TJ Spartak Vlasim
02
Čvn

Začínají 55. Šachové Zaječice

4, 3, 5, 2, 2, 3, 4 – to jsou skvělá umístění z posledních sedmi let, na které bude navazovat vlašimský tým na legendárních Šachových Zaječicích. Letos se bude hrát již 55. ročník a na tento, troufám si tvrdit, nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice je přihlášeno celkem 819 lidí, z toho 518 hrajících!

Na programu jsou hned 3 turnaje: Mistrovství České republiky 6členných družstev starších žáků (rok narození 2002 a ml.), Turnaj dvojic nejmladšího žactva (rok narození 2008 a ml.) a Turnaj v rapidu jednotlivců (bez omezení věku). Do Mistrovství České republiky 6členných družstev posílá trenér Ondřej Matějovský tuto sestavu:

1. Richard Mládek
2. Jakub Vojta
3. Jakub Voříšek
4. Kryštof Křížek
5. Lucie Rolinková
6. Jakub Moulík
(náhradník Filip Vopálka)

V turnaji se představí i družstvo Pravonína (TJ Spartak Vlašim B), a to v sestavě:

1. Petra Píšová
2. František Jelínek
3. Lukáš Zeman
4. Štěpán Filip
5. Jan Veselý
6. Filip Kůra

Navázat na výborná umístění z minulých let nebude v konkurenci absolutní české špičky snadné. Zahrát si přijede 63 družstev, a to nejen ze všech koutů naší země, ale dorazí i mladí šachisté z polské Wroclavi a německého Bannevitzu.


Vlašimské družstvo při loňských Zaječicích

V turnaji dvojiček se pak představí Natálie Štanderová s Danielem Zemanem a Lenka Šťastná s Tomášem Zemanem. Přihlášeno je celkem 50 malých dvojic.

Formát turnaje nedoznal oproti loňsku žádných změn: 9 kol: 6 v sobotu, 3 v neděli, tempo 2×25 minut + 10s za tah, bez povinného zápisu. Losuje se švýcarem, hodnotí se klasickým tříbodovým systémem pro soutěže družstev. Oproti loňsku ale došlo ke změně místa. Od sečské přehrady se turnaj přemístí do chrudimského muzea. Pořadatelé soudí, že je to atraktivnější místo, my ale máme opačný názor. A aby se z této akce pro nás nestal „tuctový městský turnaj“, tak jsme si opět domluvili ubytování u sečské přehrady. Na místo odjíždíme tradičně v pátek odpoledne, večer bude jako vždy v posledních letech táborák, ubytování v chatkách. Počasí má být dobré (což by bylo poprvé asi po deseti letech :-) ), a tak otužilci budou moci vyzkoušet koupání v blízké přehradě. Početný doprovod si pak může prohlédnout nedaleké romantické zříceniny hradů Oheb a Lichnice.

Držte dětem palce, ať se jim v turnaji daří a užijí si prima víkend.


Rok staré foto z pátečního večera

Webové stránky pořadatelů

Vlašim na Zaječicích v roce 2016 , 20152014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008

Vzpomínkový článek Jirky Mejzlíka s historickými výsledky Vlašimi

(autor článku: Tomáš Vojta)

34 reakcí na “Začínají 55. Šachové Zaječice”

1 2
 1. 31
  AdolfR píše:

  tý jó, zas stříbrná medaile, vy jste naprostý kingové

 2. 32
  Patrik P. píše:

  Velká gratulace! :-)

 3. 33
  Petr H. píše:

  Byl to další podařený šachový víkend! Pár obrázků je na
  http://petr99.rajce.idnes.cz/Chrudim_2._-_4._6._2017

 4. 34
  Vláďa píše:

  Gratuluji k velkému úspěchu :-D

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist