TJ Spartak Vlasim
16
Lis

Na Přeboru škol 2 postupy pro Vlašimsko

Divadlo hotelu Pošta v Benešově se zaplnilo 13. 11. 2017 nebývalým a jistě rekordním počtem školních družstev k odehrání Regionálního kola základních a středních škol okresů Benešov a Kutná Hora. Do soutěže se přihlásilo 25 čtyřčlenných družstev, některá družstva měla i náhradníky. Po počátečním chaosu se podařilo vše připravit tak, aby se turnaj mohl odehrát. Organizátorka Domu dětí a mládeže Benešov byla jistě ráda, že jí pomohli rozhodčí Oldřich Sládek a Jiří Kotzot, který soutěž losoval. Svoji pomocnou ruku přiložili i doprovázející učitelé a trenéři.

Hrálo se 7 kol švýcarem na 2 x 15 minut. Středoškoláci hráli dvoukolově každý s každým stejným tempem, hrála jen tři družstva. Ve starších žácích a i v mladších žácích se utkalo po 11 družstvech. Vlašimsko vyslalo na přebor 4 kolektivy. Dva doprovázel Ivo Hradecký ze Základní školy Vorlina. Postavil obě družstva z mladších žáků. Jedno silné a druhé slabší. Základní škola a Mateřská škola Načeradec vyslala družstvo starších a družstvo mladších žáků, která vedla Marie Filipová.

S hodinovým předstihem končili středoškoláci. První příčku obsadilo Gymnázim Benešov, které vedl nám dobře známý František Helebrand, toto družstvo také postoupilo na Krajské kolo do Neratovic. Uhráli 15,5 bodu. Na druhé příčce končila Obchodní akademie Neveklov s 5,5 bodem a třetí místo pak SPŠ Vlašim se 3 body.

U mladších žáků se to hemžilo nemožnými tahy, přece jen v některých kolektivech hráli nešachisté a přehlížení šachů jim dělalo značné problémy. Také se dost padalo na čas. V této kategorii zvítězilo družstvo ZŠ Vorlina Vlašim A s 20,5 bodem. Oporou družstva byla Barunka Slavíková na třetí desce s 6 body (ze 6 možných) a na první desce Adam Slavík 5/7. Druhá skončila ZŠ Týnec nad Sázavou s 18,5 bodem a třetí místo obsadila ZŠ a MŠ Sázava A se 17 body. Družstvo ZŠ a MŠ Načeradec obsadilo 8. příčku se 14 body, oporou byl Michal Škaryd na třetí desce, který uhrál 4/6. Byl to první start tohoto kolektivu, za rok si to zopakují a výsledek bude zcela určitě lepší. Druhé družstvo ZŠ Vorlina skončilo na 10. příčce s 9,5 bodem. Nejvíce bodů uhrála Adélka Janoušová – 3/6 na čtvrté desce. Škoda, že pan učitel nevyužil doporučované děti z pravonínských šachových kroužků, které chodí na ZŠ Vorlina.

V kategorii starších žáků jsme měli své želízko v ohni. Ovšem nehrálo se tak, jak jsme si představovali a v jednu chvíli už i pochybovali o postupu. Poslední tři kola se celkem vydařila, celkových 18 bodů stačilo na 3. místo a my postoupili na KP! Těžké to měla Péťa Píšová na první desce, uhrála 3,5 bodu, výkon na druhé desce Fandy Jelínka byl trochu za očekáváním, má na víc jak 3 body. Na třetí šachovnici hrál Štěpán Filip, který zaznamenal nejvíce  – 6 bodů, a na 4. desce Filip Kůra 5,5 bodu. Tuto kategorii vyhrála ZŠ Krhanice – 21 bodů a druhé místo obsadila ZŠ Chocerady s 20 body.

Pro vítěze měli pořadatelé připraveny plakety, medaile a diplomy, které předával sekretář SŠS pan Jiří Kotzot a organizátorka DDM Benešov Iva Růžičková. Atmosféra byla příjemná, více napoví fotografie. Podrobné výkony ve výsledkových listinách vás jistě zaujmou. Nyní se patří popřát všem postupujícím na Krajské kolo do Neratovic, které se bude konat 7. 12. 2017, aby svůj region reprezentovali co nejlépe, samozřejmě, že nejvíce budeme fandit vlašimským šachistům!

Výsledky: mladší, starší, střední školy

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

10 reakcí na “Na Přeboru škol 2 postupy pro Vlašimsko”

 1. 1
  Maťa píše:

  Pochvala pro Jirku Kotzota, díky kterému máme (my fanoušci) výsledky na chess-results, to na okresním kole nebývalo zvykem! Gratuluju Vorlině i Načeradci k postupu a zároveň věřím, že se na kraj nějak dostane i vlašimský gympl v kategorii středních škol – Nela, Anežka a Ríša jsou v Kovářské a bez nich to pochopitelně nepostavili… O postup bojovala i „moje“ ZŠ Jiráskova Benešov, ale porážka v posledním kole je hodila dozadu, každopádně první dvě šachovnice (Kuba Mlýnek a Míša Stein) mě potěšily – 13/14!

 2. 2
  Maťa píše:

  Doplňuji svůj předchozí komentář o informaci, že vlašimský gympl dostal do krajského kola divokou kartu, jak lze ostatně pochopit i z aktuální ankety :-) .

 3. 3
  Tom píše:

  Dnes se v Neratovicích hraje KP škol. Průběžné výsledky lze sledovat na chess-results:
  http://www.chess-results.com/tnr317924.aspx?lan=5

 4. 4
  Jukelník píše:

  Tak právě probíhá derby G. Benešov – G. Vlašim na prvních šachovnicích.

 5. 5
  Maťa píše:

  Doufám, že kapitán Vlašimi Jiří Vopálka pohlídá, aby body z okresního derby putovaly tam, kam patří! :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Kategorie 1. – 5. třída skončila a vítězem se stalo družstvo Vorliny, gratulace!

 7. 7
  Tom píše:

  Ivo to je kapitán! :-) Gratulace.

 8. 8
  Maťa píše:

  V kategorii středních škol vlašimský gympl rovněž první, také gratuluji! :-)

 9. 9
  Maťa píše:

  A aby se to nepletlo, tak v kategorii 6. – 9. třída ZŠ Načeradec také první místo – gratulace do třetice! :-)

 10. 10
  Maťa píše:

  Včera proběhlo v Benešově regionální kolo Přeboru škol a naše děti byly tradičně vidět. V kategorii 6. – 9. třída dokonce obsadily kompletní stupně vítězů (1. Načeradec, 2. Vorlina, 3. Gymnázium Vlašim). Mezi nejmladšími pak obsadila ZŠ Načeradec třetí místo. Výsledky jsou v „aktuálních odkazech“.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist