18
Lis

Robin Hrdina se konečně v ŽL dočkal!

Jarda Pýcha

Kolotoč turnajů letošní regionální žákovské ligy se točí na plné obrátky a nezastavil se ani v den státního svátku 17.listopadu. Již 4. kolo  uspořádali říčanští šachisté v útulném prostředí  Městského kulturního střediska Labuť .

Možná neobvyklý úterní termín, možná onemocnění a nebo jiné současně hrané turnaje byly příčinou neúčasti velké části nejsilnějších hráčů turnaje „A“, z pravidelných účastníků chyběli domácí Pospíšil, Skalický, Stárek a Rathouský, zvolský Česánek a naši Studnička, Jelínek a samozřejmě v Turecku stále „válčící“ Pýchová . Turnaj měl tedy jednoznačného favorita v Robinovi Hrdinovi, který svou úlohu s přehledem zvládnul a po třech druhých místech konečně vystoupal na stupeň nejvyšší s plným bodovým ziskem  kdy postupně porazil Mullerovou, Filipa Zváru, ve 3 kole nakonec druhého Lukáše Bočka (3b), v posledním pak hosta z Tábora Jandla (3b), který obsadil bronzovou příčku. Cenu za 4. místo a diplom za 3 v turnaji (táborský hráč startoval mimo soutěž) pak přebral Patrik Pýcha(2,5b), hned za ním skončil Filip Zvára se stejným počtem bodů. Příliš se tentokrát nedařilo Vojtovi Filipovi (1,5b), kterého pravděpodobně rozhodila partie 1. kola se Šťastným, kdy se předčasně vzdal ve stále vyhrané pozici :-( . Pak přidal 3×0,5 bodu, remízy dával předčasně, hlavně v posledním kole s Honzou Sadilem podepsali smír hned po 9 tazích.  Prostě to nebyl ten Vojta jak ho známe a tentokrát neměl moc chuti bojovat. Poslední náš zástupce Vašek Voldán sbíral v „A“ zkušenosti a připsal si 1 bod.

Nejlepší z turnaje A
Nejlepší z turnaje“A“

Áčko bylo tedy dost poznamenáno neúčastí elitních hráčů, na druhou stranu si mohli další vyzkoušet atmosféru áčkového turnaje.

Mě osobně ještě zaujala skutečnost, že v rámci zrychlení bylo mnohdy losováno další kolo ještě v době kdy se dohrávala některá partie. Nejmarkantnější to bylo ve třetím kole, kdy Patrik Pýcha měl v souboji s Mullerovou figuru víc a hlavní pořadatel Jaroslav Říha už přinesl los závěrečného kola s tím, že se říčanská šachistka vzdá. Partie se pak hrála ještě čtvrt hodiny a i když dopadla podle předpokladů, tak stát se přeci jen mohlo cokoli. Ale ono by se to prý kdyžtak přelosovalo.  :-)

„B“ turnaj ukázal, že děvčata se začínají prosazovat přeci jen stále více, vyhrála ho totiž Veronika Holubová (6b) ze Zvole před svým oddílovým kolegou Hřídelem (5,5b) a Řepou(5,5b) ze Sázavy.

Nejlepší z turnaje B
Nejlepší z  turnaje „B“

Z našich se nejvíce dařilo Danu Ždychovi (5,5b) a Davidu Pikalovi (5b-8.místo). Oba se spolu utkali v posledním kole o pozici nejúspěšnějšího vlašimského hráče v „B“ turnaji. V partii měl zpočátku navrh Dan (figura víc), David pak materiál srovnal a souboj skončil dělbou bodů. Dan tak obsadil výborné 7 místo, v případě vítězství by však skončil druhý, kluky by dokonce vyhrál. Za zmínku také stojí, že si Dan uhrál 3 VT. Blahopřejeme !

Ostatní naši se příliš nepředvedli, hlavně tedy kralovické naděje, které jsem občas sledoval. Body nejsou zas tak důležité, ale někdy doslova raketové tempo, kdy jsou na konci spotřebované třeba tři minuty, to je někdy děs. Asi stojí opravdu za zvážení zápis partií, protože si asi někteří nedají a nedají říct.

Hrací sál
Pohled do hracího sálu

Jinak turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 84 hráčů, byl opět velmi dobře zorganizován, hrálo se v pěkném prostředí a ani hluk se mi nezdál takový jako při některých jiných turnajích. Takže jediné co chybělo byl bufet Jirky Mejzlíka – to je prostě klasika.  :-)

Výsledky turnaje A.

Výsledky turnaje B.

Fotky od pí.Filipové.

Fotky od Petra Havelky.

Článek na stránkách Pravonína.

22 reakcí na “Robin Hrdina se konečně v ŽL dočkal!”

1. 1
    Jirka píše:

Díky Jardo za zprostředkování zážitků z Říčan, moc pěkný článeček. Škoda, že to Danovi nevyšlo, za svoji pracovitost by si pronikavý úspěch jako třeba 1.místo v béčku zasloužil.

S tím tempem u nejmladších je to problém, já jsme je kvůli přeboru škol poslední měsíc „zrychloval“, protože před rokem tam pořád padali. Teď je budeme muset přibrzdit na dvacetiminutovky. V tomhle věku bohužel tempo moc hodinám nepřizpůsobují, to se naučí až tak v devíti, desíti (i když Anežce a Laňkům vlastně devět je :-( ).

2. 2
    Jirka píše:

Tento víkend žákovskou ligu nemáme, a tak děti z našeho regionu vyrážejí do regionu sousedního, aby v Kostelci /Čl. vyrabovali domácím medaile a ceny v jejich žákovském turnaji. Nejvíc účastníků jede z Kralovic (Pýcha, Jelínek, Pikal, Vlková, Lebeda, Roháč, Krajíček), po třech pak ze Sedlčanska (Vyterna, Kozel, Sadil) a z Říčan (???, ???, ???) – pokud nás někdo z Říčan čte a ví, ať prozradí.

Bojuje se o dvě sady medailí, v kategoriích 1995 a mladší a 1999 a mladší. Celkový vítěz navíc bere krásný pohár.

3. 3
    Petr H. píše:

O Říčanech nemám ponětí, ale tipnu si sestavu Řeřábková, Zemenová, Pastrnek. Uvidíme zítra :-)

5. 5

Fotky z Kostelce jsou už na http://petr99.rajce.idnes.cz/Kostelecke_sachovani_21.11.2009/ . Turnaj byl pěkný a jako prvotina se pořadatelům celkem podařil. Jen v prvním kole byla trochu „zima“, ale rozhodčí Honza se nedal :-)
    Přítomní ví, na co narážím.

6. 7
    Tom píše:

Blahopřeji Patriku. Výsledky i fotky jsem šoupnul do aktuálních odkazů.

7. 8
    Jirka píše:

Patriku, velká gratulace, koukal jsem na fotky, že je to pohár jako hrom!!! A nakonec jistě nebyl „zadarmo“, z našeho regionu se tam sešla silná konkurence. Dostal jsi i nějakou cenu?

8. 9

Všichni dostali sladkosti. Já kromě toho dostal ještě pohár, medaili a dva zasklené diplomy. Jeden za vítězství v turnaji a druhý za výhru ve starších žácích.

9. 10

Musím přidat jednu raritu, na mládežnických turnajích neobvyklou. Byl oceněn i nejstarší účastník turnaje Petr Kozel :-)

10. 11

Ceny byly rozdány metodou, kterou používáme na KP i MČech. Před posledním kolem dostali všichni k šachovnici příslušnou várku sladkostí.

11. 12
    Maťa píše:

5. turnajem pokračuje dnes RŽL v Kamenici. Protože špička regionu hraje polofinále MČR juniorů v Přibyslavi, není účast tak silná ani početná (72 lidí) jako obvykle. Průběžné výsledky můžeme díky P. Havelkovi sledovat na http://www.chess-results.com/tnr28144.aspx?art=0&lan=5&m=-1&wi=1000 (turnaj A) a http://www.chess-results.com/tnr28172.aspx?art=0&lan=5&m=-1&wi=1000 (turnaj B).

12. 13
    Maťa píše:

Koukám, ža v Kamenici prohráli hned v 1. kole první tři nasazení – bohužel jsou mezi nimi Nela a Lukáš Jelínek…

13. 14
    Tom píše:

Průběžné výsledky turnaje v Kamenici jsou i v „aktuálních odkazech“.

14. 15
    Maťa píše:

Gratulace Filipu Zvárovi i Fandovi Helebrandovi k 1. místům! I další byli vidět: Vojta Filip, Dan Ždych … Nela po nepovedeném startu zvládla přímý souboj o nejlepší dívku a porazila Müllerovou. Vidím, že Tomáš výsledky správně prezentoval v proužku nahoře, časem se určitě dočkáme článku od některého z přímých účastníků.

Jirka píše:

Velká gratulace všem vyjmenovaným, zejména výsledek Anežky je bomba :-D !!!

17. 18
    Tom píše:

Výsledky ŽL ve Stříbrné Skalici viz aktuální odkazy. Snad se v dalších dnech dočkáme reportáže od někoho z přímých účastníků a nedopadne to jak posledně, kdy o Kamenici nenapsal nikdo nic … :-(

18. 19
    Marie F. píše:

Anežka si uhrála III. VT! Moc dobré!

19. 20
    Maťa píše:

Článek Jardy Pýchy o turnaji ve Skalici bude publikován ještě dnes (kolem 23. hodiny), tak nechoďte spát (vidím 13 lidí online) :-) .