TJ Spartak Vlasim
22
Úno

Céčko porazilo vedoucí tým Krajského přeboru

Úžasný zápas prožilo vlašimské céčko v 8. kole Krajského přeboru. Vyšláplo si na suveréna soutěže Neratovice B a po skvělém výkonu ho porazilo 4,5:3,5. Céčko tak potěšilo své fanoušky, kteří v anketě na webu hlasovali pro toto velké překvapení.

Do Neratovic jsme odjížděli bez nějakých větších ambicí. Sice se nám na naše poměry povedlo sestavit dobrou sestavu, ale nabité domácí soupisce jsme stejně nemohli konkurovat. Velkou elovou převahu měli Neratovičtí zejména na zadních šachovnicích. Jediný, kdo sršel optimismem (nejspíše ještě ovlivněn večerním koncertem „legendární“ kapely E!E :-) ), byl Ivo Hradecký, který prohlašoval, že sem přijel vyhrát. A jak řekl, tak udělal! Soupeře po krásné oběti jezdce na e6 rozstřílel!

V krátkém sledu jsme přidali další dva body. jsem sice nerozehrál partii nějak ideálně, ale postupně se mi povedlo přehrát WFM Miturovou. Napínavý souboj byl k vidění u Ríši Mládka. Jeho oběť dvou figur za věž tedy na mě moc dobrý dojem nedělala (a s tím souhlasí i počítač), ale domácí „jezevec“ Dan Hadžala se ve složité pozici neorientoval dobře. Chyboval a připsal si tak svou první prohru v KP. Cenný skalp pro Ríšu!

Po první časové kontrole tedy 3:0 pro Vlašim! Domácím, kteří na začátku zápasu prohlašovali, že přišli dát tečku na postup do 2. ligy, tuhl úsměv na rtech. :-)   Další hřebíček do jejich rakve zatloukl Kuba Vojta, když dokázal po houževnatém výkonu udržet podezřelou pozici s pěšcem méně. Jak se později ukázalo, byla to zlatá remíza, protože všechny ostatní partie skončily rezultativně. :-)

Hrálo se už takřka 5 hodin, ale o výsledku zápasu ani za stavu 3,5:0,5 rozhodnuto nebylo. Snížit se domácím podařilo po výhrách na osmé a šesté šachovnici. Na obou těchto deskách byli velkými favority. Jarda Pazdera sice bojoval, co mu síly stačily, ale tentokrát ho silný soupeř poměrně přesvědčivě přehrál. To mnohem větší šance měl Míra Lalouček. Domácí kapitán sehrál zahájení dost laxně a po pár tazích stál de facto na prohru.

Lalouček M. – Burda R. – pozice po 33. tahu černého:

Míra udržoval velkou výhodu až do této chvíle. Zde se mělo stát 34.Kg1! a černý už nemá čím strašit. Bílý pak zahraje b5, a4, a5, vytvoří volného pěšce a snadno uplatní materiální převahu. Bohužel ale v pozici na diagramu přišlo 34.Vf2?? f4! a bílému nezbývá než odevzdal figuru: 35.gxf4 Sxg2+ 36.Ke2 =/+. Ani zde samozřejmě ještě není nic jasného. Materiál je už ale vyrovnaný a černému se to se 2 figurami proti věži tahá lépe. Což se i v dalším průběhu potvrdilo. V 58. tahu 0-1.

 
Drama vrcholí

Rozhodnout o našem vítězství tak musel brácha. Pavel soupeře přehrál a tlakem na slabiny mu v koncovce odebíral jednoho pěšce za druhým. Velmi pěkný výkon od Pavla. Radost už nám nemohla pokazit ani prohra Jardy Voříška. Ten většinu partie tahal za kratší konec, ale v divokém závěru měl šanci vývoj otočit.

Voříšek J. – Kawulok M. – pozice po 54. tahu černého:

V tomto netradičním rozestavění to chtělo zahrát 55.Kh2 a černý král by začal mít starosti, aby nedostal nějaký mat (hrozí Sf3). Místo toho ale přišlo 55.V4f2? Při vzhlédnutí k prvnímu diagramu mě napadá, že tahy Vf2 příště zakážu hrát. :-)  55…Sh3 56.De2+ Dg4 57.Dxg4+ Vxg4 58.Vf5+ Kg6 a bílého by čekala beznadějná věžovka, proto se vzdal. 0-1

Ivo tak vítězoslavně mohl napsat na web: Neratovice B – Vlašim C 3,5:4,5!!! A my jsme se výtečně bavili představou, jak si naši kolegové z béčka nevěřícně protírají oči a s otevřenou pusou žasnou nad tímto naším slavným vítězstvím! :-)

 TJ Neratovice B TJ Spartak Vlašim C
Miturová Magdaléna (Z, H) 2219F 0 1 2373F Vojta Tomáš (Z, V)
Kawulok Marek (Z, H) 2176F 1 0 2175F Voříšek Jaroslav (Z, H)
Mitura Karel (Z) 2151F 0 1 2175F Vojta Pavel (V)
Šilhan Petr (Z) 2070F 0 1 2054F Hradecký Ivo (Z)
Hadžala Daniel 2116F 0 1 2094F Mládek Richard (Z)
Burda Roman 2082F 1 0 1741F Lalouček Miroslav
Nadrchal Tomáš (H) 1968F ½ ½ 1821F Vojta Jakub
Kučera Vladimír 1940F 1 0 1729N Pazdera Jaroslav
:

Příště (5.3.) nás doma čekají Úholičky a cíl pro tento zápas je tradiční – hrát v 8 lidech. Protože pak, jak správně podotkl Patrik, žádná vlašimská sestava není slabá. :-)

Stránky Krajského přeboru

(autor článku: Tomáš Vojta)

14 reakcí na “Céčko porazilo vedoucí tým Krajského přeboru”

 1. 1
  Maťa píše:

  Já jsem určitě nijak nevěřícně na výsledek céčka nezíral :-) . Vzhledem k sestavě jsem očekával vyrovnaný zápas a těsný výsledek, což se i splnilo. A kdybych věděl, že bude mít Jezevec poprvé v sezoně bílé, tak bych o výhře našich kolegů vůbec nepochyboval :-) . Jinak ještě jednou gratuluji – především Ivo sehrál hezkou a velmi kvalitní partii!

 2. 2
  bohouš z buše píše:

  panu Hradeckému gratulace a poděkování za vytvoření tréninkového materiálu! Král v centru, obsazené sloupce, dvojka slonů – tam prostě něco musí být :-)
  Místo „rozstřílel“ bych si dovolil navrhnout „převařil, podusil, usmažil“

 3. 3
  Tom píše:

  Pravda, to jsou asi lepší výrazy. :-) Při zápase mi ta Ivova oběť úplně korektní nepřišla (přeci jen i soupeři docela figurky hrály), ale byla.

 4. 4
  Maťa píše:

  Ivo nám partii v neděli ukazoval a zároveň na ní vysvětloval metodu potřebného střídání evoluce a revoluce. To už jsou vyšší šachy! :-)

 5. 5
  Blanka píše:

  Vlašim C – Úholičky

  Vojta – Hánl
  Voříšek – Vanka
  Hradecký – Vevera
  Filip – Maršálek
  Horák – Cvikl
  Innemann – Sedlák
  Voříšek – Framberk
  Vojta – Buriánek

 6. 6
  Blanka píše:

  Vláďa Horák remizoval.

 7. 7
  Blanka píše:

  Kuba Vojta remizoval. Tomáš vyhral. Stav 2-1

 8. 8
  Blanka píše:

  Vojta Filip zvysuje na 3-1.

 9. 9
  Blanka píše:

  Kuba Voříšek prohral 3-2

 10. 10
  Blanka píše:

  Jarda vyhrál. Ivo prohral. 4-3. Pan Innemann bojuje.

 11. 11
  Blanka píše:

  Pan Innemann remizoval! Vyhravame tesne 4.5-3.5. Huraaaa :-)

 12. 12
  Vojta M. píše:

  gratulace céčku.. pěkně to hrajete…<3

 13. 13
  Tom píše:

  Hrajeme skvěle! Jeden napínavější zápas než druhý! :-)

 14. 14
  Maťa píše:

  Gratulace céčku!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist