TJ Spartak Vlasim
27
Pro

Boříka ovládli Vojtové

Jak je v posledních letech zvykem, uspořádali šachisté z šachového klubu JAWA Brodce v předvánočním čase další ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka, letos již 37. ročník. Tentokrát se organizátoři rozhodli pro formát bleskového turnaje. Rapid se hrál loni i na zářijovém výročním turnaji k 75 letům od založení klubu. Letos pro pořádání turnaje připadal téměř jediný možný termín, a to sobota 23., tedy den před Vánoci. A právě exponovanost tohoto termínu přivedla organizátory k vyzkoušení nového působiště turnaje Hospůdky v Náklí. Turnaj tak nemá v posledních letech stálé místo a působí tak spíše jako poznávací tour po místních reáliích. Nová volba pořadatelů se ukázala jako povedená a útulná hospůdka se sympatickou obsluhou dala turnaji, na který se sjelo 23 účastníků, příjemnou domácí atmosféru.

Hrálo se tradičním systémem základních a finálových skupin po 12 hráčích. Základní skupiny nepřinesly výraznější překvapení. Neúčast ve finále unikla o půl bodu Ondřejovi Matějovskému, který tak postup přepustil Romanu Šimákovi. Roman tuto příležitost zvedl se ctí a v turnaji skončil ne pěkném sedmém místě. Tomáš Vojta se v základní skupině jen rozehrával a poustoupil až ze třetího místa za Jakubem Vojtou a Davidem Zvolenským. Ve finále si ale oba mladé vlčáky již pohlídal a přesto, že je nedokázal porazit, si bezchybnou hrou proti ostatním soupeřům vydobyl vítězství. Oba mladíci se pak ve stejném pořadí podělili o celkově druhé a třetí místo. Vítězem finále B se podle očekávání stal Ondřej Matějovský před Martinem Vašákem a Pavlem Procházkou.


Jak dlouho ještě dokáže Tomáš Vojta odolávat nastupujícímu mládí? :-)

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Karel Jukl, foto: Blanka Voříšková)

2 reakcí na “Boříka ovládli Vojtové”

 1. 1
  Tom píše:

  Myslím, že přemístění turnaje do Hospůdky v Náklí byl dobrý nápad. U roztopeného krbu měl turnaj podobně dobrou atmosféru jako náš Na Kopečku v Chotýšanech.

  Jo, a ještě bych upřesnil, že má hra rozhodně bezchybná nebyla. Takové 3,4 partie jsem měl ve finále prohrané. Pomohl mi ale čas nebo to, že chyby dělali i soupeři. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Dnes jsem si po MČR v bleskovce trochu zvednul sebevědomí na slabších soupeřích. :-) V Týnci se dařilo i Kubovi a Vojtovi Dudkovi. Pět vět a 2 fotky hodím na web po svátcích.

  Výsledky:
  http://chess-results.com/tnr401619.aspx?lan=5&art=1

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist