TJ Spartak Vlasim
11
Lis

Open Brno na startu

Hráče ze 13 zemí světa (mimo jiné z Jihoafrické republiky, Skotska, Turecka či Kazachstánu) najdeme na seznamu přihlášených na Open Brno. Hráči Vlašimi budou mít na tomto turnaji premiéru (nebo si alespoň nevybavuji, že by se v předchozích šesti ročnících někdo zúčastnil). Do moravské metropole se v sobotu vydají Ondra Matějovský s Kubou Vojtou a fandit určitě budeme i brodeckému Vojtovi Dudkovi, který bude součástí této malé výpravy.

Hrát se bude v Bobycentru od 11. do 18. 11. tradičním švýcarem na 9 kol, tempem 2 x 1,5 h + 30 s /tah. V předběžné startovní listině najdeme 90 jmen, jedničkou je maďarský mezinárodní mistr Bela Molnár. Kuba je nasazen jako 18., Ondra 19. a Vojta 32.

Držíme palce!

Stránky Czech tour

Předběžná startovní listina

(autor článku: Tomáš Vojta)

57 reakcí na “Open Brno na startu”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  Podíval jsem se na statistiku Martina Kuehna na FIDE a za poslední 2 roky nehrál takřka nic a elo mu spadlo z 1891 na 1871. Zkusím nemít domněnky a budu věřit na zázraky …

 2. 32
  Maťa píše:

  Vojta prohrál.

 3. 33
  Tom píše:

  Je to divne s tim Němcem

 4. 34
  Tom2 píše:

  Tady to nad tím jsem psal já.
  Omlouvám se vám Tome…

 5. 35
  Maťa píše:

  Ad 30: Plavecký stadion tu má otevřeno do 22 hodin a je hned v sousedství Bobycentra – stíháme všechno :-) . V partii s Kubou jsem získal lepší pozici, přechodně jsem měl i pěšce navíc, ale nic jsem z toho nevytěžil. V rovné čtyřvěžovce jsem to pak raději dal za remízu (byly tam věčňáky za obě strany), protože v takové koncovce často dostávám maty :-) . Vojta s papírově slabším soupeřem prohrál, když v druhé části partie podlehl jakýmsi bludům a ztratil rozhodující materiál. Zítra od 16 hodin další kolo.

 6. 36
  Maťa píše:

  Dnes 2,5 bodu, remízu jsem ztratil já.

 7. 37
  Patrik P. píše:

  Gratuluju! ;-)

 8. 38
  Tom píše:

  Bezva, za odměnu si kluci zítra zahrají se silnými soupeři. :-) A Maťa vyhraje zítra, ikdyž tedy ten Kazach s elem 1700 má docela dobré výsledky.

 9. 39
  Jarda P. píše:

  Myslel jsem na 3 body, ale i tohle je dobrý :-) .

 10. 40
  Maťa píše:

  Také jsem myslel na 3 body, ale jen do té doby, než jsem rozehrál zahájení :-) . Soupeřka mě pak mačkala celou partii, nakonec jsem po necelých 4 hodinách hry remízu udržel. Ale Julča Richterová hrála fakt dobře, musím varovat toho, kdo ji za týden chytne v Extralize mládeže (Vlašim-Kuřim) :-) . Oba kluci tentokrát vyhráli s přehledem. Jinak dnes jsme si byli trochu prohlédnout centrum Brna, už se nám to tady krátí…

 11. 41
  Maťa píše:

  Kluci právě hrají doprovodný turnaj v rapid šachu: http://www.chess-results.com/tnr312882.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&flag=30&wi=821. Jinak včera nás opustil Patrik, který po skončení studijních povinností odjel domů na oslavu zlaté svatby svých prarodičů – Pýchovým gratuluji! :-)

 12. 42
  Tom píše:

  A dopadli oba velmi dobře. Kuba dokonce porazil IM Michenku (rapid elo má někáké malé, fide elo má ale 2331). :-)

 13. 43
  Tom píše:

  Podle infa od Kubíka bohužel kluci na úspěšný rapid nenavázali a oba prohráli. Maťa remizoval.

 14. 44
  Maťa píše:

  Asi naposledy zdravím z našeho dočasného bytu! Dnešní kolo se nepovedlo, kluci prohráli a já sehrál partii hrůzy, když jsem soupeři jednoduše nechytil dámu (ač jsem na to hrál), naopak na konci jsem zremizoval úplně prohranou věžovku. Poslední kolo hrajeme od 9 hodin, držte palce!

 15. 45
  Maťa píše:

  V Brně jsem na závěr prohrál už v zahájení, Vojta vyhrál, Kuba hraje (podle Vojty bude asi remizovat).

 16. 46
  Maťa píše:

  Kuba opravdu remis.

 17. 47
  Blanka píše:

  Od 14h můžeme fandit Tomášovi v extraligovém zápasu Výstaviště Lysá nad Labem – Moravská Slavia Brno. Hraje proti GM Krejčímu
  http://www.chess.cz/extraliga/on-line-prenos/

 18. 48
  Blanka píše:

  Extraligu hraje dneska i Jirka Rýdl za Unichess. Zajimavé je, že oba Jirka i Tomáš mají soupeře se jménem Jan Krejčí :-). Akorát ten Jirkův není GM a má elo „jen“ 2134.

 19. 49
  Tom2 píše:

  Jj julču richterovou znám, hraje dobře

 20. 51
  Tom píše:

  Nevím, kam to mám napsat, tak třeba sem. :-) Dnes se hraje v Brně pěkný turnaj smíšených dvojic (kluk+holka). Fandit můžeme Nele a Ríšovi (každý v jiné dvojici).
  Startovka:
  http://chess-results.com/tnr580156.aspx?lan=5

 21. 52
  Tom píše:

  Výsledky jsou v jiném odkaze (Ríša druhý):
  http://chess-results.com/tnr591835.aspx?lan=5

 22. 53
  Maťa píše:

  V Brně si také k mému překvapení zahrála Patricie Fuxová. :-) Ta je taky členkou našeho oddílu, před pár lety k nám přestoupila ze Stamatu a byla na soupiskách céčka a v 1. lize mládeže (ale nakonec nehrála). Šachům se moc nevěnuje, jen s námi jezdí na tábor a pomáhá s dětmi na ZŠ Karlov a v Čerčanech, takže mě dost překvapilo, že hrála rapid v Brně. :-)

 23. 54
  Ríša píše:

  Nějak se mi odmítají poslat komentáře, tak pokus číslo 4. (zkusím to rozdělit na 2?) :-)
  Všechny partie ze včerejška jsem cestou zpátky překlikal sem: https://lichess.org/study/6v3508X9/9tEUfwkU#69 Párkrát jsem měl namále, pěkný je třeba konec partie se Zwardoněm.

 24. 55
  Ríša píše:

  S Patricií dokonce na místě dělala rozhovor ČT. Díky Petrovi Koutnému už ho teď můžete vidět na youtube:
  https://youtu.be/zx8FqLB5NHo?t=373 Po rozhovoru hned následuje konec mojí partie s IM Burešem.
  Celkově to byl moc pěkný turnaj, po drtivém finiši se nám s Kiki málem podařilo vybojovat první místo. :-)

 25. 56
  Tom píše:

  Nedávej do komentářů více než jeden odkaz (máme to tak nastaveno kvůli spamu). Správně si to rozdělil na 2 komentáře. :-) (ty tvoje předchozí 3, co tam visí v kolonce ke schválení, mažu). Když vidím, kolik je materiálu k tomuto turnaji, tak z toho večer možná udělám malý článek. Po tobě ho raději chtít nebudu, když si vzpomenu, co si slíbil o MČR mužů … ;-)

 26. 57
  Maťa píše:

  Ríša (55): Díky za odkaz na video, které doporučuji zhlédnout Ondrovi Mejzlíkovi, pokud to tady čte. Konkrétně myslím ten závěr partie Mládek-Bureš se zaměřením na chování černého u partie. ;-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist