TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled událostí roku 2016

Rok 2016 už má na kahánku, a tak je ideální čas ohlédnout se za předchozími 366 dny. A vzpomínání to bude velmi příjemné. Tři tituly mistryně republiky pro Nelu Pýchovou, medaile z MČR pro Péťu Píšovou a Kubu Vojtu, vítězství Anežky Vlkové nad Davidem Navarou, norma mezinárodního mistra pro Jirku Rýdla – to jsou úspěchy, které se zlatým písmem zapsaly do historie vlašimského šachu. A samozřejmě je tu i spousta úspěchů „menších“.

Leden

Ríša Mládek senzačně vyhrál v Chomutově Zimní olympiádu mládeže v kategorii starší žáci (družstvo Středočeského kraje v sestavě s Kubou Vojtou a Ríšou Mládkem skončilo třetí). Při vyhlášení nejlepších sportovců na Benešovsku získali vlašimští šachisté hned 3 ocenění – 2. místo v kategoriích kolektiv dospělých i kolektiv mládeže a 3. místo Nela Pýchová v kategorii mládež. Anežka Vlková připsala ke svému elu 160 bodů. S velkou vlašimskou účastí proběhl Open Praha (Jirka Rýdl skončil 12.). Péťa Píšová skončila šestá na dívčím turnaji Chess Lady v Táboře. Fanda Jelínek a Honzík Veselý získali ve svých kategoriích medaile na turnaji pro mládež v Pelhřimově. Jakub Vojta vyhrál 9. turnaj šachové školy STAMAT. Jirka Rýdl se zúčastnil šachového festivalu na Gibraltaru.


Šťastný Ríša Mládek přebírá zlatou olympijskou medaili.

Únor

8. ročník turnaje rodinných dvojic v Pravoníně vyhráli Vojtové (Tomáš a Jakub). Ondra Hlaváček a Roman Šimák si zahráli Open Liberec. Kuba Vojta výsledkem 9 z 9 vyhrál turnaj O pohár města Světlá nad Sázavou (medaile ve svých kategoriích získali i sourozenci Slavíkovi). Fanda Jelínek vyhrál Lukaveckou věž. Tomáš Vojta vyhrál Memoriál Petra Kunce v Postupicích. Fanda Jelínek a Štěpán Filip brali stříbrnou a bronzovou medaili na dětském turnaji v Úvalech.

Březen

Péťa Píšová získala na Mistrovství České republiky bronz v kategorii dívek do 12 let (Jirka Rýdl by čtvrtý v H18 a Kuba Vojta pátý v H12). Lukáš Zeman vyhrál turnaj B na RŽL v Kamenici. Kuba Vojta se stal celkovým vítězem seriálu turnajů Regionální žákovské ligy (poslední turnaj v Sázavě vyhrál Ríša Mládek). Velká vlašimská výprava se zúčastnila ve Frýdku-Místu Turnaje šachových nadějí (Kuba Voříšek skončil pátý). Kuba Vojta skončil na výborném 4. místě na velikonočním turnaji O pohár mistra Jana v Táboře. Honzík Veselý vyhrál v kategorii mladší žáci Velikonočního beránka v Kolíně.


Bronz pro Péťu Píšovou na Mistrovství České republiky v kategorii dívek do 12 let.

Duben

V simultánce v Rádiu Svobodná Evropa porazila Anežka Vlková velmistra Davida Navaru (Kuba Vojta s ním dokázal remizovat). Kuba Voříšek se stal v Neratovicích přeborníkem Středočeského kraje v rapidu do 14 let. Tomáš Vojta skončil druhý na oblíbeném rapidu v Sedlčanech (do první desítky se vešli i Pavel Vojta, Patrik Pýcha  a Kuba Voříšek). Vlašimské céčko vyhrálo suverénně bilancí 11-0-0 Krajskou soutěž a postoupilo do Krajského přeboru. Družstvo Pravonína vyhrálo Regionální soutěž. Vlašimské dorostenecké béčko skončilo v 1. lize mládeže na výborném 4. místě a ziskem 24 bodů dosáhlo historicky nejlepšího umístění. Dorosteneckému áčku finálová část Extraligy mládeže nevyšla a skončilo na 7. místě. Na mamutím turnaji pro děti Pribináček 2016 skončil Lukáš Zeman na pěkném 8. místě. Vlašimské áčko skončilo v 1. lize na předposledním 11. místě a sestoupilo do 2. ligy. Béčko skončilo v Krajském přeboru sedmé a déčko v Regionální soutěži desáté. Barunka Slavíková se stala v Kamenici přebornicí Středočeského kraje v kategorii dívek do 8 let.


Anežka Vlková poráží v simultánce Davida Navaru.

Květen

Jirka Rýdl skončil na skvělém 10. místě na Mistrovství České republiky mužů + k tomu uhrál normu mezinárodního mistra. Vlašimský tým obsadil v Říčanech 4. místo v KP družstev mladších žáků. Tomáš Vojta skončil druhý na turnaji v Janských Lázních. Štěpán Filip a Filip Kůra obsadili v kategorii mladší žáci první dvě místa na Memoriálu J. Pelikána v Českém Brodě. Barunka Slavíková skončila v Mostě těsně pod stupni vítězů na MČR dívek do 8 let. Jakub Vojta vyhrál v Benešově 10. turnaj Šachové školy STAMAT. Tomáš Vojta s Robinem Hrdinou vyhráli v Říčanech Holomajnu (netradiční turnaj dvojic). Na Šachových Zaječicích byl vlašimský tým krůček od celkového vítězství, prohra v poslední partii ho ale poslala na 4. místo.

Červen

Kuba Vojta pomohl na první desce Polabinám k zisku bronzu na MČR družstev mladších žáků. Malé děti z kroužku v Pravoníně se zúčastnili v Táboře turnaje O krále mateřských školek. V Miřeticích proběhl tradiční sportovní den našeho oddílu. Lukáš Zeman skončit čtvrtý na Smíchovském klání mládeže. Kryštof Křížek se stal vítězem seriálu turnajů Šachové školy STAMAT. Jan Veselý a Lukáš Zeman vyhráli své kategorie na turnaji Pelhřimovský pěšec. Jirka Rýdl si zahrál v reprezentačním dresu Mitropu. Na MČR školních týmů ve Zlíně skončila ZŠ Načeradec na pěkném 5. místě v kategorii 1. stupeň (ZŠ Vorlina byla devátá). Kuba Voříšek a Kuba Vojta získali v Říčanech stříbro a bronz na krajském přeboru do 16 let. Na tradiční rozlučce kroužku pokročilých porazil Ríša Mládek Patrika Pýchu v bowlingu.  

Červenec

Jirka Rýdl a Nela Pýchová si ve slovinském Celje zahráli v reprezentačních dresech na Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev. Kuba Vojta obsadil výborné 3. místo v turnaji B na Openu Vsetín. Proběhlo letní šachové soustředění v Pravoníně. Kuba Voříšek skončil šestý v uzavřeném turnaji na Mezinárodní šachové dovolené v Praze. Pardubický Czech open viděl velký návrat Lukáše Vonderky na šachová kolbiště. Na MČR 4členných družstev skončil vlašimský tým na 33. místě.

Srpen

Péťa Píšová, Anežka Vlková, Nela Pýchová, Kuba Vojta, Kuba Voříšek a Ríša Mládek reprezentovali Vlašim na Mistrovství Evropy mládeže. Míra Lalouček oslavil 50. Do Jičína přestoupil Jirka Rýdl a do rodných Sedlčan se vrátili Ondra Hlaváček a Roman Šimák. Ivo Hradecký si zahrál Open letní Praha. 70 dětí si užilo týden plný her a zábavy na táboře v Růžené. Na Openu Říčany skončil Tomáš Vojta čtvrtý. V Olympijském parku na Lipně si děti z Pravonína zahrály živé šachy. František Innemann se zúčastnil MČR seniorů v Rychnově. Kuba Vojta porazil v simultánce mistra České republiky IM Vojtěcha Pláta.


Hned 6 vlašimských dětí si zahrálo Mistrovství Evropy mládeže.

Září

Na Mistrovství České republiky v rapidu v Klatovech vybojoval Kuba Vojta stříbro v kategorii H12 a Péťa Píšová bronz v D12! Tomáš Vojta se v Hostomicích stal přeborníkem Středočeského kraje v bleskovce. V Jizbici proběhlo soustředění talentů Středočeského kraje. Tomáš Vojta vyhrál rapid v Českém Brodě (Martin Horák skončil třetí). Dan Houdek, Kuba Voříšek a Tomáš Vojta si na Slovensku zahráli Open Tatry.


Kuba Vojta a Péťa Píšová vybojovali stříbro a bronz na Mistrovství ČR v rapidu.

Říjen

Na Mistrovství Čech mládeže v Harrachově se v doprovodném turnaji zaskvěl 2. místem Martin Horák + přidal bronz z bleskovky (z dětí byl nejlepší Kuba Voříšek na 10. místě v H16). Tomáš Vojta vyhrál v Říčanech Memoriál F. Říhy (Ivo Hradecký byl pátý). Dorostenecké družstvo zahájilo extraligu dvěma prohrami a dvěma výhrami. Lukáš Zeman skončil pátý na RŽL v Týnci. Filip Vopálka skončil třetí v turnaji B na RŽL v Ondřejově.

Listopad

Nela Pýchová se v Kovářské stala juniorskou i dorosteneckou mistryní republiky a vybojovala si tak účast na Mistrovství světa v Uruguayi! Anežka Vlková pak byla v kategorii do 18 let čtvrtá. Vláďa Horák a Míra Lalouček se v Mariánských Lázních zúčastnili Mistrovství světa seniorů. Za jediný měsíc připsal Kuba Voříšek ke svému elu Fide 236 bodů. Kuba Vojta skončil třetí na RŽL v Pravoníně (Lukáš Smetana druhý v turnaji B). Díky Blance Voříškové proběhla online reportáž z derby Vlašim C – Vlašim B v Krajském přeboru. Kuba Vojta vyhrál RŽL ve Vraném n./V. (Filip Vopálka byl druhý v turnaji B) i ve Stříbrné Skalici (v turnaji B zvítězil Lukáš Zeman). ZŠ Vorlina a Gymnázium Vlašim ovládly své kategorie v Regionálním přeboru škol (Načeradec byl druhý). Honzík Veselý si v Harrachově zahrál Mistrovství Čech do 10 let. Vlašimský web přivítal návštěvníka s číslem 750 000! Hostinec Na Kopečku v Chotýšanech přerušil provoz. 


Nela Pýchová suverénně vyhrála Mistrovství ČR juniorek.

Prosinec 

Nela Pýchová se v Praze před kamerami České televize stala juniorskou mistryní republiky v bleskovce! Robin Hrdina, Ríša Mládek a Martin Horák si v Anglii zahráli London Chess Classic. Kuba Vojta skončil druhý na RŽL v Říčanech. V Rádiu Svobodná Evropa jsme pomáhali uspořádat turnaj pro zaměstnance. ZŠ Vorlina a Gymnázium Vlašim postoupily v Neratovicích z krajského kola na republikový přebor škol. Kuba Vojta skončil na výborném 3. místě na rapidu v Uhlířských Janovicích. Tomáš Vojta vyhrál v Týnci Memoriál Vojtěch Boříka i naší vánoční blicku (čtvrtý byl Ríša Mládek a pátý Pavel Vojta). Z vítězství v Silvestrovském turnaji v Pravoníně se radoval Kuba Vojta, třetí byl Jakub Voříšek.


Nela Pýchová před televizními kamerami na MČR v bleskovce.

Rok 2016 navázal na úspěšné předchozí roky a směle lze říci, že pokračuje zlatý věk vlašimského šachu. Užívejme si a važme si těchto velikých úspěchů, nikde není psáno, že budou trvat věčně. Všem spoluhráčům, kamarádům, ale i soupeřům přejeme do nového roku 2017 mnoho úspěchů nejen za šachovnicí!

Přehled událostí roku: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

3 reakcí na “Přehled událostí roku 2016”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tradičně pěkný přehled! Několik z uvedených úspěchů zaujalo i sportovní redakci Benešovského deníku, a tak se jako obvykle naši šachisté uchází o umístění v anketě o nejlepší okresní sportovce roku. Už jsem to psal před měsícem jinam, tak to sem jen nakopíruji:

  „Také v letošním roce je nominováno na okresního sportovce několik šachistů. Na rozdíl od předchozích let se do výběru dostal i zástupce z jiného než našeho oddílu (Kuba Mlýnek z Jawy Brodce). Nominováni byli:
  Kategorie jednotlivci-mládež:
  – Nela Pýchová – 1. místo na MČR dorostenek i juniorek v Kovářské;
  – Jakub Vojta – 2. místo na MČR do 12 let v rapid šachu v Klatovech;
  – Petra Píšová – 3. místo na MČR dívek do 12 let v Koutech nad Desnou a 3. místo na MČR v rapid šachu dívek do 12 let v Klatovech;
  – Richard Mládek – 1. místo na Olympiádě dětí a mládeže v Chomutově (kategorie starší žáci);
  – Jakub Mlýnek – 2. místo na Mistrovství Čech do 8 let v Harrachově …
  V kategorii družstva-mládež je pak nominováno naše družstvo starších žáků za 4. místo na Zaječicích.
  Vítěze vybere odborná porota, jako obvykle ale můžete hlasovat v čtenářské anketě o Hvězdu Benešovského deníku. Je jen třeba vyplnit kupony (vycházejí v novinách každý den) a doručit je do redakce.“

  Připomínám, že uzávěrka je 8. ledna.

 2. 2
  Maťa píše:

  Odborná porota tentokrát mezi nejlepších pět zařadila „jen“ Nelu. Vstupenek zdarma máme ale dostatek, stačí mi jen dát nejpozději do čtvrtka vědět. Informace kolem programu slavnostního vyhlášení kopíruji ze stránek BN deníku:

  „Slavnostní vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců roku 2016 na Benešovsku se uskuteční v úterý 17. ledna od 18 hodin v Kulturním domě Karlov v Benešově. Akci bude moderovat Radek Šilhan. V programu vystoupí artista Paulo Kaiser a zpěvačka Johanka Jeřábková.“

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist