpověď Tomáše z minulého kola se zatím potvrzuje. Vlašimské béčko si 3. února připsalo další vysoké vítězství a nezadržitelně se řítí vpřed. Na našich štítech tentokrát skončil tým z Mladé Boleslavi. Soupeři přijeli ve velmi oslabené sestavě a papírové předpoklady byly brzy znát i na šachovnicích.

Zápas začal s půlhodinovým zpožděním, sněhová kalamita totiž způsobila potíže i mladoboleslavským šachistům. Na rozdíl od řady jiných nešťastníků se jim nakonec podařilo projet závějemi až k hrací místnosti, a tak se utkání mohlo uskutečnit.


Sníh (FOTO: já)

Partie nabraly okamžitě velkou rychlost. Nejrychleji přejela svého protivníka Anežka a zdálo se, že v podobném duchu se ponese i většina dalších soubojů. Celý bod #lukyteam ztratil pouze na poslední šachovnici, kde se Standa stal obětí soupeřova efektního úderu.

Martin Švejk (1727) – Stanislav Vávra (2012) pozice po 17…Vfd8

18. Sh7+ Kh8. Déle mohl černý trpět po 18…Kf8, jeho pozice je však nezáviděníhodná v každém případě. 19. Sg6! Bílý hrozí sebrat pěšce na f7, přičemž jeho střelec je nedotknutelný kvůli vidlím na g6. Proto bylo třeba zahnat černého krále na h8. Černý nemůže zabránit rozhodující ztrátě materiálu. 19…Vf8 20. Sxf7. Standa kapituloval. 1-0

Mladoboleslavští sice krátce vyrovnali, ale jejich šance zápas neprohrát se už v danou chvíli bortily. Tomáš, Ondra, Nela i Vojta zvítězili bez jakýchkoli potíží, ve většině případů rozhodly hrubé chyby soupeřů. Vyhrát se nepodařilo jen mně a Maťovi, oba souboje skončily smírem. Maťa tahal celou dobu za delší konec, ale svého protivníka nezlomil, a já jsem zahodil jasně vyhranou partii jednoduchou chybou v propočtu. Zápas skončil 6:2.

Díky dalšímu vítězství jsme udrželi 5bodový náskok na svého nejbližšího pronásledovatele, před třetím týmem v pořadí už vedeme o 7 bodů. Naše dominantní postavení v Krajském přeboru pěkně kontrastuje s premiérovou účastí v sezoně 2014/2015, kdy se #lukyteam po 7. kole nacházel na absolutním dně tabulky. Letos bychom si chtěli až do konce udržet čistý štít. Zda se to povede, se ukáže za dva týdny v Říčanech, kde se utkáme s tamním céčkem.

Fotky

Stránky KP

(autor: Patrik Pýcha)

25 reakcí na “Kdysi poslední, dnes první”

 1. 1
  Maťa píše:

  Za pár minut (v 10 hodin) začíná v Říčanech utkání 8. kola KP mezi domácím céčkem a Vlašimí B. Náš tým by měl nastoupit v této sestavě:

  1. Nela Pýchová
  2. Ivo Hradecký
  3. Jakub Vojta
  4. Jakub Voříšek
  5. Patrik Pýcha
  6. David Zvára
  7. Anežka Vlková
  8. Ondřej Staněk

  Držím palce, ať je to za předpokládané tři body. Pokud se to povede, tak existuje i varianta, že by měl Lukyteam zajištěn postup už tři kola před koncem.

 2. 2
  Stanice píše:

  Vedeme 1:0 s prehledem sem zavesil :D

 3. 3
  Maťa píše:

  Jarda Pýcha mi poslal sestavu domácích:

  1. Tomáš Vavřinec
  2. Filip Malý
  3. Evžen Pospíšil
  4. Otto Blümel
  5. Jaroslav Straka
  6. Michael Strnad
  7. Pavel Kurek
  8. Prázdná židle

  Jak už Stanice naznačil, vyhrál dnes kontumačně.

 4. 4
  Blanka píše:

  David vyhrál 2-0

 5. 5
  Blanka píše:

  Kuba Vojta remizoval. 2.5-0.5

 6. 6
  Blanka píše:

  Patrik remizoval 3-1.

 7. 7
  Blanka píše:

  Kuba remizoval 3.5-1.5

 8. 8
  Blanka píše:

  Ivo prohrál. 3.5-2.5

 9. 9
  Blanka píše:

  Anežka remizovala 4-3

 10. 10
  Jarda P. píše:

  To nevypadá úplně přesvědčivě……

 11. 11
  Blanka píše:

  Nela prohrála 4-4

 12. 12
  Tom píše:

  Jarda P.: Když to budeme nazývat pravými jmény, tak je to docela ostuda (soupeř v 7 a na posledních deskách hráči s elem 1544 a 1602). ;-) Nedá se svítit, nějaký ten výpadek si můžeme dovolit a postup hold potvrdíme v dalších zápasech. :-)

 13. 13
  Patrik P. píše:

  Dnešní zápas jsem si úžasně užil! Byla to jízda! :-D

 14. 14
  Patrik P. píše:

  Partie na naší straně samozřejmě nebyly zcela bezchybné, ale bojovali jsme statečně. :-)

 15. 15
  Tomáš píše:

  Maťo,
  tři předpokládané body… Až Ti pískne v nose, by řekl starej Voráček.

 16. 16
  Tom píše:

  Tomáš: No jo, ten Maťa to úplně zakřikl. ;-)

  Patrik P.: No nevím nevím, jestli se remízový souboj proti méně početnému a výrazně slabšímu soupeři dá nazývat statečný. :-) Spíš bych řekl, že statečně bojovaly Říčany. ;-)

 17. 17
  Patrik P. píše:

  Říčanští bojovali také velmi statečně.

 18. 18
  Maťa píše:

  Nepřijde mi, že bych svým odhadem něco zakřikl. To by se pak nemohly psát před zápasem žádné tipy. Každý si může najít, že výhru béčka i áčka jsem letos očekával hodněkrát – a většinou to vyšlo. Dnes holt ne, to se občas ve sportu stává, že papírově slabší tým uspěje.

 19. 20
  Tom píše:

  Optimisté by řekli, že dnešním bodíkem jsme opět zvýšili náskok na třetího a k postupu do 2. ligy bude stačit nějaká další podobná remíza. :-)

 20. 21
  Maťa píše:

  A Neratovice C konečně normálně hrály a Roman Burda tak nemusí pokračovat v lovení bobříka trapnosti při vysvětlování průběhu předchozích zápasů :-) .

 21. 22
  Tomáš píše:

  Nedá mi to, fakt si nepamatuju, kdy Říčany naposled bodovaly s Vlašimí. Navíc na vlně, kdy moje menší rýmička přehrála evidentně větší rýmičku, jinak si výsledek neumím vysvětlit. Jinou možnou příčinou je nezvyklá absence plyšáků, holt stárneme. Není to radostné a není to ku prospěchu věci.

  Maťa: tomu se říká dělat účet bez hostinského, případně neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Teta Kateřina by dodala něco úplně mimoňského. Momentálně mě nic nenapadá, až mne něco napadne, a to si piš, že jo, dám vědět. Todle je nezapomenutelné a ještě si to užiješ.

  Tom: Není to tak dávno, co jsme každý jednou větou hodnotili hru Pavla Kurka. O tom žádná, že pozice bílého byla strategicky pryč. Doch grau ist alle Theorie, zelený je strom života, říkala moje maminka.

  A ovšem, přístup Neratovic vyvolává nechuť a narušuje průběh soutěže.

  Moje žena ze všech nejlepčí mi v okamžiku, kdy se navyšuje, vypíná televizi. Přestanete-li navyšovat, budu i nadále přispívat.

 22. 23
  Maťa píše:

  Tomáš: „Nedá mi to, fakt si nepamatuju, kdy Říčany naposled bodovaly s Vlašimí.“ Tak například v minulé sezoně :-) : http://www.sachyvlasim.cz/?p=40671.

  Nela má pořádnou rýmu (prý asi největší, co kdy měla ;-) ), ale kvůli tomu neprohrála. Říkala, že hrála prostě špatně a výsledek byl zasloužený. Taky si říkám, kdo byl v té partii vlastně favoritem, když vidím toto: http://chess-results.com/tnr378937.aspx?lan=5&art=9&snr=149

  Jinak prognózám se nadále nebudu vyhýbat, přičemž je mi jasné, že se občas spletu.

  S Neratovicemi samozřejmě souhlas.

 23. 24
  Patrik P. píše:

  Zatím jsem alespoň nahrál na internet několik fotek ze včerejšího zápasu. ;-) https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Ricany_C_versus_lukyteam/

 24. 25
  Patrik P. píše:

  Přidal jsem ještě tři fotky od Blanky.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist