TJ Spartak Vlasim
23
Říj

Tatry 2017 – deník 2. díl

Středa

Počasí je stále nic moc, naštěstí ale neprší. Zvolili jsme kratší procházku. Vláčkem do Smokovce, pěšky pak na Hrebienok a k Rainerově chatě. Domácí svařák nás příjemně zahřál. Dan si dal oddechový den v Lomnici.

Večer bohužel všichni prohráli. Tomáš říkal, že se mu nedaří, protože tu letos nehraje Červená Karkulka, kterou chodil loni i předloni při hře okoukávat :-).

Pár fotek Tomáše Haška z jeho výletů:

 
Lanovka na Lomnický štít


Štrbské pleso


Téryho chata z Lomnického štítu


Drzý lišák u Rainerovy chaty

Čtvrtek

Konečně je krásně slunečno a můžeme vyrazit na delší túru. Dan šel do Belianských Tater a my na Téryho chatu. Cestu jsme si na začátku zkrátili lanovkou na Skalnaté pleso. Bylo opravdu teplo. Cestou jsme potkali několik turistů v šortkách a tričku a jednoho dokonce bez trička :-). Točené pivko na osluněné terase chaty s výhledem do Malé Studené Doliny chutnalo skvěle.

Večer Tomáš Vojta konečně vyhrál. Dan a Kuba remizovali. Tomáš Hašek prohrál.


Lomnická vyhlídka


Tatry z Hlupého


Téryho chata

Pátek

Ráno vypadalo počasí nic moc, a tak jsme odchod o hodinu odložili. Pak jsem všichni vyjeli lanovkou na Skalnaté pleso a šli pěšky na Svišťovku. Zprvu jsem nevěděla, podle čeho dostala hora svůj název, ale pak při lezení nahoru, kdy se vítr do nás místami opíral tak, že jsem měla co dělat stát rovně, jsem pochopila. Pěkně to tam svištělo :-).

Nahoře jsme za odměnu viděli kamzíka.


Kozel tatranský neboli kamzík. :-)


Dan na Svišťovce


Zelené pleso a Jahňací štít (tam Dan zítra poleze :-) ) ze Svišťovky

Večer Tomáš Vojta a Kuba vyhráli. Dan a Tomáš Hašek remizovali.

Vodička M. – Voříšek J. pozice po 20. tahu černého:

Bílý odvážně obětoval figuru a v tento moment mohl nečekaným tahem zvítězit. Kdo řešení najde, ať ho napíše do komentářů pod článkem. :-)    Naštěstí pro Kubu místo vyhrávajícího pokračování přišlo zbrklé 21.Sxe6? fxe6 22.Jxe6+ Kg8 a černý díky velké materiální převaze snadno zvítězil.

Czajkowski R. – Vojta T. – pozice po 26. tahu černého:

Alespoň jeden hezký tah se mi v Tatrách povedl. Soupeř vzal dámu 27.Dxe5 a do partiáře si hned zapsal moji odpověď Jxe5. Po 27…Vxe2!! málem spadl ze židle. :-)   28.Vxe2 Nic lepšího bílý nemá. Po ústupu dámy by dostal mat nebo po první řadě přišel úplně o všechno. 28…Vd1+ 29.Sf1 Jxe5 Velká škoda, že nevychází efektní pokračování kombinace 29…Sh3, bílý by se totiž zachránil po 30.Db8+ Jf8 31.Sd2 Vxb1 32.Ve1 +-. 30.Kg2 Černému všechno krásně vychází. Po 30.Vd2 vyhrálo Jf3. 30…Jb3 Bílý ztrácí materiál a o výsledku je rozhodnuto. Ve 45. tahu 0-1.

Sobota

Je opět nádherně. Vyrážíme na delší túru. Dan chce zdolat Jahňací štít a my si prohlídnout Belianské Tatry. Po snídani jsme jeli busem do Tatranské Javoriny a pak šli po modré přes Kopské sedlo a Velké Biele pleso do Lomnice. Podle turistických značek to na začátku vypadalo, že taktak dojdeme a stihneme před kolem večeři. Vyrazili jsme ale pěkně svižně a nahoře u sedla byli místo za 3h za 2h 10minut. Zbyl tak i čas na rychlou svačinu :-). Dana jsme potkali v poslední části sestupu, jak si to pádí na parkoviště k autu. Na hotelu jsme tak byli o dost dříve, než jsme čekali.

Předposlední kolo Tomáš Vojta a Dan remizovali, Kuba prohrál. Tomáš Hašek kolo vynechal.


Jahňací štít dobyt!


Bielé pleso


Tři medvědi

Neděle

Poslední kolo turnaje Tomáš Vojta vyhrál, Dan a Tomáš Hašek remizovali a Kuba prohrál.

Týden v roce, kdy po Lomnici chodili podivní týpci a místo o horách si povídali, jestli v daném okamžiku bylo lepší vzít koně na f3 pěšcem nebo střelcem, skončil. Někteří z nich se také do hor podívali, jiní se jen prošli v okolí Lomnice a soustředili všechny síly na turnaj. Přeci jen hrát po celodenní túře ještě večer několik hodin šachy není pro každého. Tak zase za rok :-).

Cesta domů byla dlouhá, ale plynulá. Ke konci už nebylo co poslouchat. „Musím vám trochu rozšířit hudební obzory. Tak se do toho, Tome, polož… Nemůžeš pořád poslouchat jen Míšu, zdegeneroval by ti mozek!“

Deník 1. díl

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autorka článku: Blanka Voříšková,
fotky: Dan Houdek, komentář k diagramům a fotky Tomáš Vojta) 

2 reakcí na “Tatry 2017 – deník 2. díl”

  1. 1
    Čaroděj z Ligy píše:

    1. Va4, kamaráde…

  2. 2
    Tom píše:

    Byla to bezvadná dovolená, Tatry jsou na podzim nádherné. Už se těším na další ročník, který by podle informací pořadatelů měl být na přelomu září a října opět v Tatranské Lomnici.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist