22
Lis

Memoriál Františka Černíka

Trochu z nostalgie jsem v pátek 17. listopadu vyrazil do Českých Budějovic na Memoriál Františka Černíka. Z nostalgie proto, že na podzim roku 1994 jsem byl na vojně na zdejším letišti a přišel si zahrát 2. ročník tohoto turnaje. Tehdy mě v Budějovicích nikdo neznal a všechny překvapilo (včetně mě), že nějaký mladík s nakrátko ostříhaným vlasy a ve vojenské uniformě turnaj vyhrál. Pro pobavení tabulka finálové skupiny a jedna má fotka z vojny. :-)

Tehdy hrálo 50 lidí, o tom se ale v pátek pořadatelům již 25. ročníku mohlo jen zdát. V menze VŠTE se totiž sešlo jen 28 hráčů. Což je překvapivě nízký počet už jen proto, že se jednalo o krajský přebor Jihočeského kraje v bleskovce a navíc byl turnaj velmi štědře notován (šest finančních cen, 1. cena = 3000 Kč).  Z Vlašimi se mnou vyrazil Ivo Hradecký a na místě nás zarazil i poměrně nízký počet kol, a to 11. Turnaj tedy začal někdy před 10h. a skončil ve 12.30h. Naštěstí se nám oběma dařilo, tak nám to ani nevadilo a na benzín jsme si taky vyhráli. :-)

Ivo může být se svým umístěním mezi samými FM určitě spokojen (a jsem rád, že prodal zkušenosti získané při našich občasných čtvrtečních blickách). :-)   Dokonce měl na lopatě i pozdějšího vítěze Jana Havlíka, ale nakonec prohrál na čas v pěšcovce s dámou navíc. :-) Já jsem o vítězství přišel v posledním kole, ve kterém jsem jen remizoval.

Byl to krátký (doma už jsme byli před 14.30h.), ale příjemný a úspěšný výlet.

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Memoriál Františka Černíka”

1. 1
    Ivo píše:

Moje paměť nejen na názvy článků je slabá, tak následující zprávu pověsím nepatřičně sem. Zaznamenal jsem zvýšený zájem o páteční šachové tréninky/schůzky. Začneme tento týden ve Sporthotelu v 16:00. Přijít mohou mladí, staří, prostřední; stačí, když umíte tahat figurkami:) Můžeme hrát blicky, Ríša třeba rapid, něco rozebírat nebo se učit něco nového; nápady mám…