TJ Spartak Vlasim
18
Lis

Turecký deník – 2. část

Aktuálně z Kemeru z pohledu Vlašimi a Úholiček – dokončeno

Úterý 17. 11. 2009

A nastal ten tolik očekávaný den odpočinku, den volna. Již s předstihem jsme si objednali předem pečlivě vybraný celodenní výlet. V nabídce bylo několik zajímavých možností , například výlet lanovkou na cca 50km vzdálenou horu (asi 2300 m.n.m) nebo několik zájezdů do Antalye. Naše princezny tedy rozhodly, že se nám chce na výlet do Antalye spojený s delfíní šou, prohlídkou města, návštěvou  vodopádu a zakončený úžasnými nákupy suvenýrů. K naší tradiční sestavě Úholičky + Vlašim se ještě přidaly Teplice (p.Trapl a paní Rubešová se synem) a Plzeň (p.Jánský s Jitkou). Hned po nástupu do autobusu se nám představil velice sympatický mladý muž, průvodce mluvící několika jazyky, který na sebe prozradil, že rozumí česky, neboť studuje v Praze, ale mluvit že mu přeci jen ještě tolik nejde.

Průvodce

Cesta po nádherném pobřeží Středozemního moře ubíhala, díky poutavému průvodcovu vyprávění, velmi rychle. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o historii i současnosti Turecka a mohli jsme se ptát na cokoliv. Nejčastější otázkou prý bývá, kolik že má běžný Turek žen. Dnes již například víme, že Turecko má 72 mil. obyvatel a více než milionovou armádu. Že největším městem je Istanbul se svými 14 miliony obyvatel! Víme už také, že 99% Turků jsou muslimové a že v současnosti už jsou podstatně civilizovanější, čehož důkazem je, že mají jednu manželku a že dle oděvu už se neurčuje, jaký kdo má majetek.

Delfíni byli super. Máme dokonce i natočené video. Následovali ještě lachtani, a kdo měl zájem, mohl si zaplatit a zaplavat s delfíny společně. Kdybychom to tušili a měli s sebou plavky a osušku…

Delfíni

Takhle jsme alespoň mohli pokračovat směrem k centru Mekky turistů Antalye. Po chutném obědě nás vysadili u pomníku národního hrdiny Kemala Atatürka a mohli jsme si prohlédnout staré město, minaret, mešitu nebo klasický bazar. Bohužel, jak už to u takových zájezdů bývá, měli jsme na tuto miniprohlídku pouhou hodinu. Za tak krátkou dobu stihnete maximálně pár fotek, zajít do jednoho obchodu a koupit si na ulici zmrzlinu. Vtipné představení, které na nás vytáhl pouliční prodavač  zmrzky, však stálo za to a holkám se rozhodně líbilo. Míše ani nevadilo, že má čokoládový ice cream na nose.  Zato Maťa prohlásil, že si zmrzlinu koupí, až se ten blázen začne chovat normálně. Pak nás průvodce naložil do autobusu a byli jsme převezeni na okraj města ke krásnému 40m vysokému vodopádu. Podívaná to byla vskutku překrásná, jen nás trochu bolel pohled na poházené odpadky nejrůznějšího druhu, ale to jsou prostě Turci.

Vodopád

Když jsme konečně ukojili své fotoreportérské vášně, průvodce usoudil, že už jsme dostatečně zralí na to, abychom v jeho domovině taky pustili nějaký ten „chlup“. Autobus nás tedy vysadil na okraji města u obrovského jednopodlažního domu plného nejrůznějších cetek a suvenýrů. Bylo nám řečeno, že si nás natolik váží, že veškeré ceny uvedené na zboží budeme platit o 50% levněji.  Náš průvodce se při placení u pokladny za nás bil jako lev! Smlouval, hádal se, dupal a měnil eura za dolary tak vášnivě, jako bychom byli jeho rodina. Jen nám trochu vrtalo hlavou, že na sebe s tím opáleným a zlatem ověšeným pokladním občas spiklenecky mrkli a že těsně před odjezdem (to už jsme seděli v autobuse) se velmi přátelsky bavili u vchodu do toho nevšedního tureckého GUMU.

Tržiště

Cesta zpět nám odhalila nádherné scenérie západu slunce nad horami, které toto letovisko obklopují ze všech stran a pohled na osvětlené lodě pohupující se na mořské hladině naznačoval, že ten příjemný den pomalu končí. Průvodce Hasan nám ještě nabídl možnost absolvovat pravou tureckou noc, kdy za cenu 40USD strávíte večer v nedaleké vesnici  a za zpěvu i tance domorodců budete pít a jíst, co hrdlo ráčí. Nejsme si však vůbec jisti, že se mu někdo z účastníků vrcholné mládežnické akce přihlásil…

Středa 18. 11. 2009

Po volném dnu nastal opět běžný turnajový režim – po snídani rozbory a příprava, pak tradiční 2 hodinky s rodiči, vzhledem k počasí opět strávené příjemným koupáním v moři, a dále už jen oběd a ve 14.30 odchod na partii. Protože dnes hrály Nela s Jitkou vedle sebe, půjčili jsme trenéru Jasnému foťák, aby nám naše hráčky zvěčnil (samozřejmě včetně Míši).

Jelikož středeční program výpravy byl hodně všední, není o něm moc co psát. Proto můžeme využít prostoru a po čase se znovu zmínit o problémech se vstupem do hotelu Daima, kde bydlí naše děti. Předběžný příslib, že se podaří naše návštěvy zlegalizovat, je už asi v nenávratnu, a tak je to každodenní „buď anebo“. Většinou záleží na tom, který uniformovaný vrátný má na bráně službu. Nejlepší jsou ti, kteří sedí uvnitř boudy a dění kolem hotelu sledují z okénka – tam většinou problém nebývá, stačí pokud možno ležérně projít a nevzbudit pozornost. Horší je to s chlapíky, co postávají před bránou a namátkově kontrolují, zda máme identifikační hotelové náramky. Z toho důvodu je záhodno chodit za dětmi s dlouhým rukávem a pokud možno v davu, druhým pravidlem je nedívat se ochrance do očí. Pokud tedy nemáte sebevědomí pana Juřka, který strážného zpravidla pozdraví a mávne na něj rukou – a do Daimy se zatím dostal vždy :-) . To Maťa se řídí uvedenými pravidly, které sám formuloval, a na pravidelné ranní rozbory Neliných partií a přípravy s trenérem Jasným se až do středy propracoval taky pokaždé, tentokrát ale doplatil na hrubou chybu. Bohužel si až velmi pozdě všiml, že strážník stojí přímo na chodníku, a protože nešel v davu, ale sám, bylo jasné, že dojde na kontrolu. Výsledek byl samozřejmě jasný: „V hotelu Daima nebydlíte, dovnitř nesmíte!“ Příprava na odpoledne tak proběhla bez Mati. Příště to chce sledovat i chodník a případně počkat, až půjde dovnitř nějaká skupinka, a pokusit se do ní promíchat. Bude to těžší, protože vrátný už si Maťu může pamatovat…

big_resized_p1070535-9j4cvq

Osazenstvo pokoje č 1124 v „nedobytném“ hotelu Daima (vpravo je Karolína Zavadilová z Durasu Brno, velká konkurenta J.Spilky v pojídání párků v rohlíku :-D )

Odpolední 7. kolo přineslo našim dívkám 1,5 bodu (Nela 1, Míša ½), takže výsledkově jedno z nejúspěšnějších. Jen tak dál!

Čtvrtek 19. 11. 2009

Dopoledne klasika: snídaně, rozbory, přípravy, koupání, vstup do hotelu Daima tentokrát hladký. Odpolední program pro děti samozřejmě vyplnilo 8. kolo, ovšem dospělí pro dnešek vystoupili se stereotypu. Dostali jsme totiž chuť na pravou tureckou kávu a také jsme si chtěli prohlédnout městečko Kemer, a tak jsme sedli do taxíka a jeli, cenu Míla usmlouval celkem rozumnou (2 Eura na osobu).

turecká káva

Tak to je ona, pravá turecká káva, bratru za 2€, no nekup to   :-D

Na tomto místě bych nejspíš měl upřesnit, že mistrovství světa se nekoná přímo v Kemeru, ale v přibližně 5-10 km (odhady se různí) vzdálené Kirisi, což je v podstatě jen taková oblast u moře plná hotelů (nyní většinou zavřených) a obchůdků, „normálních“ obyvatel tu asi příliš nebude. To Kemer je přece jen město a docela se nám tam líbilo: příjemné obchůdky a restaurace, hlavně pláž u moře s krásným výhledem na Antalyi a okolní hory.

žakbky

U moře Radim předvedl své umění v házení žabek, nikdo z přítomných mu nemohl konkurovat – to jsou holt ti kluci od Vltavy :-) . Poté jsme zavítali do jedné z restaurací s posezením na zahrádce, pan domácí nás tam víceméně vtáhnul a dobře udělal. Sedělo i klábosilo se dobře, kafíčko chutnalo, jen ho nebylo moc, nicméně za 2 Eura nasát místní atmosféru, to je dobrý nákup :-) . V jednom z obchůdků s oděvy jsme poznali příjemného domorodce s výbornou češtinou. Pochlubil se nám, že studoval v Praze a později se pak oženil s Češkou, se kterou teď vychovávají děti. Také jsme pokecali o fotbale, byl to první Turek, který na nás při vzpomínce na nejpopulárnější kolektivní hru nevolal: „Czech? Baróóóš!“, ale pochlubil se, že osobně zná obávaného obrovitého útočníka Vráťu Lokvence. Po setmění jsme se vydali místním autobusem „domů“ fandit našim děvčatům. Nijak zvlášť to nepomohlo, Míša prohrála a Nela v partii plné zvratů remizovala, i když neprohra se silnou Gažíkovou má jistě svou hodnotu. Před spaním jsme se v hotelovém baru odreagovali u karet, už se nám to tady krátí…

Pátek 20. 11. 2009

Ráno stál na chodníku před Daimou ten nejostražitější strážník ze všech – šance, že tam Maťa pronikne, tak klesla na minimum. Naštěstí pomohla mistrovská šachová lest Standy Jasného, který strážce vchodu zaměstnal netradičními dotazy (jaká je teplota vody v moři, jaké procento lidí se koupe atd.), a tak se vlašimskému trenérovi podařilo proklouznout. Rozbor duelu Gažíková-Pýchová stál za to, byla to opravdu houpačka, počítačovými čísly se hodnocení Neliny pozice pohybovalo od –6 do +13 … určitě hodně poučná partie. Že jsme se po šachových přípravách koupali v moři snad ani nemusím psát (přesto to udělám), dodám ještě, že dnes v Kemeru zavládla rekordní teplota 25°C. Od 15 hodin se hraje 9. kolo a my tradičně netrpělivě čekáme, jak to dopadne.

aylin

Počasí: Slunečno, teplota vzduchu +25°C, moře +25°C, důkaz … přece tahleta fotka :-D

Tak čekání se tentokrát opravdu protáhlo, Nela vylepšila svůj den starý rekord v délce partie a remizovala po celých 5 hodinách hry! Téměř současně dohrála i klatovská Jitka Jánská (1), takže nejmladší holky si opravdu mákly, žádná velká únava na nich ale znát nebyla… Míše se partie bohužel nepovedla a prohrála po hrubé chybě. Už se nám to tady krátí, ještě víkend a domů…

Sobota 21. 11. 2009

Ráno seděl před Daimou strážník v budce, a tak si vlašimský trenér troufl projít dovnitř bez pomoci „zabavovače“, a to byla asi chyba. „My friend!“, ozvalo se od okénka, na což se Maťa rozhodl nereagovat a zmizel v útrobách hotelu – nějak si totiž nevzpomínal, že by se s vrátným kamarádil. Rozbor včerejší partie u trenéra Jasného ukázal, že Nela sice většinu boje bránila horší pozici, v závěru ale mohla i vyhrát. Při východu z hotelu Maťu odchytil strážník a potvrdil si svou domněnku, že tento pán hotelový náramek prostě nemá, a důrazně vysvětloval, že takto by to prostě nešlo. Ani nepřesvědčivé „něpanimáju“ Maťovi nejspíš nepomohlo, teď už si ho prostě v Daimě budou pamatovat. Naštěstí už turnaj pomalu končí :-) .

Teplota o víkendu vystoupala na luxusních 26°C a pláže se tím pádem docela zaplnily. V moři jsme samozřejmě nechyběli ani my, vždyť ho doma nemáme :-) .

Odpolední partie přinesly radost z výhry pro Míšu a smutek z prohry pro Nelu. Pak už to chtělo jen poslat děti co nejdřív spát, protože závěrečné kolo se bude hrát od 10 hodin a předtím se ještě musí stihnout rychlé přípravy. Dospělí v hotelu pro doprovod sehráli poslední souboj v karetní hře Sabotér.      

Neděle 22. 11. 2009

Hlavním ranním úkolem české výpravy bylo dostat pana Juřka do hotelu Daima za svými svěřenci (Havlíková, Jánská, Hatašová). Normálně chodí oni (nebo spíš ony) za ním, do našeho hotelu je vstup volný, ale tentokrát by se to kvůli dopolednímu začátku kola nestihlo. A tak si pánové Berezjuk s Jasným připravili pro strážníky (ano, opravdu tam v neděli stáli dva) velkolepé představení. Podařilo se jim přesvědčit Turky, že se s nimi chtějí den před odjezdem vyfotit, tím samozřejmě snížili jejich pozornost a IM Juřek suverénně prošel. Petr Jánský vše pobaveně sledoval z balkónu a je jen škoda, že to nenatočil :-) . Maťa měl jít původně s panem Juřkem, ale pak nechtěl riskovat, že se kvůli němu nedostane dovnitř jeden z hlavních trenérů, a tak to zkusil samostatně o něco později. To už ale byla bohužel taškařice u konce a dvojice strážníků mu nedala šanci. Prý jedině za 15 Euro… No nic, celkové skóre 9:2 určitě není špatné :-) .

V posledním kole se Nela dočkala rychlé výhry a uzavřela svůj konečný zisk na 6,5/11. Míša v dlouhé partii prohrála a skončila na 4 bodech.

Po obědě se šla naše mládež naposledy vykoupat do moře, tentokrát poblíž hotelu Daima společně s téměř kompletní českou výpravou. Do moře už vlezli i ti, kteří se v průběhu turnaje obávali nachlazení. Jedna výprava prý dokonce přišla nabalená v dlouhých kalhotách a větrovkách – a tak jak přišli, tak do vody vlezli – všichni kompletně oblečení! Zřejmě vzpomínka na film „Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách“ položila Radimovi na jazyk otázku, zda pak vylezli suší. Prý ne. Během mistrovství bylo možné vidět víc podobných kuriozit, například Maťa jednou ráno potkal seriózně vypadajícího čtyřicátníka, který po chodníku kráčel svižným krokem (nejspíš někam chvátal), hlavně ale šel pozpátku! Zajímavá je také historka, jak náruživý rybář Tomáš Pavelek, který si do Turecka přivezl vlastní prut, vyrazil na ryby a chytil želvu. Prostě žádná nuda! :-)

Během nedělního odpoledne a večera došlo i na závěrečné nákupy, děti se šly také podívat na slavnostní vyhlášení. No, a pak už jen balení a příprava na odjezd ve 4 hodiny ráno.

Pondělí 23. 11. 2009

Cesta na trase Kemer (Kiris) – Antalya – Istanbul – Praha proběhla poměrně hladce, snad jen více než dvouhodinová fronta na odbavení zavazadel v Antalyi se zdála být chvilkami nesnesitelná. Ale přežili jsme to a od 14 hodin už nás zase máte v České republice. Akce se určitě vydařila a budeme na ni rádi vzpomínat!  

Turecký deník – 1.část

Partie k přehrání.

Fotogalerie

Průběžné výsledky

137 reakcí na “Turecký deník – 2. část”

1 2 3 5
 1. 1
  Maťa píše:

  Tak jsme na Jirkovu radu založili 2. díl deníku. Jeden důvod je, že se článek už začínal dlouho načítat (hodně fotek), ten druhý je, abychom se dostali zas trochu nahoru :-) . Prosím Jardu s Jirkou o tradiční doplnění fotek (viz web Úholiček), Tomáš by moh přidat odkazy na fotogalerii a první díl deníku, my už budeme muset jít na večeři. Díky!

  Jinak se omlouvám, že málo reaguju pod jinými články a na maily: je nás tu vždycky na počítač s internetem hodně a nechci to ostatním dlouho blokovat.

 2. 2
  Vláďa píše:

  Vidím, že se vám Turecko začalo líbit. Už jsme tam byli čtyři roky po sobě a na Turky nedáme dopustit, jsou to opravdu velmi milí lidé, velice ochotní a přátelští. A pokud byste s nimi nesmlouvali, tak byste je urazili! Moře je nádherné, čisté a teplé. Příští rok se tam chystáme opět :-)

 3. 3
  Tom píše:

  Tak jsem přidal odkaz na výsledky a 1.část deníku. Ale jaký je odkaz na fotogalerii, to opravdu netuším. Prosím upřesnit, kde fotky najdu.

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Fotky jsou na rajčeti Petra Havelky,mělo by to být tady:
  http://petr99.rajce.idnes.cz/MS_Turecko_2009/

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Tak Nela dnes hraje opět černýma se Slovenkou Gažíkovou,myslím ,že tam byla i přijatelnější soupeřka. Se svou dnešní soupeřkou se Nela utkala ve svých začátcích ve Frýdku na MČR8, ale to si jak Nelu znám už vůbec nepamatuje :-) . Tak hodně štěstí všem princeznám !!!

 6. 6
  Jirka píše:

  Gažíková včera hrála s Ruskou Vaseninou, která tedy dokončila Československý trojboj třetí výhrou :-( . Přitom se zdálo, že Veronika prohrát nemůže, měla koncovku s nestejnobarevnými střelci a věžemi. Škoda, Slovenka bude určitě nepříjemná soupeřka. Ale asi první, se kterou by si mohla i pokecat :-D a budou si trochu rozumět. Jinak Nela už má tak pátou partii na FIDE-elo.

  Tak se holky držte!!

 7. 7
  Tom píše:

  Odkaz na fotky jsem šoupnul do článku i do aktuálních odkazů. Držím dnes palce, Slováky je třeba tlouct! :-D

 8. 8
  Jirka píše:

  K dalším dvěma reprezentantkám z naší party: Míša hraje se Srbkou Rakic (1722), Jitka s Brazilkou Vescovi bez ela.

  Na onlinech by měl být opět Jan Krejčí v H18.

  Jinak Vasenina hraje dnes na 1. desce (samozřejmě na onlinu), soupeřkou jí je Ázerbajdžánka Mammadzada, která D10 vede s famózními 7/7 !!! Určitě zajímavý souboj.

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Možná by chtělo dát na konec Tureckého deníku odkaz ,že pokračuje Tureckým deníkem 2. Třeba na krajských stránkách mládeže je odkaz na první část deníku a někdo nemusí vědět ,že pokračuje druhou částí.

 10. 10
  Maťa píše:

  Dobré ráno! Radim teď musel pracovat, a tak jsme připojeni výjimečně i dopoledne. Nela má silnou soupeřku, mimo jiné úřadující mistryni EU, ale Nela je silná taky :-) .

  Jirko, přidej, prosím, do článku fotky, aby byl totožný s tím na stránkách Caissy. Dík.

 11. 11
  Tom píše:

  Přátelé, vaše přání je mi rozkazem. Takže jsem udělal vše oč jste žádali. Glosy pod fotky si případně doplňte sami.

 12. 12
  Jirka píše:

  Tom: tentokrát asi fotky ani žádné glosy nepotřebují, v článku je všechno výstižně popsáno :-) . Jinak dík za zveřejnění, v práci mám zrovna dnes fofr a ani tu čtvrthodinku na zmenšení a uveřejnění fotek jsem zatím nenašel.

 13. 13
  Marie F. píše:

  Nelinko,
  dnes jsem náhodou mluvila s panem starostou z Vlašimi Luďkem Jeništou, přišla řeč i na Tvé působení v Turecku. Až se vrátíš, tak budeš potřebovat nejméně mluvčího! To nyní frčí! Protože pan starosta počítá s tím, že Tě pozve na radnici a už plánuje, jak s Tebou udělají rozhovor atd.. Tak se můžeš těšit na mediální kolotoč! Také Ti mám od něj vyřídit blahopřání k průběžným výsledkům a hodně úspěchu do dalších bojů a dík vzornou reprezentaci.

 14. 14
  Jarda P. píše:

  Tak dneska jsou v Turecku u hrací místnosti bez internetu. Takže sms zpráva od Mati v 16,30h moc optimistická není : Míša bohužel prohrála a Nela prý stojí nepohodlně :-( . Z české výpravy vyhrál Chlebek,ostatní hrají.

 15. 15
  Maťa píše:

  Hlásím se od hrací místnosti – dnes to vypadalo, že budeme bez internetu, ale nakonec tomu tak díky P. Jánskému není. Zprávy ale příznivé nemám: Míša prohrála a Nela stojí špatně.

 16. 16
  Jarda P. píše:

  SMS od Mati :“Tak Nela to prý vydekovala a má teď 2 piky víc v koncovce různopoláků-prý něco mezi remízou a výhrou.“
  Tak držím palce!!!!!

 17. 17
  Robin píše:

  Tak super! To už Nela dotáhne. :-)

 18. 18
  Jarda P. píše:

  Tak Nela nakonec „jen“remiz. Prý to podělala jak sama řekla,v koncovce prý špatně rozehrála pěšce. Ukápla i nějaká slzička. Je to škoda,ale na druhou stranu myslím výborný výkon,i když jí to samozřejmě mrzí.Přesvědčila se ,že hrát se dá s každým.
  Nely blahopřeju ,i když pro tebe je to asi trochu hořký půlbod.
  Je to výborný,zítra na ně zase vlítneš.

 19. 19
  Jarda P. píše:

  Jitka prý 0 :-( .

 20. 20
  Robin píše:

  Nevadí, plichta taky dobrá. :-)
  Mimochodem Mamadzada má 8/8. Dnes dala hezký mat. :-) http://web1.tsf.org.tr/

 21. 21
  Jarda P. píše:

  Taky jsem na to na onlinu koukal,akorát jsem sledoval bílou dámu jak tam šachuje a najednou mat na druhý straně.

 22. 22
  Jarka Z. píše:

  Nelo,jsi skvělá.Škoda každé slzičky a těch remíz ještě bude mnoho.Zítra jim to zase ukaž,jak to dokážeš.

 23. 23
  Robin píše:

  Tak Nela má další fideelistku polku Dmochowskou (1568). Míša hraje s Ho En Yingovou SIN (asi Singapur :-) )

 24. 24
  Jirka píše:

  Neli, gratuluji k dalšímu bodovému zisku. A jestli to byl celý bodík nebo jen půlka je možná míň důležité než poznání, že hrát se dá úplně s každou soupeřkou :-) !!!

  Zítra držíme palečky, ať to vyjde co nejlíp. Doufám, že budou nějaké průběžné zprávy.

 25. 25
  Jirka píše:

  Ještě jedna poznámka: zítra hraješ, Nelo, s polskou Anežkou (Agneiszkou), a Anežku jsi zatím pokaždé porazila :-D .

  Jinak dneska s Veronikou jste si asi mohly i pokecat, řekly jste si něco?

 26. 26
  Maťa píše:

  No, i když pominu fakt, že české a slovenské děti si dneska už moc nerozumí, tak si myslím, že ani jedna z holek náladu na povídání neměla. Nela byla hodně smutná z nepovedené koncovky (prý zbytečně natáhla spojené volné pěšce tak, že se mezi ně soupeřka dostala střelcem a remízu pak udržela), Veronice zas nebylo dobře a během partie dokonce musela vyhledat turnajového lékaře (horečka). Slováci prý dokonce chtěli rychlou remízu, Veronika ale chtěla bojovat, na Nelu si věřila. Mimochodem, V. Gažíková je dcerou IM Igora Gažíka a letos už hrála MEU i ME. MEU dokonce vyhrála, to už jsem ale psal. Dobrý večer z Kemeru!

 27. 27
  Maťa píše:

  Marie F.: Tak to jsem zvědav, kolik toho Nela panu starostovi řekne :-) .

 28. 28
  Pavel Vojta píše:

  Zdravím do Kemeru a přeju co nejlepší výsledky.Nelo z půlky se silnou hráčkou si nic nedělej, to se ti stane ještě mockrát (stejně jako nám ostatním smrtelníkům).Dneska to napravíš a polku rozsekáš.
  Držím všem palce.

 29. 29
  Arny píše:

  Já myslím Ondřeji,ať dopadnete jakkoliv,po návratu do Vlašimi budete pro někteté považováni za stejné hrdany jako fotbalisté FC Graffin.

 30. 30
  Jirka píše:

  Z našich dnes můžeme sledovat dva reprezentanty na onlinech, Jan Krejčí hraje na 1. šachovnici s GM Salgadem:
  http://web2.tsf.org.tr/
  Karolína Olšarová proti holanďance Lise Schut:
  http://web5.tsf.org.tr/
  Do pozic já samozřejmě nevidím, u Krejčího mi připadá, že stojí dobře.

1 2 3 5

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist