TJ Spartak Vlasim
16
Říj

Regionální žákovská liga v Pravoníně

Dnes už lze konstatovat, že 2. kolo RŽL, které uspořádaly ve spolupráci Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi a Šachový klub Pravonín, za podpory sponzorů, byl úspěšně zvládnut. Tradičně losoval bezchybně Petr Havelka ze Sedlčan, který nám i vytiskl nádherné diplomy. Jako rozhodčí pracovali dále Lukáš Filip, Vladimír Horák a Vojtěch Filip. Nezaznamenali jsme žádné stížnosti, jen v turnaji C měli rozhodčí hodně práce, neboť tam se to „nemožňáčky“ jen hemžilo, ale na druhou stranu jsme měli velikou radost, kolik maličkých, nadějných šachistů k nám přijelo.

V turnaji celkem startovalo 99 dětí, z toho „naši“ tvořili největší delegaci, startovalo úžasných 26 dětí! V turnaji „A“ startovalo 16 TOP šachistů a my jsme zde měli 5 zástupců. Tento turnaj vyhrál Jakub Vojta z Vlašimi (jako jediný nebyl nikým poražen). Druhý byl, rovněž z Vlašimi, Kryštof Křížek a třetí z chlapců náš Štěpán Filip. Nejlepší dívkou naše Petra Píšová, z dívek bezkonkurenčně nejlepší, dokonce třetí v celkovém pořadí mezi chlapci. Druhou nejlepší pak Kamila Steinová z ŠŠ Stamat Jiráskova. Další z našich kroužků: 11. místo Filip Kůra, 12. František Jelínek a 15. Jan Veselý.

V turnaji „B“ jsme měli na startu 7 šachistů. Velice nás potěšila ZLATÁ! od Vojtěcha Vopálky, který přehrál svého bratra Filipa (ten dlouhou dobu turnaj vedl a pak ho brácha připravil o medailovou pozici!), druhý skončil Marek Kůrka ze Zvole a třetí Ondřej Hrabě z Vlašimi. Nejlepší dívkou se stala Veronika Žoudlíková ze Sázavy, druhá na pásce mezi dívkami byla Tereza Pravdová z Říčan a ze třetí příčky se radovala naše Kateřina Mrázková (celkově 19. místo). Další z našich: 4. Filip Vopálka, 13. Adam Slavík, 19. Kateřina Mrázková, 20. Zdeněk Šťastný, 25. Adéla Janoušová a 26. Daniel Zeman.

V turnaji „C“ nás reprezentovalo hned 14 malých šachistů. Hlavně děti ze Začátečníků už se nemohly dočkat, kdy je „vyvezeme, resp. vyvedeme“ na šachový turnaj! Zvítězil Filip Zita z Říčan, druhé místo obsadil Daniel Schnabl rovněž z Říčan a třetí z chlapců byl Vojtěch Černý ze Sedlčan. Dívky: 1. Eva Panušková ze Sázavy (celkově 3.), 2. místo naše Natálie Štanderová a třetí Eliška Helebrandová z Vlašimi. Další naši: 8. místo Michal Škaryd, 10. Michal Kubec, 26. Tereza Slavíková, 27. Tereza Žížalová, 28. Eliška Škarydová, 31. Lenka Šťastná, 32. Matěj Duda, 34. Tomáš Zeman, 35. Vít Duda, 36. Dan Vopálka, 38. Nela Hejná, 39. Patrik Heřmánek, 43. Jakub Čáp (školičkový a nejmladší účastník turnaje).

Všem dětem děkuji za  reprezentaci našich šachových kroužků, hrály s chutí a radostí. Úspěchy si vzájemně přály, navíc jak jich bylo hodně, tak se často potkávaly mezi sebou, ale vůbec jim to nevadilo.

Za své výkony obdrželi vítězové pěkné poháry a medaile, diplomy a hezké ceny. Na tomto místě děkujeme všem, kdož na ně finančně přispěli.

Přálo nám počasí, tak přišla za vděk přilehlá zahrada, kde se šachisté proběhli a zahráli si fotbálek.

Kiosek provozovala děvčata z ŠK Pravonín k nejlepší spokojenosti, moc všem děkuji a děkuji i všem ženám, které napekly výborné sladké pamlsky – buchty a předpřipravily řízečky. V neposlední řadě děkuji všem, kdož se přičinili při přípravě sálů a následném úklidu. Nesmím zapomenout na poděkování dětem, které svými silami pomáhaly také. Je fajn, že to nenecháváte jen na nás, trenérech.

Výsledky

Fotky

Celkové pořadí RŽL po 2 odehraných turnajích

Pořadí RŽL po kategoriích

Propozice 3. kola (10.11., Čerčany)

(autorka článku: Marie Filipová)

2 reakcí na “Regionální žákovská liga v Pravoníně”

  1. 1
    Maťa píše:

    Gratuluji všem úspěšným – hráči našeho oddílu byli v turnaji vidět! Já jsem bohužel musel odpoledne do práce, ale podařilo se mi zorganizovat dopolední výlet do Pravonína (pěšky) a hodinku jsem tam pobyl a alespoň přispěl vydatnou konzumací (dvě výborné buchty, cola, kafe, sekaná) k zisku z bufetu, když už jsem nemohl pomoct jako rozhodčí :-) . Bylo vidět, že turnaj probíhá v tradičně příjemné atmosféře, k čemuž určitě přispělo i autorkou zmiňované pěkné počasí s možností vyběhnout či relaxovat na zahradě – toho s chutí po dlouhém špacíru využil i náš Max :-) . Článek o turnaji z pohledu dětí ze Stamatu napsala Kamča Steinová, mimochodem od května už také členka vlašimského oddílu: http://www.sachystamat.cz/?p=1970.

  2. 2
    Patrik P. píše:

    Dnes v Čerčanech proběhlo 3. kolo RŽL, které uspořádala Šachová škola STAMAT. Z Vlašimáků se na stupně vítězů dostali Kryštof Křížek (2. místo v áčku) a Natálka Štanderová (1. místo mezi dívkami v céčku). Na sachystamat jsem publikoval krátkou zprávu, určenou pro regionální tisk. Podrobnější článek z pohledu dětí z kroužků ŠŠ STAMAT přislíbila napsat Kamila Steinová. Na internet jsem také nahrál několik svých fotek z dnešní akce: https://sachystamat.rajce.idnes.cz/3._kolo_RZL_2018_2019_v_Cercanech/

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist