TJ Spartak Vlasim
28
Pro

Bořík 2018

V rychlém tempu a bez zbytečných řečí (úvodní slova pořadatelů na začátku turnaje: černý spustí hodiny :-) ) proběhl 38. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka. Den před Vánocemi si do Týnce našlo cestu 36 hráčů, kteří si zahráli 7kolový švýcar tempem 2×20 minut.

V příjemném prostředí budovy Bisportu se nejvíce dařilo autorovi těchto řádků, druhý skončil s 1,5 bodovou ztrátou Dan Hadžala a 5 bodů a nejlepší pomocné hodnocení stačilo k pěknému třetímu místu Vojtovi Dudkovi.  Dobré je i 5. místo Jakuba Vojty (v posledním kole si připsal cenný skalp FM Gregora), naopak se příliš nedařilo Ondrovi Matějovskému (ono se ale není moc co divit, Ondra totiž zasedl k soutěžní partii takřka po půl roce).  Turnaj proběhl v pohodové atmosféře a jediné, co mu chybělo k dokonalosti, byla nepřítomnost tahouna brodeckého šachu Karla Jukla (toho času zaneprázdněného rodičovskými povinnostmi). :-)

Tak to bylo slíbených 5 vět, tak teď ještě ty 2 fotky. :-)

Výsledky na chess-results

(výsledky shrnul: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Bořík 2018”

 1. 1
  Maťa píše:

  V Týnci mi k dobrému výkonu nepomohlo ani to, že jsem byl už v pátek na místě prozkoumat terén – přímo v Bisportu jsem totiž po narozeninové oslavě předsedy Stamatu přenocoval :-) . Ono „černý spustí bílému hodiny“ mě docela překvapilo, přece jen většinou se začíná přivítáním účastníků a technickými informacemi :-) – tady asi ten Karel opravdu chyběl. Ale jinak předvánoční pohoda. A doplnil bych, že ze Spartaku Vlašim tam hráli ještě Kryštof Křížek, Dan Houdek a tak trochu i Vláďa Pěnkava (viz chess-results).

 2. 2
  Tom píše:

  Výše zmiňovaní už se mi nevešli do těch 5 vět (už takhle jsem si dost pomáhal závorkami :-) ), navíc se jim moc nevedlo, tak mi snad odpustí, že jsem o nich nic nenapsal. :-)

 3. 3
  Tom píše:

  Koukám, že Roman Šimák vyhrál dnes Jeskyňku (a úplně slabý turnaj to nebyl 2.Tomáš Vavřinec, 3.Petr Fojtů a třeba Jiří Kotzot až na 7. místě). Anča Zlámaná pak byla na pěkném 5. místě.

  Výsledky:
  http://chess-results.com/tnr403519.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES

 4. 4
  Tom píše:

  Máme za sebou další rapid (je příšerné, kolik těch turnajů o svátcích je :-) ), tentokrát ve Světlé. Byl to velmi příjemný den (k obědu smažák a plznička stejně jako v Chotýšanech :-) ) a navíc velmi úspěšný – čtyři Vlašimáci v prvních šesti:
  http://chess-results.com/tnr396496.aspx?lan=5&art=4

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Fotky z Memoriálu Vlastimila Mareše jsem nahrál sem: https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Memorial_Vlastimila_Marese_2018/

 6. 6
  Maťa píše:

  Ad 3: Roman (v minulosti také kmenový člen Vlašimi) si Jeskyňku podmanil :-) … loňské výsledky: http://chess-results.com/tnr307982.aspx?lan=5&art=1&rd=7.

 7. 7
  Tom píše:

  V neděli 22. 12. vyrážíme s Kubou do Týnce na Boříka. Kdybyste se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte. Propozice:
  http://stcsach.cz/files/Souteze/9093/Borik_2019_propozice.pdf

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist