TJ Spartak Vlasim
30
Dub

Krkolomná cesta k záchraně 1. ligy

Už jsme  se těšili do Mozolova (kousek od Nadějkova), ale nakonec pořadatelé přesunuli závěrečné soustředění naší „B“ skupiny 1. ligy mládeže do Rekreačního zařízení Štědronín-Plazy. A myslím si, že nikdo neměl důvod si stěžovat. V příjemném prostředí střediska ve stráni nad Otavou nedaleko Zvíkova se za krásného počasí určitě všem líbilo.

My jsme k jisté záchraně potřebovali dvakrát vyhrát, ale problémy s tvorbou sestavy napovídaly, že to tak jednoduché nebude. V sobotu (21.4.2018 – to až to někdo za 10 let bude číst :-) ) ráno nás čekala silná Plzeň A, kterou jsme chtěli trochu potrápit. Ale jako už letos několikrát měl zápas velmi jednoznačný průběh. Kanárka naštěstí odvrátil Vojta Kovářík.

Šanci na odvetu jsme měli hned odpoledne proti Plzni B. Podařilo se, ale povinná výhra se rodila velmi těžko. Pěknou výhrou se blýskl Filip, jeho brácha zázračně zachránil remízu a pak to tam Kryštof s Vojtou už nějak dostrkali … Byla to těžká a velmi důležitá výhra. Vzhledem k ostatním výsledkům bylo jasné, že už hůře jak devátí neskončíme.

Po večeři jsme vyrazili na krátkou procházku pod vedením Karla Jukla. Jeho tým byl naše „dvojička“ a tak jsme společně proplouvali celou sezonou 1. ligy. A i z této vycházky se nám podařilo v pořádku vrátit a jít se pořádně vyspat před důležitým zápasem s Vyšehradem.

Tentokrát to začalo výborně a rychle jsme vedli 3-0. A navíc to u Kryštofa vypadalo na další bod. Bohužel i tentokrát se klukům vůbec nedařilo konečné skóre se zastavilo na 3-3.

V posledním zápase v neděli odpoledne se žádný zázrak nestal. Prohráli jsme po celkem  hladkém průběhu, kanárka tentokrát odvracel Vojta Vopálka.

Celkem jsme získali  12 bodů. Podle Honzy Paukerta s tímto ziskem ještě nikdy nikdo nesestoupil. Ivo oponoval tím, že někdo musí být první. Naštěstí se tak nestalo a jako nejlepší z týmů na devátých místech jsme 1. ligu udrželi i pro další sezónu.

Na závěr bych ještě vyzdvihl výkon Vojty Kováříka. Na první desce měl těžké soupeře, odehrál spolu s Lukášem Zemanem všechny zápasy a 7 bodů z 11 je výborný výsledek.

Děkuji Ivovi za vedení družstva a doufám, že 1. ligu Vlašim B ještě nějakou tu sezónu udrží !

Stránky 1. ligy mládeže

Fotky

(autor článku: Petr Havelka)

2 reakcí na “Krkolomná cesta k záchraně 1. ligy”

  1. 1
    Blanka píše:

    Gratuluju družstvu a trenérům k udržení 1. ligy.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist