TJ Spartak Vlasim
01
Čvn

Začínají 56. Šachové Zaječice

2, 4, 3, 5, 2, 2, 3, 4 – to jsou fantastická umístění z posledních osmi let, na která bude navazovat vlašimský tým na legendárních Šachových Zaječicích. Letos se bude hrát již 56. ročník a na tento, troufám si tvrdit, nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice je přihlášeno celkem 910 lidí, z toho 637 hrajících!

Na programu jsou hned 3 turnaje: Mistrovství České republiky 6členných družstev starších žáků (rok narození 2003 a ml.), Turnaj dvojic nejmladšího žactva (rok narození 2009 a ml.) a Turnaj v rapidu jednotlivců (bez omezení věku). Družstvo na Mistrovství České republiky 6členných družstev se nerodilo lehce, ale nakonec se, myslím, povedlo postavit tým, který by se mohl pokusit navázat na předchozí skvělé výsledky. Hrát bude v následující sestavě:

1. Vojta Jakub
2. Voříšek Jakub
3. Dudek Vojtěch
4. Babula Vlastimil
5. Křížek Kryštof
6. Steinová Kamila               

Pravonín si postavil svoje družstvo a pod hlavičkou Vlašimi“B“ bude hrát v této sestavě:

1. Píšová Petra
2. Zeman Lukáš
3. Jelínek František
4. Filip Štěpán
5. Kůra Filip
6. Veselý Jan                         

A po dlouhých letech budeme mít i céčko, to se představí v sestavě:

1. Moulík Jakub
2. Vopálka Filip
3. Vopálka Vojtěch
4. Slavíková Barbora
5. Slavík Adam
6. Kubec Michal
náhradník: Mrázková Kateřina    

Navázat na výborná umístění z minulých let nebude v konkurenci absolutní české špičky snadné. Zahrát si přijede 71 družstev, a to nejen ze všech koutů naší země, ale dorazí i mladí šachisté z polské Wroclavi a německého Bannevitzu.


Vlašimské družstvo při loňských Zaječicích

V turnaji dvojiček se pak představí Daniel a Tomáš Zemanovi, Michal a Eliška Škaridovi a Adéla Janoušová s Terezou Slavíkovou. Přihlášeno je celkem 58 malých dvojic. V turnaji jednotlivců budeme moct fandit Jiřímu Zemanovi.

Formát turnaje nedoznal oproti loňsku žádných změn – 9 kol: 6 v sobotu, 3 v neděli, tempo 2×25 minut + 10s za tah, bez povinného zápisu. Losuje se švýcarem, hodnotí se klasickým tříbodovým systémem pro soutěže družstev. Turnaj se druhým rokem bude hrát v chrudimském muzeu. Prostředí je tam moc pěkné, ale my stále vzpomínáme na akce u sečské přehrady, kde se Zaječice hrály ještě před 2 lety. A aby se z této akce pro nás nestal „tuctový městský turnaj“, tak jsme si domluvili ubytování v chatkách u rybníka v Heřmanově Městci (Pravonín bude bydlet v penzionu v Chrudimi). Na místo odjíždíme tradičně v pátek odpoledne, večer bude jako vždy v posledních letech táborák, chybět nebude ani kytara.

Držte dětem palce, ať se jim v turnaji daří a užijí si prima víkend.


Dva roky staré foto z pátečního večera

Webové stránky pořadatelů

Vlašim na Zaječicích v roce 2017, 2016 , 20152014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008

Vzpomínkový článek Jirky Mejzlíka s historickými výsledky Vlašimi

(autor článku: Tomáš Vojta)

11 reakcí na “Začínají 56. Šachové Zaječice”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Jo, Seč je Seč, tam bývalo krásně :-) . Užijte si to a ať se zadaří !!!

 2. 2
  Jarda P. píše:

  V posledním dnešním kole Vlašim na prvním stole proti Frýdku. Výsledek hodně napoví o našich ambicích na celkové vítězství. Zatím se nedaří Kamile, naopak Kryštof je zatím 100%. Tak uvidíme jak to dopadne ?

 3. 3
  Jarda P. píše:

  Tak bohužel nejtěsnější prohra :-( . Ale stále je to rozjetý na medaili. Budeme zítra držet palce;

 4. 4
  Mata píše:

  Držte, díky!

 5. 5
  Ríša píše:

  Zaječice už skončily a je z toho pěkné třetí místo. Gratuluju!

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Výborně :-) . Parádní je také 4.místo dvojičky Stamatu. Gratulace všem!

 7. 7
  Petra píše:

  Velká gratulace!!!

 8. 8
  Patrik P. píše:

  Gratuluji! :-)

 9. 9
  Maťa píše:

  Díky za gratulace, letos to bylo hodně vydřené. V posledním kole bylo v zápase Říčany-Brno hodně blízko k remíze, to bychom brali dokonce stříbro, na druhou stranu to v průběhu zápasu s Novým Borem dlouho vypadalo, že letos nebudou medaile žádné ;-) . Jinak já už pilně ve Vlašimi pracuju, snad i všichni ostatní v pořádku dojeli či dojedou.

 10. 10
  Tom píše:

  Průběžné výsledky letošních Zaječic:
  http://chess-results.com/tnr639270.aspx?lan=5

 11. 11
  Maťa píše:

  Vlašim nakonec na 27. místě. Umístění odpovídá nasazení, škoda, že se v posledním kole povedlo jen remizovat, v případě výhry by z toho byla první dvacítka, kterou jsem tipoval. :-) A Pepi Dudková získala s Ústím na Labem bronzovou medaili. http://chess-results.com/tnr639270.aspx?lan=5&art=0&rd=9

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist