TJ Spartak Vlasim
24
Zář

O víkendu na třech frontách!

Tomáš Vojta

O následujícím prodlouženém víkendu můžete hráčům našeho oddílu fandit (případně se můžete i přidat) hned na 3 různých turnajích.

Největší výprava odjíždí v sobotu do Českého Brodu, kde se hraje pod záštitou starosty města Jaromíra Fischera VII. ročník otevřeného turnaje jednotlivců v rapid šachu. V 7kolovém rapidu, hraném tempem 2×25 minut, se pokusí uspět Tomáš Hašek, David Zvára, Pavel Vojta a Patrik Pýcha. Zajímavostí turnaje je cena pro nejlepší družstvo složené ze čtyř nejlépe umístěných hráčů jednoho oddílu (1000 Kč).

Propozice turnaje

 Český Brod
Náměstí v České Brodě

Od pátku do pondělí se pak v Janských Lázních uskuteční turnaje O pohár penzionu Protěž (rapid a bleskovka). Zde nás bude reprezentovat Ondra Matějovský, který do Krkonoš vyráží společně s brodeckou výpravou. Této sympatické akce jsme se již několikrát zúčastnili (můžete si ji připomenout třeba z mé loňské reportáže ) a vřele ji všem doporučuji. Velmi dobře zde jde skloubit hraní šachů s procházkami krásnou přírodou (případně ponocováním v lázeňských hospůdkách :-) ).

Propozice turnaje

Předběžná startovní listina

 Penzion Protěž

A aby toho nebylo dost, tak již v pátek vyrážím do Žďáru nad Sázavou na VI. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Vysočina 2009, kde se zúčastním uzavřeného mistrovského turnaje. V turnaji bude hrát 10 hráčů systémem každý s každým, tempem 1,5h. na partii s přídavkem 30s. za každý provedený tah.  Festival potrvá až do konce příštího týdne a v jeho rámci si můžete zahrát i otevřený turnaj v rapidu (neděle) a bleskovce (úterý). Podle informací na stránkách pořadatelů je v uzavřeném turnaji zatím přihlášeno pouze 6 hráčů (kromě mě Němci Boehnisch elo 2364 a Heinzel 2341, Ukrajinec Piankov 2367 , Ital Corvi 2273 a Rus Volodin 2198), snad se ale potřebných 10 hráčů podaří dát dohromady. :-)    

Propozice turnaje

Hotel Jehla 
Ve Žďáru nad Sázavou se bude hrát v hotelu Jehla.

Držte palce!!!

19 reakcí na “O víkendu na třech frontách!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tak startovní listina IM turnaje ve Žďáru už je kompletní a Tomáš půjde do bojů z pozice největšího favorita: http://www.chess-results.com/tnr25691.aspx?lan=5 .

  Na rapid do Českého Brodu je ještě jedno volné místo v autě, případný zájemce ať kontaktuje Tomáše Haška.

 2. 2
  Tom píše:

  Ježiši, to tomu IM turnaji dali organizátoři korunu … To zas bude potřeba uhrát bodů … Že já raději nedal přednost Jánkám … :-(

 3. 3
  Tomáš Hašek píše:

  Poslední místo je již obsazeno, přihlásil se Robin, vyzvednu ho na Benzině.

 4. 4
  Hermelín píše:

  V Českém Brodě zazářil Pavel Vojta – 6,5/7 a suveréní vítězství. Pořadatelé výsledky ještě nikde nezveřejnili, obrázky jsou na http://petr99.rajce.idnes.cz/Cesky_Brod_26092009/ .

 5. 5
  Patrik píše:

  Už tam výsledky jsou, bohužel jen v Excelu a ne na chess results. :-(

 6. 6
  Robin píše:

  Tak výsledky jsou už i na chess results: http://chess-results.com/tnr25823.aspx?art=1&lan=5&m=-1&wi=1000

 7. 7
  Maťa píše:

  Do „aktuálních odkazů“ jsem přidal výsledky z Jánek i průběžný stav turnaje na Vysočině. Mně se v penzionu Protěž dařilo tak nějak podle předpokladů – v rapidu by to mohlo být lepší, s blickou jsem celkem spokojen. Každopádně jsem si dobře zahrál a prodloužený víkend si užil. Plánuji o turnaji napsat krátký článek. Tomáš má zatím 2,5/4 – po výhře v 1. kole přišly tři remízy, ta s Kratochvílem prý docela se štěstím.

 8. 8
  Dan píše:

  Nevíte někdo, kolik bodů musí Tomáš uhrát na IM normu?

 9. 9
  Jirka píše:

  Tomáš musí uhrát rating 2451, tady potřebuje 7/9 vzhledem k nízkému průměru soupeřů (2251). Bude to mít těžké …
  Podrobnosti na stránkách šachového svazu – překlady dokumentů FIDE:
  http://www.chess.cz/www/informace/legislativa/fide/pravidla-tituly.html

 10. 10
  Jirka píše:

  Aby stačilo Tomovi 6,5 bodu, musel by turnaj hrát místo hráče s nejnižším elem (které se stejně povyšuje na „elovou podlahu“ 2100) borec s minimálně 2399.

 11. 11
  Maťa píše:

  Je to tak, Tomáš potřebuje 7/9. Před chvílí mi volal, že s dosavadním lídrem turnaje Ukrajincem Piankovem (2367) remizoval, má tedy 4/6 a na normu by musel v závěru třikrát vyhrát…

 12. 12
  Honza S. píše:

  Ahoj,
  to není tak nereálné, soupeři jsou hratelní a při troše štěstíčka to tam může padnout. Navíc Luboš Roško asi zase přijde rovnou z travesty show a na pana Volodina má Tomáš pořádně spadeno. Držíme palec na dálku!

  Honza

 13. 13
  Jirka píše:

  Dneska hraje Tomáš s Lubošem Roškem, třeba si Luboš včera zase vyběhl na Sněžku (nebo aspoň na Devět skal) a pak pokračoval náročným společenským programem :-) . I když v IM-turnaj se asi od 9:00 nehraje, tak s tím budíčkem zase takový problém být nemusí. V každém případě ti držíme Tome palce … prostě třikrát vykřikneš Míííšááá, třikrát něco bětneš, vyhraješ a norma je v kapse :-D . Tak hodně zdaru.

 14. 14
  Maťa píše:

  Pro ty, kteří snad nevědí, na co Honza s Jirkou v posledních komentářích naráželi, dávám odkaz na květnový článek Luboše Roška :-) : http://www.63plus1.cz/?num=1103 .

 15. 15
  Maťa píše:

  Jinak Tomáš je ve Žďáru bez internetu, ale povzbudivé vzkazy mu vyřídím.

 16. 16
  Evzen píše:

  Tak Tomas delal co mohl ale s Roskem bohuzel prohral. Norma nebude, ale 7/9 ja fakt brutalni. Vyborne hraje Kratochvil, doporucuji jeho partie mladezi k prehrani. Zdravim a drzime palce v exlize!!

 17. 17
  Maťa píše:

  Tomáš prý prohrál v 92 tazích, když v průběhu partie 3x odmítl remízu – jednou přímo a dvakrát vynuceným opakováním tahů. Norma už nebude, ale pořád je aspoň šance na umístění do 3. místa a finanční cenu…

  Evžen: Díky za přání, taky bych vám popřál, ale Říčany hrají v 1. lize mezi sebou a proti Vlašimi B… :-) Kratochvíl hraje stále o normu, snad mu to vyjde…

 18. 18
  Pepa píše:

  Tuto diskuzi jsem objevil až teď… Bohužel jsem včera prohrál s Jelínkem a bylo po normě.. Partie mi vůbec nesedla(špatně zvolené zahajení) a projevila se už únava, jezdil jsem totiž do školy:-(. A partii s Tomášem Vojtou,tam měl opravdu Tomáš štestí :-)

 19. 19
  Tom píše:

  Díky za fandění. Dvě třetiny turnaje byly solidní, závěr už slabší. Pokusím se v průběhu týdne sesmolit nějaký článek a zkusím i okomentovat nějakou partii.

  Jinak ve Žďáru jsem přístup k internetu měl, ale rozhodl se ho ignorovat. Člověk ho má dost za celý rok a i bez něj se dá kupodivu žít :-D

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist