TJ Spartak Vlasim
09
Říj

Béčku se v 1. lize mládeže nedařilo

V Hradci Králové se o víkendu uskutečnilo úvodní soustředění 1. ligy mládeže. Našemu béčku se moc nedařilo, ale i přesto dokázali kluci vybojovat důležitý bod, který nám na konci určitě dopomůže k záchraně! V prvním kole jsme se postavili týmu z Chotěboře. Než jsem stihl přijet do hrací místnosti a ubytovat se, už jsme prohrávali 2:0 a na ostatních deskách to také nevypadalo o mnoho líp. Okolo 12:00 bylo hotovo – 6:0. :-(

Dohrát takhle brzo má i své výhody. Měli jsme jako první oběd a nemuseli čekat frontu. Tím pádem nám zbylo dost času, abychom stihli zajít do obchodního centra na kávu, někteří ještě na druhý oběd a připravit se na odpolední zápas proti Lípě. Po cestě bylo dost pokémonů a protáčecích stanic (Nevím, jak se to přesně jmenuje. :-) ). Petrovi a klukům aspoň cesta rychle utekla.

Odpoledne partie už vypadaly líp. Celkem rychle se vedlo 3:1 a čekali jsme, jestli vytouženou půlku (výhru) přidá Kuba Moulík s kvalitou víc nebo Ondra. Ke třem bodům bylo opravdu blízko, ale najednou….

…Kuba připustil soupeři protihru a stála na šachovnici tato pozice:

Moulík Jakub (1363) – Winter Ondřej (1453)

Kuba byl očividně zaskočenej a nechtěl bych být teď v jeho kůži. Přišlo 42.Vb7?? Pozici drží tah Vb8+ (jde i Db7) s výměnou věží. Černý už ale nějakou kompenzaci za kvalitu má. 42…Dc5? Černý nám výhru moc přál, a tak dal Kubovi ještě druhej pokus najít záchranu. Vyhrávalo Vxf3, stejně jako se pak stalo v partii. 43.Vc4?? Teď šlo ještě zahrát Da3 a černý nemá žádný nebezpečný odtah. 43…Vxf3+ 44.Vxc5 Se3+ 45.Kg2 Vf2+ 0-1

Doufal jsem, že se z toho Jakub ještě nějak vymotá, a přešel se podívat na Ondru:

Gloser Tomáš (1316) – Hrabě Ondřej (1083)

Ondrovi se teď nepodařilo najít celkem lehkou cestu k remíze 65…Jxc5 a pokračoval 65… Jf6+? A těžkou pozici už neudržel.

Vytoužená půlka tedy nepřišla a zápas skončil 3:3. Bod dobrej, ale po průběhu zápasu je to spíše zklamání.

Po večeři se nepovedlo klukům a Petrovi zabít nějakýho pokémona, protože ho bránil někdo v baru, kam jsme šli s přítelkyní a Jirkou Vopálkou kouknout na prohru Sparty. Prohra Sparty vždycky potěší a hned se líp usínalo. :-)

V neděli ráno nás čekaly Polabiny. Koho zajímá průběh, může si znovu přečíst komentář o 1. kole. Výjimkou byl Vojta Kovářík, který přidal čestný bod.

Po obědě a kavárně jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla chytat pokémony. Druhá se na partie připravovala fyzicky (běh, ručkování, přítahy). Vytknul bych můj závod s Filipem. V Pardubicích mi Filip nevěřil (Že jo, Filipe?), že jsem ho nechal vyhrát, protože mi ho bylo líto, že běží bos. Teď jsem ho teda s přehledem nechal koukat na moje záda. Musím říct, že mi jako kuřákovi a nesportovci udělalo vítězství nad 13letým klukem radost. Ručkování šlo tuším nejlépe Vojtovi Vopálkovi a přítahy Jirkovi Vopálkovi. (Kubu Moulíka nepočítám, tomu šlo všechno nejlíp.)

V posledním zápase jsme byli odhodláni zvítězit. Na 1:0 zvyšoval po pěkném výkonu Vojta Vopálka. Bohužel v ostatních partiích se nic nepovedlo a buď kluci stáli špatně již po zahájení nebo přehlédli taktiku. Závěrečné kolo pěkně podtrhlo naše víkendové působení. Nedařilo se, a když už byla nějaká šance uhrát lepší výsledek, tak nám chybělo štěstíčko.

Myslím, že za všechny můžu říct, že jsme si víkend užili. Škoda jen, že nebylo více volného času.

Ještě bych chtěl poděkovat pořadatelům. Ubytování bylo super, bufet taky super! A také děkuji za dopravení svetru do Harrachova. (Když nic nezapomněly děti, tak musím aspoň já :-) )

Příště se jede do Brna, kde nás čeká lídr skupiny a jejich rezerva. Tak držte palce, ať se přiveze co nejvíc bodů!

Stránky věnované 1. lize mládeže

(autor článku: Robin Hrdina)

20 reakcí na “Béčku se v 1. lize mládeže nedařilo”

 1. 1
  Maťa píše:

  Pěkný! Myslím teda článek, ne ten jeden bod ze čtyř zápasů – letos to asi bude tuhý boj o záchranu, tužší než jindy… ;-) Až do pasáže o závodu s Filipem jsem si myslel, že článek psal Ivo – až to slovo „kuřákovi“ mě přimělo podívat se dolů na autora :-) . Jinak i mně se po prohře Sparty v Olomouci usínalo lépe.

 2. 2
  Blanka píše:

  Robine, hezky napsané. Těším se na další články od tebe :-).

 3. 3
  Tom píše:

  Na bilanci 5 výher 19 proher je článek dost optimistický. ;-) To je ale asi dobře, v této sestavě to mělo béčko hodně těžké.

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Taky mě ten kuřák zaskočil. :-D Šance udržet soutěž určitě nejsou malé. ;-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Blanka (2): Můžeš zabrousit do starších ročníků a nějaké Robinovy články najdeš, třeba tento: http://www.sachyvlasim.cz/?p=1193.

 6. 6
  Maťa píše:

  Diskuze pod odkazovaným článkem možná zaujme Jirku Kotzota :-) .

 7. 7
  Blanka píše:

  Maťa (5): Robin psal koukám vždycky pěkně. Doufám, že další článek napíše dříve než za 10 let :-).

 8. 8
  Maťa píše:

  Tak dnes hraje béčko 1. ligu mládeže v Brně proti tamní Lokomotivě A (od 10 hodin) a Lokomotivě B (odpoledne). Tým už je na místě, tak snad mohu prozradit dopolední sestavu. Ze základu chybí Kuba Moulík, nahradí ho Ondřej Hrabě. Sestava tedy vypadá takto:

  1. Vojtěch Kovářík
  2. Kryštof Křížek
  3. Lukáš Zeman
  4. Filip Vopálka
  5. Vojtěch Vopálka
  6. Ondřej Hrabě

  Tým doprovází početný realizační tým, tak snad budeme mít průběžné zprávy :-) . Držím palce!

  Ještě dodávám, že áčko v ELM dnes nehraje, zápas s Polabinami jsme na přání soupeřů přeložili na leden.

 9. 9
  Blanka píše:

  Držím palce. Budou prubezne zprávy?

 10. 10
  Kryštof K. píše:

  Skončilo to 4,5- 1,5!!!! S Brnem A to není špatný. ;-)

 11. 11
  Tom píše:

  To jste vyhráli nebo prohráli? ;-)

 12. 12
  Petr H. píše:

  No prohráli … :-( Ale šance na 3-3 žila dlouho.
  Zápas s LOKO Brno B je už chvíli rozehrán.

 13. 13
  Petr H. píše:

  Vojta V. po hrubce prohrál, naštěstí hned na 1-1 vyrovnal Ondra Hrabě. Kryštof bohužel ztratil figuru bez kompenzace.

 14. 14
  Maťa píše:

  Kdo dělal body v prvním zápase?

 15. 15
  Petr H. píše:

  Dopoledne Kryštof 1 a Vojta K. 1/2 za rozhodnutého stavu.
  Teď Kryštof 0 a Lukáš 1. Je to 2-2 a bude to boj !

 16. 16
  Petr H. píše:

  FIlip remíza

 17. 17
  Blanka píše:

  Co ta prvni šachovnice?

 18. 18
  Robin píše:

  Na prvni remis. Celkove 3:3…

 19. 19
  Tom píše:

  Tak dobrý, s prázdnou z Brna nejedete a zdá se, že to byly 2 pěkné zápasy. :-)

 20. 20
  Maťa píše:

  No, s béčkem Lokomotivy to chtělo tři body, papírově jsme byli favority a hlavně by se to hodilo do tabulky :-) . Situace zůstává vážná, ale nikoliv zoufalá – když se podíváme na křížovou tabulku, tak máme úplně všechny konkurenty v boji o záchranu teprve před sebou: https://www.chess.cz/soutez/2298/. Takže v novém roce s lepší formou za další záchranou (věřím) :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist