TJ Spartak Vlasim
16
Pro

Krajské kolo Přeboru škol v šachu

Ve středu 14. 12. proběhlo v Neratovicích krajské kolo Přeboru škol v šachu (4členná družstva). O dvě postupové místa na mistrovství České republiky se bojovalo ve třech kategoriích: žáci z 1. – 5. tříd ZŠ, žáci z 6. – 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků osmiletých gymnázií a studenti středních škol. Všechny turnaje se hrály švýcarem na 7 kol, tempem 2×20 minut a bodovalo se starým olympijským systémem (tedy se počítal každý uhraný bod).

Žáci z 1. – 5. tříd ZŠ

U nejmenších dětí reprezentovala Vlašim Základní škola Vorlina a ziskem 21,5 bodu se jí podařilo vybojovat stříbrnou medaili! O postupu na MČR rozhodl výhrou v nervydrásající poslední dohrávané partii malý Matěj Fiala.

 
Svou životní partii Matěj zvládl. :-)

 Vítězem se stala ZŠ Stará Boleslav s 23 body a třetí místo obsadila ZŠ Jesenice s půlbodovou ztrátou na Vlašim.

 
ZŠ Vorlina – zleva Matěj Fiala, Barborka Slavíková, Vojtík Vopálka, Kuba Vojta a Adam Slavík. Vedoucí Ivo Hradecký.

 Žáci z 6. – 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků osmiletých gymnázií

Hráči šachového oddílu Spartak Vlašim zde byli zastoupeni díky Základní škole Načeradec. A i s přihlédnutím k tomu, že všichni chodí teprve do 6. třídy (Štěpán dokonce stále do páté), obsadili výborné 3. místo. Postup na MČR jim unikl jen vinou horšího pomocného hodnocení. Vyhrálo Gymnázium Mladá Boleslav před Gymnáziem Říčany.

 
ZŠ Načeradec – zleva Štěpán Filip, Filip Kůra, Fanda Jelínek, Péťa Píšová. Vedoucí Lukáš Filip.

 Studenti středních škol

Největší drama se odehrálo v kategorii středních škol. Hned 3 týmy měly na konci stejný počet 18 bodů (+ další 2 týmy byly v těsném závěsu).  Díky dobrému pomocnému hodnocení se nakonec štěstí usmálo na vlašimský gympl! Stříbro bral příbramský gympl a oči pro pláč zůstaly kladenskému. Takto vyrovnaný turnaj Přebor škol asi dlouho jen tak neuvidí!


Vlašimský gympl hrál v 6. kole ještě na předposledním stole, přesto turnaj nakonec vyhrál! Zleva Nela Pýchová, Anežka Vlková, Filip Vopálka, Lukáš Zeman.

Výsledky na chess-results

Fotky od Marie Filipové

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Krajské kolo Přeboru škol v šachu”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jednou gratuluji všem „našim“ školám k výsledkům! Dodávám, že gymplu chyběl Ríša Mládek, s ním by to asi letos (po odchodu Hamana s Čápem z kladenského gymnázia) byla procházka, takto to prý byly nervy a kopec štěstí v posledním kole. Ještě doplním, že za Gymnázium Benešov hrál na 1. desce František Helebrand (pěkné 4 body), článek z pohledu Benešovských napsal Bolek Studzinski: https://sites.google.com/a/gbn.cz/tv/aktualni-informace/krajskekolovsachuss-6misto.

 2. 2
  Tom píše:

  Dnes bojují o postup na MČR školy v Praze. Fandit můžeme Kubovi Voříškovi hrajícímu v dresu Gymnázia Voděradská:
  http://chess-results.com/tnr259943.aspx?lan=5

 3. 3
  Blanka píše:

  Kuba to bude mít na první šachovnici těžké, ale zatím bojuje statečně.

 4. 4
  Blanka píše:

  Kubův gympl nakonec pátý. Pěkné umístění.

 5. 5
  Tom píše:

  Tohle by si měli přečíst všichni, kdo pojedou v červnu na MČR škol do Zlína (aby pak třeba Gymplu nevyloučili půlku mužstva :-D ):
  https://magazin.aktualne.cz/kuriozity/provokuje-a-vyvolava-pokuseni-malajku-vyloucili-ze-sachoveho/r~e32650062fd211e783780025900fea04/

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist