TJ Spartak Vlasim
16
Lis

Bramborová medaile v H8

Irena Roháčová

Od 14. do 15.11.2009 se konalo ve Stráži pod Ralskem Mistrovství Čech dětí do 8 let v šachu. Jelikož nám onemocněl Míra Mareš,  musel Pavlík vyrazit reprezentovat vlašimský oddíl sám. Manžel nás odvezl už v pátek, aby se Pavlík na to pořádně vyspal. Ubytovali jsme se v hotelu Diamo, který svou kvalitou odpovídal ceně. Nějak nám „zapomněli“ poklidit pokoje, babička s dědou Dana Ždycha dokonce vymetali z postelí masařky.  Večer jsme šli brzy spát, aby byl Pavlík ráno fit, ale okolo půl desáté večer se do našeho pokoje dobývali jiní hoteloví hosté, kteří kupodivu dostali přidělený stejný pokoj jako my. Takže si jistě sami uděláte obrázek o hotelu…

Pája+Dan+Anežka

Všichni naši účastníci na MČ do 8 a 10 let ve Stráži, zleva Pavlík Roháč, Dan Ždych, Anežka Vlková

Pavlík se vyspal moc dobře, a to tak, že se začal soustřeďovat až někdy okolo 16. hodiny. Do té doby jenom nadskakoval, nesoustředil se, no prostě hrůza. V prvním kole jsme hráli ještě v hracím sále s dětmi H,D 10, ale po prvním kole správně pořadatelé usoudili, že toto fungovat nebude a přemístili nás o patro výše. V tomto kole hrál Pavlík s Ondrou Sklenářem ze Zvole, ale kvůli své nesoustředěnosti za okamžik prohrál. Ve  2. kole  hrál Pavlík s Adamem Podzimkem z Jablonce, kde Pavlík po jasné převaze opět prohrál. Ve  3. kole hrál Pavlík s Barborkou Michálkovou z SK Líně, kterou už konečně porazil. Bára získala nakonec 2,5 bodu, ale v sobotu bylo možné vše.. Ve  4. kole na Páju vyšel Vojta Romaniuk, který také Pavlíka porazil.

Sál osmiček

Osmičky od druhého kola hrály v samostatném sále v patře

Museli jsme se projít ven a trochu si pročistit hlavu, mluvila jsem s Jirkou Mejzlíkem a ten mi poradil, ať Pavlík začne partie zapisovat. Když jsem to Pájovi řekla, uprosil mě ať ne, že bude hrát opravdu pomalu a začne se soustřeďovat. Uvěřila jsem mu a opravdu, Pavlík byl jak vyměněný. Do 5. kola nastoupil s Matějem Novotným z SK Jičín a i když partii ze začátku prohrával, soupeř měl převahu, nakonec si s ním poradil! Den jsme zakončili 6. kolem s Jakubem Vltavským z Jablonce, toho Pavlík také přehrál. Ze soboty jsem tedy měla rozporuplné pocity, ale věřila jsem, že se to v neděli spraví.

Pája na Pláži

Na této pláži si mládež ze Spartaku užila spousty vodních radovánek, pravda, bylo to v polovině června na MČR družstev mladších žáků do 12 let :-)

Ráno jsme zahájili 7. kolo s Vítem Kočím z Mostu – výhra. 8. kolo s Pavlem Haasem z Prahy, z toho jsme měli strach, protože už měl uhranou 3.VT, ale Pája ho zase porazil.V posledním 9. kole hrál Pavlík se Silvou Matičkovou, kterou také udolal. Potom jsme šli na oběd, sbalit se na hotel a šli na vyhlášení výsledků.

Jelikož jsme nikde neviděli výsledky, tak pro nás Pavlíkovo 4.místo mezi kluky bylo velkým překvapením! Škoda snad jenom toho sobotního rána, třeba by to dopadlo jinak, ale čas nevrátíme. Co se týče organizace, tak ji pořadatelé zvládli až během soboty, pátek jim opravdu nevyšel, děti, které hrály v H,D 10, si dost protrpěly a byly dost unavené.

Pája a Anežka

Pája i Anežka se fotí rádi :-D , je to jistě vidět.

A co opět předváděli tatínkové a maminky hráčů, to snad ani nejde popsat, myslím si, že by na takovýchto turnajích měly děti hrát samy a dospělí by měli být úplně mimo, různá přikyvování, vrtění hlavou, to je prostě nepřípustné. Myslím, že by to stálo do budoucna za úvahu.

Chtěla bych poděkovat za podporu všem, hlavně Jirkovi Mejzlíkovi, který Pavlíkovi celou dobu věřil a také Patriku Pýchovi, ke kterému Pavlík poslední měsíc docházel,  Patrik s ním má trpělivost  a velkou snahu něco nového ho naučit.

Konečné výsledky H8. 

Konečné výsledky H10.

95 reakcí na “Bramborová medaile v H8”

1 2 3 4
 1. 91
  Dan Ž. píše:

  MOC VÁM VŠEM DĚKUJI ZA VZKAZY A PODPORU.DAN

 2. 92
  Pavel Holásek píše:

  Petr H.: Můžu použít jednu fotku pro náš web (Ústí nad Orlicí)?

 3. 93
  Petr H. píše:

  P.Holásek: Klidně můžete. Chcete-li originální velikost, napište na mejl.

 4. 94
  Jirka Mejzlík píše:

  Do Říčan putují dokonce 2 tituly! Vedle Karolínky Kořenové (1. v D8) získal mistrovský titul i Míša pastrnek v H10. Gratulace oběma.

 5. 95
  Maťa píše:

  Gratuluju Danovi k pěknému 14. místu! I Pavel to nakonec vylepšil, 4 body nejsou špatné a v kategorii zůstává i příští rok, kdy to může ještě vylepšit. Posílám též velkou gratulaci do Říčan (Pastrnek, Chwistek, Kořenová) a také do Povrlů (postup Aleše Zahradníka), pokud nás Michal Bürgermeister čte. Moc děkuji Petru Havelkovi za pravidelné zprávy a přidávám se k prosbě o reportáž! :-)

1 2 3 4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist