TJ Spartak Vlasim
08
Říj

Vzhůru do velehor

Hotel Sorea Titris v Tatranské Lomnici bude od neděle 8. 10. poprvé dějištěm turnaje o Tatranský pohár. Vystřídá tak hotel Trigan na Štrbském plese, kde se hrálo poslední dva roky. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v sobotu vydáme společně s Danem Houdkem, Voříškovými a Haškovými.

Hraje se klasicky švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na 40 tahů + 15 minut do konce partie s bonifikací 30 sekund za každý provedený tah. Zatímco tempo je poměrně běžné, u rozlosování tomu již zdaleka tak není.

(Popis losování jsem nechal ve slovenštině, starší ročníky tomu bez problémů rozumí a mladší si kdyžtak vezmou slovník.) :-)

V minulých letech bylo prvních 15 šachovnic přenášeno online na internet, předpokládám, že podobné to bude i letos. Většina kol začíná až v 18 hodin, čímž se vychází vstříc turistům, aby se daly během dne stihnout i náročné túry v okolní nádherné přírodě.


Devět let stará fotka z výstupu na Rysy

 

V předběžné startovní listině figuruje zatím 192 jmen, z nichž se hned 31 (!!!) může pyšnit mezinárodním titulem. Najdeme zde hráče nejen ze Slovenska a České republiky, ale třeba i z Turecka, Indie či Kanady. Já jsem nasazen jako 4., Kuba 104., Dan 123. a Tomáš 129.

Kompletní startovní listina

Veškeré informace k turnaji naleznete na stránkách Slovanu Bratislava.

Naši účast na Openu Tatry v minulých letech si můžete připomenout z celé řádky článků publikovaných na našem webu. Tady je třeba reportáž Blanky z loňska – 1. díl, 2. díl.

Na Open Tatry mířím už podvanácté. Tady je pro zpestření 11 fotek z předchozích ročníků. Hrozně to letí …

 
Rok 2004 a fotka s Radkem Zádrapou na vrcholu Kriváně.  Zamlada nám nevadilo ani špatné počasí. :-)


Rok 2005 a společný výlet s Maťou a Tomášem Haškem do Roháčů.

 
Kde jsou ty časy, kdy hrával šachy ještě Vašek Gergelits. Zde na fotce (uprostřed) z roku 2006 na vrcholu Lomnického štítu.

 
Maťa si to v roce 2007 svištěl na kopoběžce z Hrebienku.


Ondra Staněk a Lukáš Vonderka si v roce 2008 dávají partičku na Skalnatém plese.


Dan Houdek v roce 2010 vystoupal až nad mraky.


Do Tater ráda jezdí i výprava Brodců (foto z roku 2012 při cestě na Térryho chatu). Letos ale ve startovní listině chybí.


Rok 2013 a společné foto s Danem na Štrbském plese.


Rád fotím přírodu a nerad lidi. Tohle je jediná fotka (výlet do Kežmaroku) z roku 2014, na které je někdo živý (ještě mám dvě  fotky kamzíků :-) ). 


Od roku 2015 s námi jezdí do Tater Voříškovi. Na fotce Blanka při výstupu na Zbojnickou chatu.


A tady Kuba v roce 2016 na Předním Solisku.

 (autor článku: Tomáš Vojta)

33 reakcí na “Vzhůru do velehor”

1 2
 1. 31
  Blanka píše:

  Dan remizoval. Tomáš vyhral. Vyrazime domu.

 2. 32
  Tom píše:

  Pár minut už jsme s Danem z Tater doma. Tomáš Hašek už trochu víc, Voříškovi naopak asi ještě doma nejsou. :-) Šachově jsme se moc nevyznamenali – v anketě se trefil ten, kdo hlasoval, že si nikdo oproti nasazení nepolepší. :-( Ale to je fuk, jezdíme tam kvůli horám a né kvůli šachům. A těch jsme si užili skvěle, byl to krásný týden.

 3. 33
  Vojta M. píše:

  konečně mi po letech nějakej tip vyšel :D stačilo přestat být optimistický :)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist