TJ Spartak Vlasim
11
Zář

Víkend plný šachu

Tomáš Vojta

Hned na dvou frontách budou o následujícím víkendu bojovat hráči našeho oddílu. Mládež se chystá do Hradce Králové na Mistrovství České republiky v rapid šachu a dospělí vyrazí do Hostivic na první díl seriálu Grand-Prix ČR v rapidu.

Pojďme se na obě významné akce podívat podrobněji.  Do Hradce se sjede mládež ze všech koutů republiky a o mistrovské tituly bude bojovat v kategoriích do 10, 12 a 14 let.

 Mistrovství ČR mládeže

Hrát se bude švýcarským systémem na 9 kol moderním tempem 20 minut na partii s přídavkem 5 vteřin za každý odehraný tah. Zahájení turnaje je v sobotu v 10h. a přeborníky ČR budeme znát v neděli po poledni. Přihlášeno je zatím 172 hráčů, mezi nimiž bude i početná výprava Spartaku Vlašim. Zastoupení budeme mít ve všech chlapeckých kategoriích. V H10 nás bude reprezentovat František Helebrand, v H12 Jiří Rýdl, Patrik Pýcha a Vojtěch Filip, v H14 Robin Hrdina a Lukáš Jelínek. V dívčích kategoriích pak budeme mít zastoupení v kategorii do 10 let, kde budou hrát Anežka Vlková a Nela Pýchová. Všichni jmenovaní si postup na přebor ČR vybojovali na dubnovém krajském přeboru v Neratovicích.  Největší želízka v ohni budou Robin Hrdina a Nela Pýchová, kteří vzhledem ke svému elu a předešlým úspěchům těžko můžou mít nižší než medailové ambice. V poli nejlepších českých hráčů to ale samozřejmě budou mít velmi těžké. 

Startovní listiny všech kategorií.  

Turnajové stránky

Dospělí pak v sobotu ráno vyráží na turnaj O pohár  města Hostivic, který je součástí Grand-Prix České republiky v rapid šachu. Série Grand-Prix se skládá z 10 turnajů a cílem Českého šachové svazu je vytvořit z těchto turnajů elitní sérii TOP10 českých rapid turnajů. Do celkového pořadí se bude počítat nejlepších 6 výsledků a vítěz získá odměnu ve výši 25 000 Kč. Turnaje jsou rozloženy rovnoměrně po celé republice – viz obrázek.

 Mapa turnajů

V Hostivicích se hraje tempem 2×20 min, švýcarem na 9 kol, a přihlášeno je zatím 76 hráčů v čele s mezinárodním mistrem Pavlem Čechem. Lze ale předpokládat, že řada silných hráčů se ještě přihlásí na poslední chvíli. Z Vlašimi jedeme ve složení Tomáš Hašek, Pavel Vojta, Lukáš Filip, Daniel Houdek a Tomáš Vojta.

Předběžná startovní listina.

Stránky pořadatelů.

Držte palce dětem i dospělým, aby to dopadlo třeba jako loni, kdy si Robin z Malenovic přivezl senzační stříbrnou medaili !

46 reakcí na “Víkend plný šachu”

1 2
 1. 1
  Tom píše:

  V aktuálních odkazech si můžete prohlédnout výsledky dnešních turnajů. Nela Pýchová se neztratila na dívčím turnaji v Táboře. Fanda Helebrand vyhrát turnaj“B“ žákovské ligy v Sedlčanech a Robin Hrdina skončil na 2.místě v turnaji“A“. Výborné výsledky a snad se dočkáme v dalších dnech i reportáží od přímých účastníků.

 2. 2
  Maťa píše:

  Robinův komentář č.30 čekal na schválení, protože se autor zapomněl podepsat a vzhledem k odkazům v komentáři opatrný systém přímé vložení nepovolil. To jen na vysvětlenou, aby někomu nepřipadalo, že Tom píše již uvedené. Já jsem dal dnes přednost pochodu „Konopišťské toulky“ – trasa vedla přes Poříčí a kolem 17. hodiny jsem tam potkal Fandu Helebranda, jak odnáší PET lahve :-) , tak jsem mu mohl hned pogratulovat. V áčku zahrál výborně Vojta Filip, když porazil silné říčanské hráče Skalického a Rathouského. Samozřejmě též gratulace medailistům!

 3. 3
  Maťa píše:

  V Táboře Nela celkově šestá (4/7), vzhledem k dobrému buchholzu nejspíš obehrála celou špičku. V kategorii D 10 by to mělo být druhé místo za Jánskou, která ziskem 7/7 dokázala, jak to má s ní Nela ve stejné kategorii v různých mistrovstvích těžké… Na chess-results výsledky nejsou, tak se víc snad dozvíme od Jardy Pýchy. Pan Odehnal na webu Tábora píše: „Nela Pýchová hrála celkově dobře. V některých partií, kde stála lépe, zahrála velice pasivní tah, který ji pak ublížil.“

 4. 5
  Maťa píše:

  Ad výsledky rapidu: Jak je vidět na chess-results, nakonec došlo k opravě na 4. a 5. místě, a tak jsem cenu za 4. místo (50 Kč) převzal neoprávněně – s nejlepším seniorem turnaje se vyrovnám někdy v Chotýšanech :-) .Jinak je dobře, že první místo zůstalo doma a do Turnova putuje „jen“ stříbro! :-D

 5. 6
  Maťa píše:

  A na http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Oddilovy_prebor_v_rapid_sachu_Vlasim_20.9.2009/ si můžete prohlédnout pěkné fotky z rapidu od Marie Filipové.

 6. 7
  Maťa píše:

  Jak jsem informoval, dnes proběhla na Strahově losovačka. Rozpisy a soupisky určitě vedoucí soutěží v nejbližších dnech pošlou, zatím aspoň vylosovaná čísla (dle zprávy od Petra H.):

  KP: 1)Úholičky, 2)Hostivice, 3)Příbram, 4)Říčany C, 5)Kralupy B, 6)Brodce, 7)Kladno B, 8)Struhařov, 9)Vlašim, 10)Říčany B, 11)Kralupy A, 12)Rakovník

  RP: 1)Sedlčany, 2)Kostelec B, 3)Vlašim B, 4)Říčany E, 5)Pečky, 6)Benešov, 7)Brodce B, 8)Kolín B, 9)Říčany F, 10)Říčany D, 11)Sendražice, 12)Český Brod B

  RS: 1)Sázava, 2)Postupice, 3)Zruč, 4)Benešov B, 5)Neveklov, 6)Dolní Kralovice, 7)Zvole, 8)Pravonín, 9)Vlašim C, 10)Sedlčany B, 11)Brodce C

  Takže za 3 týdny (11.10.) v 1. kole: Říčany C – Vlašim A, Benešov B – Vlašim C, Neveklov – Pravonín a Dolní Kralovice – Zvole. O týden později (18.10.) pak Vlašim B – Říčany D. Jinak jsem rád, že se nakonec změnilo původní rozdělení RS, jezdit v nejnižší soutěži kolem 100 km (Příbram) mi přišlo jako nesmysl…

 7. 8
  Franta Innemann píše:

  Maťo já to tušil,že mě šidíš.Takovej slušnej člověk a tohle mi udělá před šachovou elitou!To teda nevím jak v Chotýšanech to budeš zachraňovat.Určitě budu chvilku trucovat, než se Ti podaří mě adekvátním způsobem odměkčit a odměnit!

 8. 9
  Ondra Mejzlík píše:

  Tak jsem se podíval na chessresults na to pomocné hodnocení a konečně jsem zjistil, čím je to způsobeno – hráčům, kteří měli volno a tedy kontumační výhru, se tato výhra při počítání buchholze (popřípadě středního buchholze) počítala jako půl bodu.

 9. 10
  Jirka píše:

  Franta Innemann: Omlouvám se za způsobené nejasnosti ohledně pomocného hodnocení. První kritérium (stř. Buchholz) bylo od začátku nastaveno správně, na dalších místech pak došlo k dodatečné opravě na správné uplatnění pom. kritérií (2. plný Buchholz, 3. Sonneborn-Berger). Maťa i Franta měli bohužel střední i plný Buchholz úplně stejný, rozhodoval až SB. Dalším znejasněním je to, jak se počítají v Buchholzu soupeřům kontumační body – jak objasnil Ondra M., tak ne jako celý bod, ale jako půlka.

 10. 11
  Franta Innemann píše:

  Jirko,samozřejmě jsem to myslel jako vždy s nadsázkou. Takže žádnou omluvu jsem nepožadoval,ale hodí se mi to do „krámu“,neboť mohu pozlobit Matěje.Ať žije!

 11. 12
  Tom píše:

  Do aktuálních odkazů jsem přidal fotky z žákovské ligy v Sedlčanech a nedělního oddíláku. Tak hezké pokoukání :-D

 12. 13
  Maťa píše:

  Franta I.: No, já jsem v tom nevinně, prostě jsem vyhlásil výsledky, které jsem dostal. Ale samozřejmě nabízím výměnu cen … mých 50 Kč za to plyšový srdíčko s propiskou, nicméně nevím, co by na to řekla vaše vnučka :-) .

  Ondra+Jirka: Vždyť jsem vám říkal, že to zkreslují ty kontumáky, asi jste mě málo vnímali… Já to vím už od roku 2003, kdy David postupoval na MČR přes Zanikova až na třetí pomocné hodnocení. Tehdy mi taky buchholz neseděl, tak jsem to zjistil…

  Ad Tom: Já doplním, že mám další fotky z oddíláku od Jardy Pýchy, až budu mít chvilku, dám je taky na rajče. Stejně tak snímky ze sobotního dívčího turnaje v Táboře.

 13. 14
  Maťa píše:

  Franta I.: Zmatky s pořadím na 4. a 5. místě nemusely vzniknout, kdybyste si s Davidem v posledním kole pohlídal ten věčňák :-) . http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Oddilovy_prebor_v_rapid_sachu_Vlasim_20.9.2009/#Snimek_037.jpg

 14. 15
  Hermelín píše:

  Jakej věčňák? Stačilo ustoupit králem na h5 a taky by problémy nevznikly :-)

 15. 16
  Franta Innemann píše:

  Hermelíne, že se nestydíš mě takhle podle radit, abych spáchal sebevraždu potupným matem.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist