TJ Spartak Vlasim
09
Říj

Do Tater na medovník – díl první

A takhle krásně tam bylo, viz motivační, přímo náborové foto :-).

Den první – sobota – příjezd

Do Tater jsme letos vyrazili s Kubou vlakem. Když počítám cestu od domu do hotelu, tak trvala celkem 8,5 hodiny. Přijeli jsme jen o něco málo dříve než Dan s Tomášem autem. Po vystoupení z vlaku v Tatranské Lomnici Kuba zahlásil, že do Tater bude jezdit každý rok. Prý kvůli přírodě.


Lomnice je na podzim nádherná.

Krásnou slovenskou přírodu jsme mohli pozorovat z okna vlaku od Čadce, ale v tu dobu Kuba dočítal posledních 200 stran pátého dílu jakési řady knih :-) . V hotelu jsme se cítili hned jako doma. Na nedalekém fotbalovém hřišti končilo sportovní odpoledne koncertem skupiny Olympic revival.

Po ubytování a krátkém vybalení jsme šli na výpravu po místních restauracích. Máme sice v hotelu polopenzi, ale až od snídaně. Zaujala nás informační cedule s nápisem živé pivo. Hospodu, kde ho čepují, jsme sice nenašli, ale ta, kde jsme nakonec skončili, nebyla špatná. Čepované pivo bylo Kamzík 11, a to musí být dobré na klouby jako stejně pojmenovaný doplněk stravy.

Cesta autem prý byla také v pohodě, bez kolon. Dan je tu s rodinou, manželkou Vlaďkou a mladším synem Martínkem. Zřejmě jsou to stejní horalové jako on, protože večer při prohlášení: „Zítra vstáváme velmi brzy, na snídani jdeme v sedm a pak dáme pořádnou túru“, ani neprotestovali a tvářili se nadšeně. Vypadá to, že společně na procházky asi chodit nebudeme :-) . Až na ty večerní šachy to tu prý bude dobrý.


Dan s rodinou vyrazil v neděli na Polský hřeben.

Den druhý – neděle – slunečno

Venku je nádherně jasno. Tomášovi do kapsy přibyly k českým kaštánkům ještě dva slovenské. Lanovkou jsme vyjeli na Skalnaté pleso a pak další do Lomnického sedla. Krásný výhled na vrcholky Tater stál za všechna ta eura :-).


Výhledy z Lomnického sedla berou dech.


Lomnický štít

Ze Skalnatého plesa jsme pak šli k Rainerově chatě a na Hrebienok. Ve Studeném potoce bylo podstatně více vody než loni. Velký vodopád jsme slyšeli hučet z dálky.


Cestou na Hrebienok

Večer Tomáš vyhrál, Dan remizoval a Kuba prohrál. Kuba stál od začátku partie o hodně líp. IM Neklanu Vyskočilovi i odmítl remízu. Výraz jeho tváře, který následoval, ho prý potěšil. Škoda, že pak ve střední hře zvolil špatný plán a dobrou pozici pokazil.

Voříšek J. (2069) – Vyskočil N. (2315) pozice – po 15. tahu černého:

Kuba zde odvážně odmítl nabízenou remízu a není se co divit, černý stojí díky tragickému jezdci h6 opravdu špatně. Bohužel ale bílý dokázal tuto výbornou pozici během pár tahů prohrát (ve 25. tahu 0-1).

Obsluze večerního baru snad pořadatelé vysvětlí, že zavírat v 22h je poněkud brzy. V tuto dobu teprve končí některé partie…

Den třetí – pondělí – dvoukolo

Džus a kafe chutnaly ráno podstatně jinak než den první. Tak nějak vodovatěji. Jídlo je tu ale velmi dobré, švédské stoly ke snídani i večeři.

Dopolední kolo skončilo velmi rychle. Tomáš a Kuba vyhráli, Dan remizoval.

Havelka O. (2150) – Vojta T. (2349) – pozice po 17. tahu bílého:

Mám raději koníky než střelce a tato miniaturka mě opravdu potěšila (myslím, že by z ní měl radost i pan Čigorin :-) ). 17…Jh4 18.Dxf4 Dxc3+ 19.Kd1 Db3+ 20.Kd2 Jf3+ 21.Ke2 Jfxd4+ 22.Ke1 Dxh3 0-1

Před odpoledním kolem jsme se byli projít po Lomnici, zahráli minigolf, poseděli v cukrárně a zaplavali v hotelovém bazénu. Víc se toho před večeří stihnout nedalo :-). Kuba si ještě koupil další tlustou knihu, tentokrát ve slovenštině. Prý se mu jazyk našich sousedů líbí a chce se ho naučit.

Dan a Kuba vyhráli. Tomáš říkal, že partie je zajímavá a že se mu líbí, i když ji prohraje. Prohrál. Zřejmě při partii víc než figurky sledoval svalnatou postavu soupeře, neboť mi pak řekl, jaký to je hezký chlap :-).

Zamarský P. (1589) – Houdek D. (1787) – pozice po 16. tahu bílého:

16…Jc5 17.Dc2 Jdb4! Jezdce nelze dobrat pro Jxd3 se ztrátou dámy, a proto se bílý vzdal. 0-1

Den čtvrtý – úterý – prší a prší

Od rána hustě prší. Navíc je dost zima a pofukuje. Vyhodnotili jsme situaci a raději na výlet nikam nešli. Ráno jsme si po snídani ještě přispali. Kdy se nám to jindy zase podaří? Ven jsme šli jen na chvíli, a to dopřát Kubovi maxi palačinku. Nakonec si ale dal brynzové halušky.

Když přeběhne přes cestu černá kočka, tak to prý přináší smůlu. Co pak ale nastane, když přeběhne jelen?


Relax v hotelovém bazénu neměl chybu (voda 33 stupňů).

Dneska to moc akční den nebyl, tak snad prý budou akční aspoň večerní partie :-).

Dan prohrál, Kuba remizoval a Tomáš vyhrál v nejdelší partii kola, ve 23h. Měl by příště trochu zrychlit, protože v tuto dobu už koupí pouze plechovkové pivo na recepci.

Bratři Mandovcové ze Sedlčan dali až po dlouhém boji ve společné partii remízu.

Dzikowski M. (2126) – Vojta T. (2349) – pozice po 79. tahu černého:

Soupeř před chvilkou obětoval střelce za mé 2 pěšce a přešel do této koncovky. V ní nemá možnost zaujmout klasickou obranu šesté řady, ale remíza to pořád je. Jenže v 11 hodin večer se chyby dělají jedna dvě. :-)   80.Kf1?? Díky tomu, že můj pěšec je na sloupci b (kdyby byla pozice o jeden sloupec posunuta vlevo, tak by tato obrana nestačila), remizuje 80.Kg1 g4 81.Va1. 80…g4 81.Va8 Po 81.Vg5 vyhrává manévr 81…Kg3 82.Vg8 Vb1+ 83.Ke2 Vg1! -+  81…Vb1+ 82.Kf2 g3+ 83.Kf3 Vf1+ a s odříznutým králem už stačí jen přemostit. :-) V 88. tahu 0-1.  

Pokračování někdy příště … :-)  

Výsledky turnaje

Stránky pořadatelů

(autorka článku: Blanka Voříšková, komentář k diagramům Tomáš Vojta, fotky: všichni :-) )

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist