TJ Spartak Vlasim
19
Pro

Vydřená remíza v Říčanech

V posledním kole tohoto kalendářního roku se vlašimské céčko vypravilo do Říčan s cílem vyhrát a udržet si vedoucí pozici v tabulce.  Ačkoliv jsme byli v utkání favoritem, museli jsme se tentokrát spokojit pouze s remízou. A to jsme za ni mohli být ještě rádi. Po necelých dvou hodinách hry totiž pohled na šachovnice budil hrůzu, až jsem si říkal, abychom nedostali kanára.

Doposud stoprocentnímu Kryštofovi se tentokrát partie nevydařila, a byť prý stál zpočátku dobře, pozici pokazil a koncovku hladce prohrál. Ani Anně Zlámané štěstěna nepřála a jejího krále zlikvidovaly těžké figury soupeře. Poměrně rychle jsme tak prohrávali 2:0 a zbylé pozice nám také nepřidávaly důvod k optimismu. I tak jsme z nich ale vydolovali potřebné body, nicméně nám k tomu domácí museli trochu pomoci.

Mně se nepovedlo zahájení a svému soupeři jsem umožnil získat pěšce. Ten toho naštěstí nevyužil, aby pak o pár tahů později sebral jiného, tentokrát otráveného.

Lacina – Vávra po 20….Jf6-e4:

Bílý zde sezobl pěšáčka tahem 21.Vxa5, načež přišlo Dc7. V partii pak následovalo 22.Jed7 Vxd7 23.Jxd7 Dxa5, což bílého stálo figuru a následně i celou partii.

Prohrávali jsme tedy 2:1 a na zbylých deskách se začaly dít neuvěřitelné věci. Na poslední šachovnici hrající Filip Vopálka měl na stole prohranou věžovku s pěšcem méně, ale soupeř si s koncovkou nevěděl rady. Souboj mládí se zkušenostmi dopadl tentokrát nerozhodně.

Infarktový průběh měla i partie Jardy Pazdery. Ze zvláštně sehraného zahájení se Jarda dostal do pasivní pozice, následovala série výměn a na šachovnici se objevilo následující:

Pazdera – Štoček – po 35.Dc3

Domácí hráč nezaváhal a zahrál 35. … Jxe5 se ziskem pěšce a pravděpodobně vyhranou koncovkou. Naštěstí pro nás pak zahrál sérii nepřesností a o pouhých šest tahů později již byla jeho výhoda pryč.

Pozice po 41.exf5:

Vzniklou koncovku se Jardovi podařilo dokonce vyhrát a konečné skóre tak upravit na 2,5:2,5.

S celkovou remízou musíme být vzhledem k partiím spokojeni, v průběžné tabulce nás odsunula na druhé místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Brodce C. S těmi se utkáme v úvodním zápase nového roku a samozřejmě se pokusíme s tím jejich prvním místem něco udělat.

Našemu druhému týmu se bohužel nadále nedaří a zůstává na dně tabulky. V 5. kole Pravonín nestačil na družstvo Stříbrné Skalice“B“ a podlehl těsně 3:2.

Stránky RS

(autor článku: Standa Vávra)

3 reakcí na “Vydřená remíza v Říčanech”

 1. 1
  ,v,o,s,a píše:

  gratuluju

 2. 2
  Maťa píše:

  Céčko dnes zaznamená první prohru, s vedoucím týmem Brodců totiž prohrává 3:1.

  1. Innemann – Hroník 0:1
  2. Pazdera – Vnouček ???
  3. Vopálka F- – Vasilev 0:1
  4. Hrabě – Dudková 1:0
  5. Vopálka V. – Potůčková 0:1

 3. 3
  Maťa píše:

  Jarda remis. Vlašim C – Brodce C 1,5:3,5.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist