TJ Spartak Vlasim
10
Dub

2. liga – Vlašim na výborném 3. místě

Tím nejlepším způsobem zakončilo áčko sezonu 2017/2018. I bez prvních čtyřech šachovnic deklasovalo v posledním kole Jihlavu 7:1 a obsadilo ve 2. lize výborné 3 .místo. Což je společně se sezonou 2012/2013, kdy jsme skončili rovněž třetí, historicky druhé nejlepší umístění Vlašimi ve 2. lize.

Nedělní zápas jsem nehrál, tak to tentokrát vezmu velmi stručně a bez diagramů. Domácím, kteří potřebovali k jistotě záchrany zvítězit, se nepovedlo vůbec nic. A i přesto, že zápas byl elově vyrovnaný, prohrávali hladce partii za partií.  Za všechny si stačí přehrát souboj na poslední desce, kde jihlavský hráč dostal opravdu strašlivou nakládačku. :-)

Drtivé vítězství je sladkou třešničkou za dobrou sezonou. I přesto, že jsme kvůli kolidujícím  termínům s extraligou v řadě zápasů nehráli v ideální sestavě, jsme dokázali bojovat o přední příčky.  Příležitost dostávali mladíci z našeho dorosteneckého týmu a jednoznačně dokázali, že 2. ligu mohou bez potíží hrát.  To je skvělé zjištění, o budoucnost ve Vlašimi starost mít nemusíme.

Z jednotlivců bych vyzdvihl zejména Robina Hrdinu, který nejenže uhrál spoustu bodů (a to měl 9x černé), ale měl i skvělou docházku.

Děkuji spoluhráčům za dobrou spolupráci po celou sezonu a věřím, že nám to stejně bude šlapat i nadále. :-)

Stránky věnované 2. lize

(autor článku: Tomáš Vojta)

10 reakcí na “2. liga – Vlašim na výborném 3. místě”

 1. 1
  Ivo píše:

  Pěkná partie :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Standovu partii doporučuji zařadit do tréninkových ukázek na téma „jak hrát a nehrát zahájení“. Zatímco Standa jednoduše vyvíjel figurky na dobrá políčka, získal náskok ve vývinu, otevřel pozici a dal mat, soupeř hrál v prvních tazích osmkrát (!) dámou a také svým jezdcem tahal příliš často – to vše s pochybným cílem sebrat materiál za každou cenu… Pokud by tuto partii Standa nevyhrál, nebyla by v šachách žádná spravedlnost :-) . A mohla to být ještě kratší miniaturka, po 21.Ja4+ by byl mat hned.

 3. 3
  Honza Šťastný píše:

  Pekna nakladacka, jen co je pravda:-)! I kdyz cerny mohl asi po 14.Jg3 hrat lepe Jf3, krome bile damy visi i strelec na g5, takze bily musi 15.Jxf5, po Jxd2 16.Jxg7+ (nic lepsiho nevidim) Sxg7 17. necoxd2 to sice za cerne furt neni zadny med, ale bez dam uz by to mohl cerny snad nejak ustat, byt je jeho vyvin furt dost tristni, napada me treba Sf5 s myslenkou 18. Sxe7 Kxe7 19. Vxg7 Sg6 s hrozbou Kf8 a chycenim veze…

  No a Jihlava si ten posledni zapas opravdu urcite predstavovala jinak, hodne to u nas po predposlednim kole resili a verili, ze vam uz o nic nepujde a ze vas nejak daji, no „tesne“ nedali:-))

 4. 4
  Tom píše:

  Tak mě napadá, byl se na zápase podívat Prochy?

 5. 5
  Maťa píše:

  Nebyl. A tím pádem nedorazil ani Lipoťápek :-) .

 6. 6
  Tom píše:

  Mapa našich soupeřů pro sezonu 2018/2019:
  http://www.chess.cz/wp-content/uploads/2018/07/Mapa1819-2L.png

  Tentokrát to na cestování můžou být výrazně větší dálky než loni. Losování proběhne v Pardubicích 21.7.

 7. 7
  Vojta M. píše:

  modrá skupina spokojenost :)

 8. 8
  Tom píše:

  Los 2. ligy pro sezonu 2018/19:
  http://www.chess.cz/wp-content/uploads/2018/07/LosLig1819-2.ligy_.pdf

  Derby s Říčany hned v 1. kole. :-) Jinak tedy los nic moc (alespoň že ty Klatovy máme doma). :-(

 9. 9
  Maťa píše:

  Mně by se jako hráči výjezd do Klatov líbil – počítám, že by byl dvoudenní, a Klatovy jsou krásné město. Jako pokladníkovi už by se mi samozřejmě ten výjezd líbil méně ;-) .

 10. 10
  Tom píše:

  Uděláme výlet do Plzně! :-) 18.11. tam hrajeme zápas a 17.11. je tam skvělý rapid:
  http://www.sachyplzen.wz.cz/PILSNER%20URQUELL%20OPEN%202018.pdf

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist