TJ Spartak Vlasim
17
Lis

Na území potomků Keltů jsme konečně vyhráli!

Marie Filipová

         Do Zvole, obce, která má dvě části, a to Zvole a Černíky, leží v nadmořské výšce 366 m a rozkládá se na rozloze 709 ha, s 1549 trvale hlášenými obyvateli s průměrným věkem obyvatel 35,5 roku, kde mají náves s dvěma rybníky, založenými kolem roku 1272 s alejemi lip, které rybníky lemují, s novogotickým kostelem svaté Markéty (1894), kde mají i chráněné území s naučnou stezkou a archeologické naleziště a keltské pohřebiště, jsme se vypravili o slunečné neděli 15.11.2009 autem Mirka Laloučka, který pro nás zajel do Pravonína. Cesta probíhala bez problémů. Zvolští už na nás čekali a družstva zasedla v této sestavě:

Zvole: Lukáš Boček, Martin Jungmann, Ondřej Máslo, Veronika Holubová a Matěj    Florián.

Pravonín: Miroslav Lalouček, Lukáš Filip, Patrik Studnička, Vojtěch Filip a Tomáš Filip

     Začalo se krátce po deváté hodiny. Rozhodčí a kapitán družstva ze Zvole, Robert Máslo, přivítal všechny šachisty, shrnul pravidla a zahájil 3. kolo RS skupiny „E“.

Zahájení zápasu

     Po 35 minutách měl Tomáš o figuru a pika méně. Na šachovnici Vojty a Veroniky byly všechny figury, nedalo se zatím nic odhadnout. Patrik a Lukáš měli rovinu, Míra pěšce méně, ale zdál se mi lepší vývin figur u našeho hráče.

     Po hodině hry Míra tlačil Lukáše Bočka, u Lukáše Filipa a Martina Jungmanna po pátém tahu (podle informací Lukáše) převaha (potvrzeno i Fritzem), Patrik Studnička byl pod velkým tlakem Ondřeje Másla, který měl obsazený střed šachovnice. U Vojty stále plná šachovnice. Tomáš po výměně dam, trochu srovnal pozici, ale stále 2 pěšci méně. Ani jsem nestačila dojít s poznámkami ke stolu a Tomáš bral nechráněnou věžku soupeři, takže chybějící pěšci byli trochu kompenzovány, rázem se zdálo, že má převahu. Bohužel, po dvou dalších tazích, špatně vyhodnotil situaci, bral nastaveného pika, ale nepostřehl, že dostal „vidličky“ na věže. Pozice na desce se nedala vyhodnotit jinak, než že koncovku jasně prohraje! Stále se ještě pokoušel o nemožné!

     Krátce před jedenáctou hodinou podepisuje remízu Míra. Nešlo s partií již nic vymyslet a navíc mu nebylo dobře (leze na něj nějaká chřipka). Nedlouho po něm plichtičkou končí i Patrik Studnička! Na remízu to nakonec dokázal zachránit i Tomáš!

     Pak už bojovali jen bratři Filipové. Pan Robert Máslo to viděl také na remízy, ale to nezná urputnost Lukáše a bojovnost Vojty! Lukáš asi po půlhodině poté věděl, že pomocí jezdce prorazí kolem Martinova bělopolného střelce, a tak musel jen opatrně a trpělivě manévrovat, aby chybným tahem koncovku nepokazil. Vždyť jednu chybu v polovině hry už udělal, bral nesprávným pěšcem a pak mu dala partie tolik práce. Martinův otec pak ještě při rozboru partie myslel, že se mohl Martin ubránit, ale nakonec zjistil, že to nešlo.

     Vojta měl kvalitu více, ve hře byly dámy, Vojta dvě věže, Verunka věž a střelce, oba stejně pěšců. Vojta útočil, musel hlídat i poslední řadu, aby nedostal mat, krále měl v koutě. Pak se mu podařilo připravit pozici na dvoutahový mat, jeho partie končila ve 12.44 hodin.

     A my konečně vyhráli, a to 3,5:1,5 a dokonce máme i 2 body za vyhrané partie a z posledního místa tabulky jsme se vyhoupli na sedmou příčku, a to jsme dnes hráli bez Honzy Vopěnky, který měl doma posvícení a rodinnou sešlost a místo prohánění šachových figurek po šachovnici si určitě dával do křupavá upečenou husičku, knedlíčky a zelí! Kluci se tedy v sestavě posunuli a i náhradník Tomáš uhrál půl bodu, takže pochvala pro všechny naše šachisty!

ŠK Medvědi Zvole B   ŠK Pravonín
Boček Lukáš 1354 ½ ½ 1672 Lalouček Miroslav
Jungmann Martin 0 0 1 1573 Filip Lukáš
Máslo Ondřej 0 ½ ½ 1492 Studnička Patrik
Holubová Veronika 0 0 1 1367 Filip Vojtěch
Florian Matěj 0 ½ ½ 0 Filip Tomáš
  :

     Při zpáteční cestě Míra klukům skutečně koupil na benzínce, od minula slíbenou, zmrzlinu za výhru!

Zmzlina

     Všichni jsme byli šťastní a spokojení z dobře sehraných partií. Podrobnosti o pozicích na deskách uvidíte na připojených fotografiích.

Všechny partie ze zápasu si můžete přehrát v přehrávači.

70 fotografií ze zápasu.

Kompletní výsledky Regionální soutěže.

1 reakce na “Na území potomků Keltů jsme konečně vyhráli!”

  1. 1
    Vláďa píše:

    Hezkej článek a díky prvnímu odstavci i poučnej :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist