TJ Spartak Vlasim
29
Zář

Rapid v Týnci

Na počest 75 let od založení šachového oddílu Jawa Brodce uspořádal místní klub turnaj v rapid šachu. V hezký podzimní den si cestu do Týnce nad Sázavou našlo celkem 68 hráčů, kteří se utkali v devítikolovém švýcaru hraném tempem 2×20 minut na partii.

Po celodenních bojích se vítězem stal přesvědčivě mistr Fide Jiří Soukup z Karlových Varů, který svým soupeřům povolil jen jednu půlku.  O bod méně jsme uhráli já a Zdeněk Hába, pomocné hodnocení pomohlo k stříbrné medaili Zdeňkovi. Pro zpestření jeden diagram z 5. kola.

Hlaváček T. (2069) – Vojta T. (2325) – pozice po 18. tahu bílého:

Bílý má pěšce navíc, ale s králem uprostřed nemůže tlak černých figur přežít. 18…a6! Odhání jezdce od krytí klíčového bodu d4 a jen tak mimochodem zabraňuje i braní na a7. :-)  19.Jxc7 Ani tato výmluva bílému nepomáhá. Jezdce samozřejmě brát nelze: 19…Kxc7? 20.Da5+ s dalším dobráním střelce na f5, ale jdou jiné tahy … 19…Vxd4+! K rychlému matu vedlo i 19…Vxe2. 20.Jxd4 Dxd4+ 21.Kc1 Df4+ 22.Kd1 Vd8+ 23.Jd5 Vxd5+! 0-1

Z početné vlašimské výpravy stojí za zmínku pěkné 8. místo Ondry Matějovského a 13. Františka Innemanna.

Další umístění Vlašimáků:

22. Voříšek Jakub
23. Hradecký Ivo
24. Pěnkava Vladimír
35. Křížek Kryštof
41. Zeman Lukáš
52. Jelínek František
56.Vopálka Filip
57. Veselý Jan
59.Zeman Jiří
60. Vopálka Vojtěch

Zpestřením turnaje byla určitě i účast zaměstnanců Rádia Svobodná Evropa a možná budoucích hráčů Vlašimi. :-)   Harut potvrdil, že v Arménii mají šachy v krvi a na svém prvním turnaji uhrál skvělých 5,5 bodu. Kateryna z Ukrajiny a Blanka z Prahy :-) pak shodně vyhrály 3 partie.

Turnaj proběhl v hezkých prostorách kulturního sálu hotelu Týnec a za bezproblémový průběh patří poděkovaní organizátorům v čele s Karlem Juklem.

Výsledky

Fotky od Petra Zemana

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta, foto: Petr Zeman)

3 reakcí na “Rapid v Týnci”

 1. 1
  Blanka píše:

  Karlovi moc děkuju i za kolegy z RFE za uspořádání turnaje. Moc se nám tam líbilo. Devět kol bylo na nás až až :-). Celodenní soustředění dá zabrat :-). Uvidíme, jestli se Kateryna s Harutem registrují do Vlašimi. Přihlášku jsem jim poslala :-). Harut byl na posledním turnaji v RFE až pátý, takže je vidět, že tam máme pár skrytých talentů :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Asi Robin posluchače v RFE něco naučil :-) . Také děkuji Karlovi a jeho spolupracovníkům (a spolupracovnicím) za pěkný turnaj!

 3. 3
  Tom píše:

  Koukám, že né vždy se daří. Vítěz turnaje v Týnci dopadl o pár dní později jak sedlák u Chlumce: :-)
  http://chess-results.com/tnr298870.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&wi=821&snr=1

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist