TJ Spartak Vlasim
13
Říj

Rozjíždí se soutěže družstev dospělých

Po dorostu, který své dlouhodobé soutěže družstev zahájil minulý víkend, se nám po letní přestávce opět rozeběhnou i soutěže družstev dospělých. A tak nebude od věci, už jen proto, že oproti loňsku došlo k jedné poměrně významné změně, si udělat takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže. Náš oddíl staví do ročníku 2017/18 celkem 4 týmy:

2. liga – Vlašim“A“

Naše elitní družstvo obsadilo loni ve 2. lize páté místo a bylo by fajn, kdybychom něco podobného dokázali zopakovat i letos. Lehké to ale nebude, už jen proto, že při termínové kolizi s Extraligou, kde v sestavách Slavie Brno a Unichessu figurují hned 3 naši hráči, nemusí být naše sestava ve 2. lize zdaleka ideální. Oproti loňsku už nebude hostovat Michal Volák a přerušení šachové kariéry oznámil Pavel Vojta, tedy v áčku budou sem tam dostávat příležitost i naši mladí talenti (Kubové Voříšek a Vojta a Anežka Vlková). Cílem je pohybovat se někde v polovině tabulky a vyhnout se starostem o záchranu. O našich možnostech napoví úvodní duel, ve kterém se utkáme tuto neděli s VŠTE České Budějovice.

Stránky věnované 2. lize

Krajský přebor – Vlašim“B“

Zde se dostáváme k oné podstatné změně, která byla zmíněna v prvním odstavci. Loni nám v krajském přeboru hrála 2 družstva a obsadila výborné 3. a 4. místo. Bohužel pro nedostatek hráčů jsme byli nuceni jedno družstvo úplně rozpustit (nehraje ani žádnou nižší soutěž) a tak v KP zůstává jen Vlašim“B“Kapitán družstva Patrik Pýcha tak má k dispozici velmi silný tým tvořený řadou ostřílených hráčů doplněných talentovaným mládím. Mít jiné cíle než útok na nejvyšší příčky by byl alibismus.  A případný postup (postupují první 2 týmy) by se mohl hodit v případě problémů áčka ve 2. lize. :-) Začíná se 29. 10., kdy zajíždíme do Kralup a snad se nebude opakoval loňský scénář, kdy jsme tam rovněž v 1. kole překvapivě hladce prohráli.

Stránky věnované krajskému přeboru

Regionální soutěž – Vlašim“C“, Pravonín

V nejnižší soutěži, která se hraje pouze v pěti hráčích, stavíme družstva hned dvě. U obou těchto družstev budou hrát na předních deskách 1-2 dospělí a pak děti. Prvořadým cílem je dát příležitost zahrát si menším dětem vážné partie. Tedy můžu uklidnit soupeře, že se sestavy Vlašimi“C“, která na první pohled budí strach, až tak bát zase nemusí. :-) Začíná se tuto neděli, kdy Pravonín zajíždí do Vlašimi k prestižnímu derby. :-)

Stránky věnované regionální soutěži

Držte palce, aby se všem našim družstvům v nové sezoně 2017/2018 dařilo!!!

(autor článku: Tomáš Vojta)

20 reakcí na “Rozjíždí se soutěže družstev dospělých”

 1. 1
  AdolfR píše:

  rozjizdejte to libezne

 2. 2
  Jarda P. píše:

  To není ve Vlašimi žádný zpravodaj ?

 3. 3
  Maťa píše:

  Vlašim – České Budějovice 6,5:1,5

  1. Rýdl Jiří – Vokáč Marek 1/2
  2. Mejzlík Ondřej – Novotný Michal 0:1
  3. Pýchová Nela – Kotál Václav 1/2
  4. Hrdina Robin – Mezera Lukáš 1/2
  5. Zvára David – Novák Martin 1:0
  6. Mládek Richard – Rolinek Dominik 1:0
  7. Matějovský Ondřej – Olejníček Jiří 1:0
  8. Vojta Jakub – Rolinek František 1:0

  Vlašim C – Pravonín 5:0

  1. Vlková Anežka – Horák Vladimír 1:0
  2. Vávra Stanislav – Zeman Lukáš 1:0
  3. Křížek Kryštof – Veselý Jan 1:0
  4. Vopálka Filip – Kůra Filip 1:0
  5. Steinová Kamila – Čáp Karel 1:0

 4. 4
  Maťa píše:

  Jarda P.: Tradiční zpravodaj (Blanka) je v Tatrách a já jsem dohrál mezi posledními. Byl to hladký zápas.

 5. 5
  Blanka píše:

  Blanka už je v Žilině :-)

 6. 6
  Blanka píše:

  Gratulujeme ze Slovenska.

 7. 7
  Jarda P. píše:

  Jen, asi to bylo 5,5 : 2,5 ?

 8. 8
  Maťa píše:

  Ondra Mejzlík vyhrál, omluva. 6,5 platí. :-)

 9. 9
  Ivo píše:

  Slušný začátek sezóny :-)

 10. 10
  Patrik P. píše:

  Gratulace! :-)

 11. 11
  AdolfR píše:

  Dobre vy

 12. 12
  Blanka píše:

  Ivo, proc jsi nehrál? Nemoc nebo vnější vlivy? :-)

 13. 13
  Maťa píše:

  Oficiálně Ivo marodí, má antibiotika. Neoficiálně marodí taky, Ivo nikdy nelže :-) . Pro Zvárovy: Kondrac-Miřetice 1:2.

 14. 14
  Maťa píše:

  Kompletní výsledky 1. kola 2. ligy C: http://chess-results.com/tnr302549.aspx?lan=5&art=3&rd=1&wi=821.

 15. 15
  Vojta M. píše:

  Gratulace, pěknej začátek soutěže, jen tak dále… :) Jinak je vidět, jak ta druhá liga C rok od roku stále pomalinku sílí. A asi opět bude nejtěžší ze všech. Průměrné elo první desky případně počet titulovaných hráčů je docela dobrý… To my v déčku tam tolik borců nemáme. :)

 16. 16
  Tom píše:

  Dobrý začátek sezóny, na tabulku se kouká dobře. :-)

 17. 17
  Maťa píše:

  Právě v těchto chvílích (v 10 hodin) začíná 1.kolem KP družstev. Naše béčko hraje v Kralupech v této sestavě:

  1. Tomáš Vojta
  2. Ondra Mejzlík
  3. Ríša Mládek
  4. Ivo Hradecký
  5. Kuba Vojta
  6. Anežka Vlková
  7. Standa Vávra
  8. Ondra Staněk

  Věřím ve 3 body. A budu vděčný za každou průběžnou zprávu, ať mám v trafice zpestření :-) .

 18. 18
  Maťa píše:

  Podle zprávy od Anežky vede béčko 4,5:2,5. Vyhráli oba Vojtové (Kuba v říjnu pěkných 6/6) a Ondra Mejzlík, remizovali Anež, Standa a Ondra Staněk, prohrál Ríša, dohrává Ivo.

 19. 19
  Maťa píše:

  A Ivo zvýšil na konečných 5,5:2,5 – gratuluji!

 20. 20
  Patrik P. píše:

  Luky Team výborně! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist