TJ Spartak Vlasim
20
Lis

Skvěle Anežka, skvěle Nela!

Velkým úspěchem skončilo pro Vlašim juniorské mistrovství v Kovářské v Krušných horách! Anežka Vlková se stala vicemistryní ČR do 18 let a vybojovala si postup na Mistrovství Evropy. Nela Pýchová se dokázala prosadit dokonce mezi chlapci a získala bronzovou medaili v kategorii do 20 let s právem postupu na březnové finále.

Anežka se ve společném turnaji dívek do 18 a 20 let prezentovala atraktivní útočnou hrou, která jí vynesla 6,5 bodu z 9 partií (při pouhé jedné remíze). To stačilo na celkové 3. místo, v kategorii do 18 let druhé. Pro Anežku je to první individuální medaile na úrovní mistrovství České republiky. Jako ukázku z partií jsem vybral souboj s WCM Gresovou (a takto útočně vypadaly všechny partie Anežky :-) ).

Skvělého výsledku dosáhla rovněž Nela Pýchová. Ta místo turnaje dívek (kde by byla jasnou favoritkou) dala odvážně přednost turnaji chlapců a dokázala se prosadit i zde. V Polofinále MČR juniorů předvedla profesorský výkon (4 výhry a 5 remíz) a ziskem 6,5 bodu obsadila celkové 3. místo. Přitom byla nasazena až jako 16.! Díky tomuto výsledku si bude moct v březnu zahrát uzavřený turnaj 12 nejlepších juniorů České republiky. Aby do tohoto turnaje postoupila dívka, to je věc nevídaná.

V turnaji juniorů si zahrál i Ríša Mládek, tomu se ale naopak nedařilo a ziskem 5 bodů skončil 26. Blýskl se alespoň 2. místem v doprovodné bleskovce, to ale asi bude jen slabá náplast na ztrátu mnoha desítek elobodů v klasickém turnaji.

Takže Anežko a Nelo, ještě jednou velká gratulace!

Výsledky MČR juniorek

Výsledky Polofinále juniorů

Stránky pořadatelů

(výsledky shrnul Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Skvěle Anežka, skvěle Nela!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Za sebe už jsem holkám gratuloval osobně, tak ještě jednou tady z pozice předsedy oddílu: opravdu skvělé výsledky, gratulujeme a děkujeme za pěkné zážitky! :-)

  Věřil jsem už před turnajem (Vojta Dudek je svědek :-) ), že se Nele navzdory nasazení postoupit povede, mezi stejně starými kluky se na Mistrovství Čech umísťovala vepředu pravidelně, letos to samozřejmě bylo těžší o konkurenci z Moravy. Bronzová medaile je příjemným bonusem :-) . Také je fajn, že MČR v Koutech se letos trefí do prázdnin na Benešovsku (Kuba Vojta to tedy hodnotil jinak ;-) ) a Nela tak tolik před maturitou nezamešká.

  No, a měl jsem velkou radost, že to Anežka zvládla. Už to měla skvěle rozjeté tolikrát – a letos to konečně cinklo! Koukal jsem se, že v příštím roce je MS v Řecku a ME v Lotyšsku. Uvidíme, jak dopadne Karinka Němcová na MČR D16 – pokud by vyhrála a zvolila MS, mohla by si Anež dokonce zahrát MS taky.

  A Ríša holt postoupí, až to bude opravdu potřebovat, v březnu hraje ještě H16… :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Tomášův článek jsem lehce upravil pro Zpravodaj Vlašimi (měl by vyjít kolem 15. 12. i s mým stručným článkem o MS v Uruguayi, ME v Rumunsku a MČR v rapidu mládeže, který se nevešel do minulého čísla) a poslal jsem ho i do Jiskry (http://jiskra-benesov.cz/clanek/paradni-vykon-vlasimskych-devcat-9874) a Benešovského deníku (https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/paradni-vykon-devcat-vlasimi-20171208.html). V tištěné verzi deníku vyšel s malou fotkou dnes.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist