TJ Spartak Vlasim
30
Říj

Podzimní Jánky

Docela dlouho jsem přemýšlel, zdali se s Kubou vydat na víkendový trojboj do Jánských Lázní. Mělo být ošklivé počasí, je to docela štreka, po šachové stránce nám tato akce moc nedá, nikdo jiný z Vlašimi jet nechce, stojí to pár tisíc … pak jsem si ale uvědomil, že všechny tyto věci jsou podružné, důležité je, že do Jánek jezdíme rádi a že je nám tam dobře.

Trojboj se skládá z fischerek (2×15 minut, 7 kol), rapidu (2×25 minut, 11 kol) a bleskovky (2×5 minut, 11 kol). Hráč s nejvyšším součtem bodů ze všech 3 turnajů získává na rok putovní pohár penzionu Protěž. Tato zajímavá akce se konala již po šestnácté a za zmínku myslím stojí, že jsem se v roce 2002 zúčastnil i 1. ročníku (tehdy se ještě nehrály fischerky a rapid byl na 13 kol). Mimochodem, to byl začátek tradice „jezdění do Jánek“, na květnové turnaje jsme začali vyrážet až o několik let později.

Výsledky nejsou příliš podstatné, kdo chce, může si je prohlédnout níže v odkaze na chess-results. Upozornil bych snad jen na Kubových 10,5 z 11 v bleskovce. Z vítězství (před tátou a FM Valentou) měl ten malý syčák velkou radost. :-)

Pro zpestření dva diagramy z rapidu. V prvním vyhraje černý, ve druhém bílý. Na řešení určitě přijdete (pro kontrolu si ho můžete rozkliknout v odkaze pod diagramem).

Řešení: »

 

Řešení: »

 

Snažili jsme se využívat i čas, který byl o volných odpolednech (a při cestách). Navštívili jsme ZOO ve Dvoře Králové, mrkli na krásnou přehradu Les Království a na zámek Kačina, v Jánkách jsme pak byli klasicky v Těsném dole a poprvé navštívili místní relaxační bazén.


Žirafy jsme v ZOO neviděli, nejspíš je někdo před námi krmil. :-)

 
Přehrada Les Království je nádherná.


Ikdyž neteklo moc vody, je Těsný důl kouzelné místo.


Zámek Kačina

Na závěr patří poděkování Jardovi Šmídovi a Vláďovi Chalupeckému za uspořádání této pěkné akce. Byly to příjemné dny v přátelské atmosféře a moc se nám v Jánkách (jako vždy) líbilo.

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

10 reakcí na “Podzimní Jánky”

 1. 1
  Kuba píše:

  Tati jsem rád že jsme tam jeli… Bylo to tam krásné (jako vždycky v Jánkách) :-D ;-) :-!

 2. 2
  Peca píše:

  V rámci turnaje proběhla vzpomínka na tradičního oblíbeného účastníka Vildu Neubauera, který se odebral do šachového nebe.
  http://khss.chess.cz/?p=11335
  https://1url.cz/iMQl8
  https://1url.cz/LMQl6

 3. 3
  Maťa píše:

  Po Jánkách vyhrál dnes Tomáš ještě o něco silnější rapid :-) : http://chess-results.com/tnr392186.aspx?lan=5&art=1&rd=9. Gratuluju! V turnaji hráli také Kuba Vojta a Robin Hrdina.

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Také gratuluju k výhře v silně obsazeném turnaji!

 5. 5
  Maťa píše:

  Prý Tomáš vyhrál 9 tisíc Kč, to už je docela dost v jednodenním turnaji :-) .

 6. 6
  Maťa píše:

  Jen posunu diskuzi pod tímto článkem na hlavní stránku, aby nezapadl Tomášův výsledek zmíněný v sobotu v komentáři č. 3.

 7. 7
  Tom píše:

  Nic posouvat nemusíš, já něco malého o turnaji napíšu (a zkusím tam dát letošní fotku :-) ). Jen mi to bude chvilku trvat (viděl bych to na středu).

 8. 8
  Tom píše:

  O víkendu (už v pátek ráno) vyrážím na 4 dny do Krkonoš na podzimní Jánky. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte. Propozice:
  http://khss.chess.cz/?p=13476

  Podle informace Jardy Šmída, se jedná definitivně o poslední Jánky.

 9. 9
  Maťa píše:

  Tomáš zatím v Jánkách potvrzuje roli (velkého) favorita. V rapidu vede, Fischerovy šachy vyhrál a dnešní blekovku taky – tu celkem o parník :-) : http://chess-results.com/tnr536135.aspx?lan=5&art=1.

 10. 10
  Maťa píše:

  Tomáš nakonec v Jánkách vyhrál vše kromě tzv. Českých šachů, tam kraloval mistr světa v této disciplíně (říkal Tomáš před odjezdem) Pavel Čech. Výsledky hlavního turnaje v rapid šachu: http://chess-results.com/tnr535938.aspx?lan=5&art=1&rd=11.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist