TJ Spartak Vlasim
23
Lis

Ríša odlétá na Světovou olympiádu do Turecka

Výkvět světového šachu v kategorii do 16 let se sjíždí do tureckého města Konya, kde bude v neděli zahájena Světová olympiáda mládeže. Družstvo České republiky, které je s průměrným ratingem základní sestavy 2257 nasazeno jako 20., povede na první šachovnici Ríša Mládek.

A Ríša se má opravdu na co těšit, vždyť na první šachovnici Íránu a Ruska najdeme hráče s elem přesahujícím 2600! Nasazenou jedničkou je pak Uzbekistán jehož průměr základní sestavy je neskutečných 2520! Celkem je přihlášeno 47 družstev ze 40 zemí (pro zajímavost například ze Srí Lanky, Filipín, Mexika, Malajsie, Alžírska atd.).

První dvacítka podle nasazení:

Družstva jsou 4členná (+ jeden náhradník) s tím, že na soupisce musí být povinně dívka. Jestli jsem to z propozic dobře pochopil, tak dívka musí nastoupit jen ke 3 partiím a zbytek můžou odehrát kluci (což u týmů hrajících o špičku bude asi pravidlem, poněvadž dívka je takřka vždy nejslabším článkem sestavy). Družstvo České republiky bude pod trenérským vedením velmistra Vokáče hrát v této sestavě:

Na programu je 9 kol, tempem 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za tah. Samozřejmostí by měl být online přenos.

Ríšo, užij si tuto skvělou akci a ať se daří! :-)

Startovní listina

Stránky Olympiády

(autor článku: Tomáš Vojta) 

44 reakcí na “Ríša odlétá na Světovou olympiádu do Turecka”

1 2
 1. 31
  Patrik P. píše:

  Ríša zatím podává nejisté výkony, ale body dělá. Třeba se zachrání i dnes. :-)

 2. 32
  Tom píše:

  Drobná zpráva z Turecka od GM Vokáče na stránkách šachového svazu:
  https://www.chess.cz/telegraficky-z-turecka-v-konye-probiha-olympiada-do-16-let/

 3. 34
  Maťa píše:

  Tak dnes jsem si kupodivu dvojkola v rozpise všiml, a tak můžu fandit Ríšovi a jeho spoluhráčům, kteří od 10 hodin hrají proti Švýcarsku: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/chess-olympiad-2018-u16/6/14/2. Včera byl volný den, tak snad se naše výprava dala zdravotně do pořádku…

 4. 36
  Tom píše:

  Výsledky zatím žádná sláva, tak by to chtělo dobrý finiš. Proti céčku Turecka by to odpoledne měla být povinná výhra! ;-)

 5. 37
  Richard píše:

  Hmmm, tak z upoceneho zacatku nakonec totalni prohra. Kazdy den neni svatek, tak treba zitra. Turci jako domaci urcite nemeli zaludecni problemy..

 6. 38
  Tom píše:

  Co si budeme povídat, tahle prohra je docela ostuda. Tak snad si zítra spraví chuť se Srí Lankou (už jen proto, že Srí Lanka nesportovně předsadila nejslabšího člena družstva na první desku).

 7. 39
  Ríša píše:

  Trápení pokračuje i se Srí Lankou. Prohráli jsme 3-1, remizoval Saša a Anička. Na medaile to asi už nebude. :-)

 8. 40
  Tom píše:

  Tak to už je pořádná ostuda, vždyť jste skoro poslední. Zítra soupeř, který má nejsilnějšího hráče s elem 1546. Tak snad třeba konečně vyhrajete … ^^

 9. 41
  Blanka píše:

  Závěr Ríšovy partie. Držím palce ať je to 4:0
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/chess-olympiad-2018-u16/9/20/2

 10. 42
  Richard, Sr. píše:

  Boratistán na lopatkááách ;-)

 11. 43
  Maťa píše:

  Pak že to nepůjde :-) .

 12. 44
  Tom píše:

  Český tým na 34. místě, Říša na elo -43 (a to má kliku, že už má koeficient jen 20 ;-) ) . To jsem zvědav, zdali Ríša splní slib a najde sílu a odvahu o tomhle bídném výsledku něco napsat. ;-) Snad si výprava alespoň užila pěkný týden v Turecku.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist