TJ Spartak Vlasim
01
Kvě

Vydařené sobotní rapidy

Hned dvou rapidů se o proběhlé sobotě zúčastnili hráči našeho oddílu. Tím pro nás bližším byl turnaj v Sedlčanech, kde si 9 kol hraných tempem 2×20 minut přijelo zahrát celkem 55 hráčů. Roli favorita potvrdil autor těchto řádků, o bod zpět byl domácí Radovan Doležel a pěkné třetí místo obsadil Ondřej Matějovský. Pro Ondru to byla vůbec úspěšná sobota, nejenže získal medaili v šachovém turnaji, ale i od neznámého dárce dostal CD své oblíbené skupiny KEKS za nejzářivější zelené tričko. :-)

Z dalších hráčů Vlašimi obsadili 13. místo Kuba Voříšek, 35. Kryštof Křížek, 49. Ondra Hrabě a 50. Blanka Voříšková.  Pro Blanku to byl teprve druhý rapid v životě a 3 bodíky určitě nejsou špatné. Navíc stačily na 3. místo mezi ženami.

Aby byl článek alespoň trochu šachový, tak si můžete níže přehrát mé dvě partie. První je dramatický souboj prvního s druhým, kde jsem remízu zachránil víceméně zázrakem. Druhá je svižná miniaturka (za 3 týdny budu hrát na Smíchovském soudku v družstvu s názvem Synové královského gambitu, tak jsem chtěl potěšit kapitána Vítka Moravce :-) ).

Byla to pohodová akce a je fajn, že sedlčanská parta okolo Petra Havelky tradici turnaje po roční pauze opět obnovila. Letos se hrál již 28. ročník.

Výsledky na chess-results

Fotky od Pavla Sadila

Druhým turnajem s vlašimskou účastí byl Memoriál Radima Masáka v Nymburku. Zde se díky vysokým cenám (1. místo 4000 Kč) sešla výrazně silnější a početnější účast (154 hráčů) než v Sedlčanech. Vítězem se stal překvapivě mladý Daniel Kožúšek, nás ale více zajímal výkon Lukáše Zemana. A ten byl výborný! Lukáš uhrál 5 bodů z 9 a oproti nasazení si polepšil o 82 pozic. Perfo 1979 je určitě nejlepším výkonem jaké ho kdy dosáhl!

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

 

3 reakcí na “Vydařené sobotní rapidy”

 1. 1
  Maťa píše:

  Byla to úspěšná sobota, cédéčka jsem se dokázal zbavit už cestou domů a Sparta prohrála v Ostravě :-) . Jinak gratuluju Lukášovi k pěknému výsledku!

 2. 2
  Dana Z. píše:

  Blahopřeji všem úspěšným, nejvíce však obdivuji Blanku.

 3. 3
  Maťa píše:

  Na včerejším tradičním pohodovém rapidu v Sedlčanech obsadili první dvě místa otec a syn Vojtovi. Pěkný výsledek to je zejména pro Kubu: http://chess-results.com/tnr420385.aspx?lan=5&art=1&rd=9. Fotky od Pavla a Jana Sadilových: https://pavel19.rajce.idnes.cz/Sedlcansky_rapid_2019. Mně se tolik nedařilo a skončil jsem na 12. místě.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist