TJ Spartak Vlasim
29
Lis

Mise splněna, ale byla to dřina!

Povzbuzeni celkem úspěšným vystoupením na prvním soustředění 1. ligy mládeže jsme v sobotu 25. listopadu vyrazili s očekáváním do Prahy, kde v budově PORGu (Pražského obnoveného reálného gymnázia) probíhalo soustředění číslo 2. Na své konto jsme chtěli přidat další tři zápasové body. Byli jsme v základní sestavě, a tak Ivovi, Marii i mně to ráno připadalo jako celkem reálný cíl.


Zatím jsme celkem v pohodě …

V základní sestavě přijel i náš dopolední soupeř ŠK Dvorec. Bohužel se tentokrát papírové předpoklady naplnily. „Elo hovořilo“ skoro na všech šachovnicích a celkem brzy to bylo 4:0. Divoká partie na šesté desce skončila nakonec jen remízou. Pochvalu zaslouží akorát Vojta, který svého silného soupeře po jeho zaváhání už k ničemu nepustil a získal náš jediný celý bod.

Náš zápas byl celkem rychlý, naopak souběžně hrající Brodce s Řevnicemi dost zdržovaly. Proto nám po celkem dobrém obědě ve školní jídelně zbylo ještě hodně času na procházku Kunratickým lesem. Na úvod procházky, než se nám děti umazaly, jsme udělali i společné foto. Marii si určitě umíte představit na druhém konci fotoaparátu. :-)


Naše prvoligová parta

Odpoledne nás čekal už tradiční souboj s kamarády z Řevnic. Minulé souboje byly vždy napínavé a v poslední době vždy se šťastným koncem pro nás. A tradici jsme nechtěli porušit.

Hned po zahájení zápasu jsme si s Karlem Juklem a Honzou Paukertem odskočili na rychlé kafe do nedaleké kavárny. Bohužel od okamžiku vstupu do poloprázdné kavárny do okamžiku servírování kávy uběhlo „pouze“ 45 minut. :-( A tak nám utekly první dvě skončené partie. Po návratu jsem uviděl dost pesimisticky se tvářícího Iva a po zhlédnutí partií jsem mu bohužel musel dát za pravdu.


Oliver Jelínek a Lukáš Zeman zahajují nejdramatičtější partii zápasu.

Lukášovi se zatoulal kůň a nevěděl, jestli přežije, Jakub se urputně bránil, Kryštof se rozhodl obětovat figuru. Jen Vojtova pozice se nám líbila. Po chvilce už to Kuba neubránil, Lukáš zachránil koně jen za cenu dvou pěšáků, Kryštof měl nejasnou pozici, kde ani jeden z hráčů nehrál přesně. Jen náš stroj na body Vojta rozdrtil svého soupeře a srovnal průběžné skóre na 2-2. Lukáš asi v prohrané pozici bojoval a nastražil soupeři matovou past. A on do ní spadl! Pěkný mat pěšcem! A Kryštof také zabojoval, jeho partie končila holými králi a zápasová výhra byla naše!

V průběžné tabulce jsme udrželi pěkné šesté místo. Další kola se hrají až příští rok, v domácím prostředí přivítáme České Budějovice a Tábor. Tak nám přijďte fandit …Stránky soutěže

Obrázky od Marie Filipové

(autor článku: Petr Havelka) 

2 reakcí na “Mise splněna, ale byla to dřina!”

 1. 1
  Ivo píše:

  Fandit budeme. Petrova informace, že jsem chtěl přivézt 3 body je trochu nepřesná; věřil jsem, že body přivezeme, o jejich počtu jsem nepřemýšlel :) 3 body ze soboty jsou super! Stále tipuji, že se v soutěži udržíme. Skvěle hraje Vojta, Štěpán je jistota podobně jako minulý rok byl Jakub, který zatím rozdal nějaké body soupeřům hrubkami, Petra přidala důležitý bod proti Brodcům, Lukáš je nad 50% a zvlášť ve druhé sobotní partii bojoval a hledal šance v prohrané pozici, spolehliví náhradníci, Kryštof bojuje srdnatě a má výborné šachové nápady, Jakub to prolomí… Prostě drýmtým :D

 2. 2
  Tom píše:

  Dnešek je událostmi přímo nabitý. V Sázavě Vlašim C vyhrála základní kolo KP družstev mládeže a zahraje si finále o postup do 1. ligy:
  http://chess-results.com/tnr324969.aspx?lan=5

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist